Të veçantat rreth unazës së fejesës

Koncepti i unazës së fejesës mund të duket aq i vjetër sa vetë ideja e bashkimit të dy njerëzve, por kjo traditë zë fill shumë vite më vonë nga sa ne mund të mendojmë. Dikur objekte dhe veprime të tjera…

Pozicioni ‘shqiponjë’, të gjitha çiftet ta praktikojnë këtë të diel

Një ekspert seksi nga ‘Ann Summers’ zbuloi se si të zotërohej pozicioni në fjalë, transmeton lajmi.net. Për ta zotëruar këtë pozicion, femra duhet të shtrihet në shpinë, me partnerin që ngrit dhe hap këmbët, duke penetruar në të njëjtën kohë.…

Fyti dhemb për shkak të alergjisë

Problemet alergjike me fytin shfaqen si rezultat i rrjedhjes së sekrecionit nga hunda nëpër murin e fundit të gurmazit dhe irritimit dhe inflamacionit të mukozës. Reaksionet e zakonshme alergjike të shoqëruara me teshtitje, kollitje, frymëmarrje të vështirësuar me hundë, konjunktiviti,…

Boronicat reduktojnë rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Duke ngrënë një filxhan boronica çdo ditë ul rrezikun tuaj për të zhvilluar sëmundje të zemrës, sipas hulumtimit. Shkencëtarët gjetën tek të rriturit në peshë, të cilët konsumonin 150 gramë të frutave çdo ditë, kishin rritur rrjedhjen e gjakut dhe…

Si ta zgjidhni shalqirin e mirë?

Kush nuk i do shalqinjtë? Shumë njerëz janë të obsesisuonuar me këtë frut të shijshëm e freskues. Ndonjëherë ne mendojmë se vetëm nëse je një fermer i mirë mund të zgjedhësh një shalqi të shijshëm, të lëngshëm dhe të ëmbël.…

Hudhra: ilaçi ideal për zhdukjen e lythave

Lythat janë ato gunga të bezdisshme që shpesh shfaqen në duar dhe këmbë. Sipas Akademisë Amerikane të Dermatologjisë, lythat janë rritjet e lëkurës të shkaktuara nga papillomavirusi njerëzor (HPV). Nuk janë kancerogjene, ato janë ngjitëse dhe mund të jenë të…

Filloni ditën duke pirë lëngun me 4 përbërësit magjikë

Lëngjet, që përmbajnë pemë apo perime janë një nga pijet më të shëndetshme, që ju mund t’i konsumoni. Nuk është gjithmonë e lehtë të marrësh sasinë e duhur të pemëve dhe perimeve që rekomandohet gjatë ditës, mirëpo me anë të…

Tre hapa për t’u miqësuar më lehtë

Një darkë, një festë… Disa njerëz hyjnë në grup dhe krijojnë lidhje. Të tjerë qëndrojnë të veçuar… “Sa herë shkojmë me pushime, e njëjta histori. Unë dhe im shoq gjithnjë vetëm. Nuk arrijmë të krijojmë miqësi”… Situata të tilla, thonë…

Pas lindjes së fëmijës, ky është ‘ilaçi’ i jetës së shëndetshme për marrëdhënie

Të gjithë e dimë që pas lindjes së fëmijës, janë të rralla rastet kur keni kohë mjaftueshëm për veten, meqenëse në qendër të vëmendjes është i porsalinduri, por edhe në rastet kur fitoni kohë për të kaluar me partnerin, atëherë…

Zbuloni pozicionet më të mira të marrëdhënieve sipas moshës 30, 40 dhe 50 – vjeçare

Ashtu si vera e kuqe, disa gjëra bëhen më të mira me kalimin e moshës. Edhe pse nuk mund të keni të njëjtën performancë  si në moshën 20 vjeçare, apo nuk mund të bëni të njëjtat aventura ‘romantike’, të parrezikshme,…