Duke qenë nuse e këngëtares së njohur dhe të dashur Remzie Osmanit, nuk shpëton pa marrë vëmendje e pa u bërë përditë lajm në mediat rozë, shkruan “Kosovarja

Kohët e fundit është Gëzimja ajo që po gëzon vëmendjen e plotë duke qëndruar në kryefaqet e mediave rozë që nga martesa e saj me djalin e Remzies, Hamzën

Lëvizjet e saj po ngjallin çdo herë interesim e më të madh, sidomos tani që ndodhet në muajin e mjaltit me bashkëshortin e saj

Përveç, bukurisë natyrale që posedon ku edhe pëlqehet mjaft shumë nga ata që e njohin ajo pëlqehet dhe komentohet mjaft shumë edhe për veshjen e saj

Tani më shumë se asnjëherë tjetër, duke u ndodhur në Miami të Floridës për pushime të gjithë kanë kthyer sytë e veshtë nga Gëzimja

Për ditë ka sjell imazhe atraktive, duke shfaqur me besueshmëri bukurinë dhe linjat e saj trupore

Ngjashëm ka ndodh edhe me imazhet e fundit

Me një fustan të gjatë me nuance të tigrit përkrahë burrit të saj Gëzimja duket më e bukur se asnjëherë

Por, se sa po ju pëlqen juve vlerësojeni vetë./Kosovarja/