Gëzime Krasniqi është nga ato nuset e estradës që hyn në listën më të ngushtë të të përmendurave

U bë figurë mjaft e ndjekur falë vjehrrës së saj Remzies, dhe sot u bë më se e njohur tek të gjithë, shkruan Kosovarja

Për Gëzimën asnjëherë nuk është ditur shumë, gjithmonë e kemi parë të ekspozuar pranë familjes së burrit, e asnjëherë afër familjes së saj

Sot, pikërisht ajo na njofton me nënën e saj, njëherit edhe ia uron ditëlindjen, ku me pak fjalë shkroi

“Urime ditëlindja Mami, më e mirë në botë

Siç shikojmë, Gëzimja dalë ngadalë po na prezanton me familjen e saj, e që hapin e parë e filloi nga nëna

Ama, shumë të bukura a? /Kosovarja