Nuk mund të keni një trup perfekt vetëm gjatë një dite, por të paktën mund të reduktoni fryrjen e stomakut dhe të ndjeheni shuuumë më mirë me veten.

Gjithçka që duhet të bëni është të zbatoni këtë dietë të kombinuar strategjikisht me ushqime që nuk nxisin mbajtjen e ujit dhe lëndëve të padobishme në trup.

Kjo është një menu e cila do t’ju ndihmojë të reduktoni barkun dhe peshoni më pak për 24 orë.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mëngjesi:

Tërshërë të miksuar me 1 gotë manaferra, 2 vezë të ziera dhe 1 gotë manaferra

Paraditja:

1 gotë e vogël me arra dhe portokall me 2 lugë çaji gjalpë kikiriku

Dreka

Miksoni gjethe sallate, 1 kastravec, 2 domate, 2 karota të grira, 1 avokado, 1 vezë të zier, 1 lugë çaji fara sipas dëshirës, vaj, limon dhe uthull

Pasditja:

60 gram kos me pak kanellë ose një kastravec me 2 lugë gjelle kos

Darka

Fileto salmoni e pjekur me spinaq, vaj ulliri, qepë dhe perime të pjekura

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak