Keshilla qe nuk i kemi ditur

Ka disa  keshilla  qe per  disa prej nesh jane te panjohura. Psh.Kur gatuajme oriz asnjehere mos e gjuani ujin ne te cilin eshte zier orizi per pilaf. Ne kete raste shtoni uje me shume per zierjen e orizit ku edhe…

Gjizë e bërë në shtëpi

Përbërësit 1L qumësht 2luge uthull molle 100ml krem pana Hapat Vendosim qumeshtin ne nje tenxhere ne zjarr te ulet dhe e nxehim derisa te arrije temperaturen 80°C duke e kontrolluar me termometer gatimi, ose nese nuk e keni mund te…

Si te ruajme erezat e fresketa ne vaj ulliri

Hapat Perzgjidhni nga kopeshti juaj ose nga supermarketi te gjitha llojet e erezave te fresketa qe deshironi. Ndajme gjethet ose i leme me gjithe kercell sipas deshires. I vendosim ne tabakane e kubeve te akullit. Erezat mund ti vendosim te…