Ekziston një lloj lëngu i cili djeg yndyrën në bark. Për të gjitha ata që duan të dobësohen apo të heqin shtresat e dhjamit në zonën e barkut, atëherë ja cila është receta

PËRBËRËSIT:

Lajthi: Super të pasura me antioksidantë dhe vitaminë E
½ filxhani lëng portokalli: E pasur me vitaminë C
½ Mollë: E pasur me fibra natyrore
½ Banane: E pasur me kalium
1 lugë çaji mjaltë: Antiseptik dhe mikrobevrasës
Pak kanellë: Antioksidant me zero kalori

PËRGATITJA:

Vendosini të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini mirë derisa masa të bëhet homogjene Shijojeni pijen tuaj të ftohtë në mëngjes apo në paradrekë