Tortë me banane dhe çokollatë për 5 minuta

Përbërësit për tavë me diametër 24 cm: 250 g miell 3 banane + 1 banane për dekor – të pjekura mirë 120 g çokollatë e zezë, e grirë me thikë në thërrime jo shumë të vogla 100 g gjalpë shumë…

Tortë me spinaq

Përbërësit: 3 vezë 1 gotë sheqer 1 gotë të çajit vaj 1 gotë të çajit qumësht 1 pluhur pjekurinash 100 gr spinaq miell krem shllag/pana Përgaditja: Hapi 1 Vezët dhe sheqerin derdhni në një enë të thellë. Përzieni me mikser…

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja. Përbërësit: – 5 vezë, – 100 g sheqer, – 40 g kakao pluhur, – 2 lugë miell, – pak kripë, – erëza (kanellë, arra muskati), – gjalpë për lyerje…

Kek i lëngshëm dhe i butë

Përbërësit: 1 filxhan sheqer 50 gr gjalpë të zbutur 50 gr mollë të grirë imët 1 banane e grirë imët 2 vezë 1 lugëz kafe instante 1 sheqer vanilje 1 filxhan miell ½ filxhan kakao ½ lugëz sodë bikarbonë pak…

Ëmbëlsirë verore: Desert freskues dhe i shijshëm me mjedra!

Kush nuk ka dëshirë të shijojë një ëmbëlsirë të shijshme në çdo vakt pa frikën e kalorive dhe shtimit të peshës? Përbërësit: – ½ filxhan ujë; – 4 filxhanë mjedra të freskëta; – ¼ ujë të ftohtë; – 2 lugë…

Tortë me banane dhe çokollatë për 5 minuta

Përbërësit për tavë me diametër 24 cm:250 g miell 3 banane + 1 banane për dekor – të pjekura mirë. 120 g çokollatë e zezë, e grirë me thikë në thërrime jo shumë të vogla 100 g gjalpë shumë i…

Kujdes femra: Ja çka shkakton sheqeri i tepërt

Për adhurueset e ëmbëlsirave vjen një lajm jo i mirë. Femrat të cilat tri ose më shumë herë në javë i lëshohen kënaqësisë së ëmbëlsirave, siç janë biskotat dhe tortat, duhet të kenë kujdes sepse këto ushqime nxisin shfaqjen e…

Enca po kallet nga vapa pamjet tregojnë më shumë këtë video

Enca duket se ka shume vap prandaj tregon kete video e rrethuar nga shoqet dhe te gjitha me bekini View this post on Instagram Miremengjesi ☀️ Woke up like this 🤦🏼‍♀️ Jealous much ? 💅🏽 A post shared by ENCA…

Engji i uron ditëlindjen nënës së Leartës

Engji është një ndër këngëtaret më të pëlqyera të muzikës popullore. Ajo u bë e njohur në fillim si vajza e këngëtares, Shyhrete Behluli. Engji është shumë aktive në rrjete sociale, me postime të ndryshme. Sot përmes një postimi ajo…

Momente të rralla: Shkurte Fejza me qikat, djalin e rejen

Këngëtarja e njohur e lumtur sa më ska në mesin e fëmijëve të saj. Familjen Fejza rrallë herë i shohim kështu së bashku, pasi që e gjthë familja janë të përkushtuar në profesionet e tyre. Skurte Fejza pasi që njihet…

Çfarë i thonë Leartes për nënën këngëtaret e estrades?

Learta Jakupi është nga personazhet e popullarizuar të shoubizit vendor, shume shpesh e përfolur në median rozë, shkruan “Kosovarja”. Learta, thuajse çdo foto që e poston, menjëherë kthehet në lajm dhe bënë përshtypje tek njerëzit që e ndjekin, e që…

Zbulohet e vërteta rreth shtatzanisë së Marinës

Fotot e fundit që i ka postuar Marina Vjollca flasin shumë. Një imazh me Getin bëri që për herë të dytë të diskutohet lidhur me një shtatzëni të mundshme të Marina Vjollcës. Ajo, nëpërmjet një komenti që ia ktheu ndjekësit…

Kur ke linja perfekte sikur Kim Kardashian

Ajo është një nga personazhet më të përfolura në mediat rozë në gjithë botën, e gjithë kjo për shkak të formave të saj bombastike, që nuk heziton ti ekspozojë në asnjë rast edhe për më se 143 milion ndjekësit e…

HOROSKOPI DITOR, E MËRKURË 10 KORRIK 2019

Dashi Kjo është një ditë gjatë së cilës nuk do të ndiheni rehat, veçanërisht në dashuri, ku nuk do të arrini që të gjeni zgjidhjet e duhura ndaj disa problemeve. Gjithashtu ka disa çështje profesionale, të cilat nuk ju lejojnë…

Humbni peshë duke ngrënë akullore

Nëse nuk e hani akulloren pasi mendoni se do të shtoni peshë atëherë duhet të ndërroni mendje. Kjo pasi një studim i American Journal of Clinical Nutrition gjeti se gratë që konsumuan së paku një herë në ditë një produkt…

Ëmbëlsirë pa pjekje e freskët për ditët e nxehta

Përbërësit: 1 kg biskota 1 l jogurt 50 gr sheqer pluhur 500 gr dredhëza 300 ml ajkë e ëmbël gjalpë Përgaditja: Hapi 1 Biskotat e thërmuara vërini në një enë të thellë. Hapi 2 Shtoni jogurtin dhe jepini një të…

Cheesecake me biskota Oreo, çokollatë të bardhë dhe mjedra

Në çdo rast që do t’ju duhet të përgatisni një ëmbëlsirë super të shpejtë që kënaq shijet e shumë personave, zgjidhja është cheesecake dhe ky  është thjesht fantastik, transmeton “Living”. Baza për tavë me diametër 20/22 cm:  250 g biskota Oreo…

Ëmbëlsirë e shpejtë

Përbërësit: 300gr sheqer, 1L qumësht, 100gr margarinë, 60gr nisheste, 120gr miell, 4 lugë kakao, një lugë sheqer vanilje, 100gr kokos, 2 qeske krem pana (shllag, të përgatitur sipas udhëzimeve në qeske). Përgatitja: Në një enë të thellë qesim qumështin, sheqerin,…

Egzona bën ndryshim në flokë, kështu po duket

Veshjet, ndryshimet e saj, janë ato që komentohen çdo ditë në mediat rozë. Gruaja e këngëtarit të njohur Albatrit Muqiqit është e kompletuar në çdo aspekt, duke u shfaqur gjithmonë unike, shkruan “Kosovarja”. Paraqitjet e saj në vende të ndryshme…

Pas thashethemeve për ndarje nga bashkëshorti, Angela ‘thumbon’ me këto fjalë

Angela Martini mori vëmendje për shkak të lajmeve që qarkulluan për bashkëshortin e saj, Dragos Savulescu, shkruan lajmi.net. Modelja kishte mohuar lajmet për ndarje, pasi u tha se Dragos kishte probleme me drejtësinë. Së fundi, Angela ka publikuar një fotografi,…

Ledri Vula publikon fotografi me Lorik Canën nga ceremonia e djeshme

edri Vula, Lorik Cana dhe shumë emra të njohur të shoubizit ishin prezent në ‘eventin’ e mbajtur dje për ndarjen e çmimeve ‘Nderi i Gjakovës’, shkruan lajmi.net. Reperi Ledri Vula dhe ish kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana ishin dy…

Eni Koçi në përkrahje të Gencit, ja çfarë thotë ajo

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj, tashmë e kanë zyrtarizuar lidhjen e tyre, duke u paraqitur hapur në publik. Së bashku ata shfaqen shpesh edhe nëpër rrjetet sociale, nga ku përqojnë mesazhe të ndryshme për ndjekësit e tyre. Të dy po…

Kush tjetër di të vijë kështu përveç Kidës

Nën zërin e shumë mbështetjeve po e vazhdon karrierën dhe po rezulton gjithmonë e suksesshme. Është kjo Kida e cila qysh në paraqitjen e saj të parë është shndërruar në yllin më të ndjekur dhe më të kërkuar, shkruan Kosovarja.…

Horoskopi ditor, e enjte 13 qershor 2019

Dashi Do të jeni të ngarkuar me përgjegjësi të mëdha dhe do të keni shumë gjëra për të çuar deri në fund, por pavarësisht kësaj nuk do të ndiheni aq të fuqishëm sa që të menaxhoni me sukses çdo gjë.…

Këto 11 fotografi të Taynës do t’ua ndreqin disponimin ne max

Është ndër artistët më të njohura dhe të më ndjekura për momentin. Tayna, jo rastësisht ka një sukses të padiskutueshëm pasi mbrapa saj qëndron punë e madhe dhe e palodhshme kundrejt muzikës, shkruan Kosovarja. Aq dëshirë e pasion të madh…

Shumë zheg, provokon ‘bomba’ gjoksmadhe

Seksbomba amerikane, Lindsey Pelas, ka realizuar edhe një set të ri fotografish marramendëse. Biondja përvëluese ka pozuar këtë herë me një veshje provokuese portokalli, duke vënë në pah sidomos gjoksin e saj bombastik. Ajo ka publikuar njërën prej fotografive të…

Mihrije Braha zbulon se cili këngëtar nga estrada shqiptare i ofroi 1 milionë euro

Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin “Shiko kush Luan”, drejtuar nga Luana Vjollca. Gjatë emisionit, në një nga rubrikat, Mihrijes iu shfaqen në ekranë 3 personazhe nga estrada.Xeni, Ilir Shaqiri dhe Dani ishin emrat mes të…

Naim Krasniqi e bënë aventurën më të madhe, ja shikoje

E, kush nuk e njeh kantautorin Naim Krasniqi, këngëtar e krijues i shumë këngëve hite të pa vdekshme, shkruan “Kosovarja”. “Merrma shiun e Prishtinës” është vetëm një nga këngët e tij ikonike e të pa perëndueshme që dëgjohen e këndohen…

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja. Përbërësit: – 5 vezë, – 100 g sheqer, – 40 g kakao pluhur, – 2 lugë miell, – pak kripë, – erëza (kanellë, arra muskati), – gjalpë për lyerje…

Publikohen pamje nga festa e ditëlindjes të vajzës së Besart Halimit

Vajza e këngëtarit Besart Halimi sot feston ditëlindjen Dita e sotme ka një rëndësi të veçantë në jetën e këngëtarit Besart Halimi Sot vajza e tij dhe e Jana Podrimaj-t ka gëzuar dy vjetorin e lindjes E si mund të…

Derisa Hamza po e shkrep fotografinë, ja çfarë po e pengon Gëzimen

Hamza dhe Gëzimja që kur bërën lidhjen e tyre publike dolën hapur dhe asnjëherë nuk i fshehën ndjenjat e tyre Tani, ata janë martuar dhe dasma e tyre ende ka gjurmë në mediat rozë duke u përfolur për mënyrën e…

Shyhrete Behluli na prezanton me hallën e saj

Këngëtarja e njohur po vazhdon të jetë qendër e vëmendjes, jo vetëm personalisht tani po komentohet e gjithë familja e saj Shyhrete Behluli përpos që njihet për zërin e saj të veçantë, shquhet shumë edhe për stilin që ka, shkruan…

A do të dashurohej Lulja në Meden nëse do ta shihte kështu?

Meda është ndër emrat më të njohur të estradës muzikore, me një aktivitet të ngjeshur profesional, e me kërkesa të shumta, shkruan “Kosovarja Këngëtari së shpejti nisë sezonin veror dhe njëkohësisht atë të valës së fotografimeve me fansat e shumtë…

Ryva Kajtazi shfaqet me plot stil nga aeroporti

Ryva Kajtazi po vazhdon aktivitetet e saj në muzikë Ajo së fundi ka postuar një imazh nga aeroporti i Prishtinës duke mos treguar se për ku është nisur Me një veshje sportive por e grimiuar dhe flokë të rregulluara, këngëtarja…

Genta Ismajli shfaqet me pamje ‘ekstravagante’

Këngëtarja e njohur Genta Ismajli së fundmi në Instagram ka postuar një video me pamje tejet ekstravagante E veshur më një palë pantollona të shkurtra, dhe sipër me një bluzë prej rrjete, e së bashku me disa lëvizje provokuesë Ismajli…

Cili është prind më i mirë, Majk apo Majlinda?

Reperi i njohur Majk dhe ish e dashura e tij Majlinda Zeka, ka kohë që jetojnë ndaras Por, është Roani djali i tyre, ai i cili do t’i mbajë të lidhur gjithmonë, shkruan “Kosovarja Kujtojmë kohën kur Majku e akuzonte…

Adriana Matoshi: Shkela me makinë një djalë për ta shpëtuar vajzën që po e rrihte

Adriana Matoshi e ka treguar një rast që nuk e keni ditur për të Aktorja e njohur, Adriana Matoshi, gjatë një interviste të fundit për Prive ka treguar se si e ka shkelur me veturë një djalë i cili ishte…

Majku do të bëhet xheloz, ja kujt i ka ngja Roani

Ajo bëri bujë të madhe që kur ishte në lidhje me reperin e njohur Majk Majlinda Zeka është kthyer në një ndër personazhet më të komentuar në showbizin shqiptar Ajo dhe marrëdhënia e saj më ish-partnerin Majk dhe djali i…

Mihrije Braha tregon arsyen pse mungoi në dasmën e djalit të Remzie Osmanit

Mihrije Braha ka publikuar një imazh në rrjete sociale Ajo ka marrë komente të shumta nga ndjekësit dhe fansat e saj Komente këto prej nga me të ndryshmet, ishte njëri koment i cili mori vëmendje Këngëtarja, mori pjesë në dasmën…

Çka po thotë Shkurte Fejza rreth përplasjes së Shyhretes me Motrat Mustafa?

Po vlojnë gjërat brenda estradës muzikore kosovare. Përherë ka diçka befasuese, që shpesh shndërrohet në temë e diskutim të gjatë, shkruan “Kosovarja Buja e fejesave, martesave e ndarjeve është tejkaluar disa herë nga debati i gjatë i Motrave Mustafa me…

16 telenovelat e bukura që keni harruar që i keni parë

Vite përpara se serialet turke të pushtonin ekranet shqiptare, në vendin tonë janë transmetuar disa telenovela të huaja të cilat dikur mbajtën të mbërthyer përpara ekranit të gjithë publiku Sot kemi vendosur t’ju rikujtojmë 16 telenovelat e huaja që ndoshta…

A e ka trashëguar Adelina profesionin e babait?

U njoh fillimisht si vajza e humoristit të mirënjohur Rasim Thçit- Cimës Me pas karriera e saj muzikore e afroi më shumë me publikun shqiptarë, ku fito simpatinë dhe dashurinë e njerëzve, shkruan “Kosovarja Është dalluar gjithmonë për zërin e…

Horoskopi ditor, e enjte 18 prill 2019

Çfarë thonë yjet për ju Dashi Jeni të karikuar me energji, e cila duhet kanalizuar në drejtimin e duhur, pasi në të kundërt mund të ketë probleme Keni shumë projekte të cilat kërkojnë që të çohen përpara, por duhet të…

A është Majlinda mami më e bukur që u kanë parë sytë?

Fillimisht u bë e njohur si femra e reperit të njohur kosovar Majk, kurse tash po njihet si mami i Roanit, shkruan Kosovarja Pavarësisht, të gjitha thashethemeve pas ndarjes nga reperi ajo vazhdoi jetën e saj e vetme me Roanin…

Leonora: Nuk më duhet Gjermania, nuk më duhet pasuria

Leonora Jakupi është ndër zërat e cila që në moshë të re u mirëprit në mesin e këngëtarëve të njohur atë kohë. Por, epitetin si një këngëtare e favorizuar vazhdon ta mbajë edhe sot, shkruan Kosovarja Ishte ajo që me…

“Hasreti” krejt ndryshe në jetën e përditshme

Aktorja 32-vjeçare e lumtur pranë burrit të saj Aktorja turke Gözde Duru i dha jetë rolit të “Hasretit” në serialin “Më fal”. Ajo është shumë më ndryshe për nga pamja fizike, një “Hasret” me flokë më të gjata dhe shumë…

Ky është raporti i Teuta Selimit me prindërit e bashkëshortit

Këngëtarja Teuta Selimi nuk diskutohet shumë për jetën private. Në të vërtet, këngëtaret që janë të martuara e të rehatuara në këtë pikë, shumë më pak janë pjesë e medias rozë, shkruan “Kosovarja” Teuta është nga ato këngëtare që ja…

Kjo është vjehrra e Nores dhe e Tunes

Dy djemtë e saj janë shumë të njohur dhe të tillë u bënë që në moshë fare të re. Që të dy iu rroken botës së muzikës, duke e ndjekur shembullin e të atit, shkruan “Kosovarja Por, jo vetëm i…

Fëmija në foto sot është një nga femrat më të bukura shqiptare

Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani ka publikuar një foto nga fëmijëria Bashkë me nënën ë saj, Bora duket se ishte një vajzë shumë e lezetshme Sot ajo është prezantuese në RTV Klan të Shqipërisë ndërsa mbetet idhull i shumë…

Ta kesh një motër më të vogël rrit shanset për mbipeshë

Ta kesh një motër më të vogël është gjithmonë një gjë shumë e mirë Kur ke një motër më të vogël, ke dikë që mund të flasësh, qeshësh dhe ndash të gjitha momentet në jetë së bashku. Kur ke një…

Do të habiteni me vajzën e Medes: Është si barbie

Meda dhe bashkëshortja e tij janë prej çifteve me të komentuara në estraden shqiptare Meda dhe gruaja e tij, Lulja kanë një vajzë dhe ata të dy shkrihen pas saj Lulja ka postuar një foto të së bijës, ku ajo…

Djali i Sinanit bëhet ‘burrë’

Sinan Hoxha dhe gruaja e tij Andrra janë një ndër çiftet më të pëlqyera dhe më të komentuara në publik e në media Sinan Hoxha dhe Andrra Destani janë pjesë e mediave rozë Çifti në vitin 2016 janë bërë prindër…

Zhade një nënë e përkushtuar, na njofton me fëmijët e saj

Të gjithë e njohin me emrin Zhade Është ky roli që e ka bërë të njohur edhe në shumë vende të tjera, që nga viti 2001, kur nisi të transmetohej filmi serial “O Clone Megjithatë në vendin e saj Giovanna…

Meda e Yllka “Kur Kosovë ta ktheva shpinën”. Dëgjojeni

“Kush je ti”, ishte dueti që i bëri bashkë për herë të parë Medën dhe Yllka Kuqin Ky bashkëpunim shënoi një sukses të padiskutueshëm për dyshen në fjalë, duke bërë që ata të vazhdojnë edhe më tutje, shkruan Kosovarja Medën…

Kaq shumë është rritur nipi i Isa Mustafës, ja si e ka veshur nëna e tij

Alpi është nipi i ish-kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafës Ai është djali i Besnikut dhe Editës, shkruan ORAinfo Alpi është një fëmijë shumë simpatik, të cilin e shohim shpesh në postime të prindërve Edhe sonte ata kanë publikuar një foto…

Kur Qumili e kallë skenën me këtë rol

Kush më mirë se Qumili di të ndezë skenën e të krijojë atmosferë të paharruar Sevdai Radogoshi apo ndryshe i njohur me emrin artistik si “Qumili”, po vazhdon të mbetet ndër emrat më të dashur për një audiencë të madhe,…

Festë në familjen e Sabri Fejzullahut

Ditë e veçantë për familjen Fejzullahu Familja Fejzullahu është njëra ndër familjet më të njohura dhe më të dashura për publikun Falë karrierës së suksesshme 50-vjeçare të Sabri Fejzullahut dhe po ashtu edhe karrierës së suksesshme të të birit, Ermalit,…

A po e bënë të lumtur ky mashkull Engjellusha Salihun?

Deri më tash këngëtaren Engjellusha Salihu e kemi parë kryesisht në duete me nënën e saj, Shyhreten, shkruan “Kosovarja Por, ajo thotë se ka në plan që të bëjë edhe duete me këngëtar të tjerë, ndonëse ende nuk ka diçka…

Eni i bën “dis” publikisht partnerit të saj, Genc Prelvukaj: Më preve krahët

Prej kohësh tashmë Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj duket se janë të pandarë edhe në projektet e tyre muzikore. Ata kanë sjellë disa bashkëpunime, por sonte në “Xing me Ermalin” në Tv Klan Eni paralajmëroi se për një periudhë kohe…

Vesa Luma ndryshon look, ja reagimi epik i Big Bastës

Pas largimit të saj në Zelandën e Re, publiku gjithmonë e më shumë kishte kureshtje dhe mall për këngëtaren e njohur Vesa Luma Në daljen e parë në Tiranë, pas muajve shkëputje, Vesa ishte sot e ftuara e moderatorit Ermal…

Në Japoni, gratë për Shën Valentin detyrohen që t’i blejnë burrave çokollata

Dita e Shën Valentinit në Japoni shënohet ndryshe tash e shumë vite Loading… Rreth botës, njerëzit përdorin çokollatat për të shprehur ëmbëlsi dhe dashuri në “Ditën e Shën Valentinit Por në Japoni, kjo gjë është pak më shumë e komplikuar.…

Në çka u shndërruan 500 mijë bunkerët e Shqipërisë. Shikoni

Gjigandi mediatik BBC ka udhëtuar drejt Shqipërisë, në fokus janë bunkerët e ndërtuar nga regjimi hoxhist Fotografi Robert Hackman ka krijuar një katalog që dokumenton bunkerët që u ndërtuan në Shqipëri mes viteve 1975 dhe 1989 nga frika e Luftës…

“A e kanë ditë familja për lidhjen e 16 vjeçarës?”

Indoks këtë të diele do të sjellë një hulumtim më të thellë për të përfshirët në këtë rast që tronditi qytetarët kosovarë, dhe një ndër dokumentet e rëndësishme është ai i vendimit të Prokurorisë për të pushuar hetimet ndaj mësuesit…

Horoskopi ditor, e martë 5 shkurt 2019

Çfarë iu thonë yjet Dashi Parashikohet një ditë mjaft komplekse. Venusi do ju bëjë disi të tensionuar në çdo drejtim të jetës por kryesisht në dashuri. Bëni kujdes ndaj debateve dhe mundoheni që të mos ju dalë situata nga kontrolli…

A e takon nipin babai i Adelinës?

Marrëdhënia mes motrave Ismaili dhe babait të tyre Rexhepit është përmirësuar. Takohen, rrijnë Ato, për vite nuk kanë pasur kontakt me të atin, por tani marrëdhënia mes tyre është shumë korrekte shkruan “Kosovarja Siç kuptojmë, babai i këngëtareve të njohura…

Korab Shaqiri thumbon direkt Adelina Ismailin: I thu vetes divë e s’di me këndu ‘live’

Korab Shaqiri e ka thumbuar në mënyrë direkte këngëtaren Adelina Ismaili Adelina Ismaili ishte së fundmi e ftuar në emisionin ‘E diell’ aty ku edhe këndoi një pjesë të këngës së saj ‘Ku ma ke’ së bashku me Fjonarda Ponalin,…

E do më shumë nënën apo gruan? Albatrit Muqiqi zihet “pick”

I martuar prej tri vjetësh ai tani është baba i tre fëmijëve dhe gjithmonë e tregon haptas se është tejet i dashuruar në bashkëshorten e tij Egzonën. Këngëtari Albatrit Muqiqi, i ftuar në Nd’rrimin e Natës këtë të hëne do…

Cili rol po i bën të pazëvendësueshëm Naser Rafunën dhe Teuta Krasniqin?

Me siguri të gjithëve iu kujtohet Melja dhe Saranda Ishte seriali vendor “Kafeneja jonë”, që Naser Rafunën dhe Teuta Krasniqin i nxori në pah me këtë rol dhe me një profesionalizëm të fortë, e që sot e asaj dite mbahen…

Me pasë bishtin ta presin, mos me pasë ta ngjesin, 150 fjalë të urta shqipe

Amanetin e mban toka. SHKODËR Amanetin as deti nuk e mban, e qet në lëndinë. Dukagjin Burri o të mbyt, o të fal; i ligu as të mbyt, as të fal. Shkodër Besa asht ma e fortë se vdekja. KRUJË…

Kur njerëzit flasin vetë me vete, bie qeveria!

Një grafit i shkruar në murin e rrethojës së shkollës na e ndezi zjarrin në shpirt, teksa bie borë e janarit me flluska të trasha E, ku ka zjarr që merr flakë në janarin e kësaj bore, pos në shpirt…

Keni zënë shtratin nga gripi dhe i ftohti? 8 këshilla për ta kaluar

Gripi dhe ftohja nuk kanë një kurë të përcaktuar. Simptomat para janë dhimbjet e grykëve që në mëngjes, më pas kolla apo temperatura që tregojnë se jeni sëmurë dhe fatkeqësisht nuk ka një zgjidhje të shpejtë për këtë Kurat popullore…

Nëna e Rita Orës e ka festuar ditëlindjen në këtë ambient përrallor

Vera Ora mbrëmë e ka festuar ditëlindjen në një ambient tejet përrallor Nëna e këngëtares Rita Ora, Vera, mbrëmjen që lamë pas e ka festuar ditëlindjen e saj, shkruan lajmi.net Nga festa ajo ka publikuar disa imazhe në Instastory, me…

Zbehen shpresat për heqjen e vizave në 2019’ën

Pritshmëritë e Kosovës se BE-ja do të heqë regjimin e vizave po zbehen dhe një ndjenjë tradhtie po dëmton besimin e vendit në perspektivën e tij europiane Ekspertët paralajmërojnë se sfidat që presin Bashkimin Europian në vitin 2019 me shumë…

Kush është diva e estradës sipas Medes?

“Mpuq e ki” është vetëm një nga këngët hit të këngëtarit Meda, i cili e ka bërë bindshëm për vete publikun në Kosovë, shkruan “Kosovarja Meda është ndër ata këngëtar që tregun muzikor e kanë të rezervuar. Ai, e arrin…

Këto janë shenjat e horoskopit që do martohen në 2019-ën

Viti nis i mbushur me premtime dhe ata që besojnë tek astrologjia, janë thellësisht të interesuar të dinë se çfarë do të sjellë viti i ri në jetët e tyre Sot ju sjellim informacione specifike mbi jetën dashurore të disa…

Kjo është e dashurua e ish bashkëshortit të Adriana Matoshit – “Sases”

Aktorja Adriana Matoshi dhe aktori Albert Sylejmani u lidhën së bashku në moshë të re Aktorët nga Gjilani e kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë dhe sjelljen në jetë tre fëmijë, që tashmë janë rritur, shkruan “Kosovarja Ndonëse konsideroheshin si…

Learta nuk mundi ti rezistojë kësaj fotografie

Learta Jakupi e njohur si reja e Shyhrete Behlulit, ishte mjaft e përfolur në vitin që lamë pas Të gjithë hapim sy e vesh, sa herë të përmendet vetëm emri i saj, e lëre më të flitet për ndonjë veprim…

Një yll si Kumrie Mustafa që shëndrit në këtë fustan

Kumrije Mustafa, njëra nga Motrat Mustafa, çdo herë e më shumë po pëlqehet nga publiku me projektet e reja që po sjell në skennën muzikore Ajo shquhet jo vetëm për zërin e saj, por edhe për stilin e saj të…

Adelina: Mos më detyroni të ju rikujtoj kush jam me të vërtetë

Adelina Ismaili ka treguar veten e saj të vjetër Këngëtarja Adelina Ismaili njihet si një nga femrat e estradës me karakterin më të fortë Ndonëse tashmë Adelina vjen më paqësore dhe nuk i ka në qejf ‘dramat’ e estradës, këngëtarja…

Për Vitin e Ri, Learta shkëlqen në fustan të kuq

Padyshim se edhe gjatë 2018 ishte ndër fytyrat që mori vëmendjen maksimale të publikut dhe medieve, shkruan Kosovarja E këtë vit, Learta nuk u përmend vetëm si reja e Shyhretes, por u përmend edhe si këngëtare, e cila mbajti 2…

E bija e policit puthë fotografinë e babait pranë varrit

Me nderime të larta në një ceremoni komemorative iu është dhënë lamtumira e fundit policit nga Istogu Izet Demaj Në këtë ceremoni pjesë shumë qytetarë e figurat e larta politike të cilët po ngushëllojnë familjen e cila në këtë ditë…

Sinan Hoxha dhe Andrra romantik në Nju Jork

Janë ndër çiftet më simpatike në estradën tonë Edhe martesa e tyre vite më parë bëri bujë të madhe, bëhet fjalë për këngëtarin Sinan Hoxha dhe bashkëshorten e tij, Andrra, shkruan Indeksonline Së fundi, çifti për festat e fundviti po…

Cilin buton do të zgjidhnit për të bërë një ndryshim pozitiv në jetën tuaj? Përgjigjia tregon sesi ndiheni

Ngjyrat që zgjedhim lidhen drejtpërdrejtë me gjendjen tonë mendore Testi më poshtë me ngjyra është një mënyrë e shkëlqyer për të zbuluar gjendjen dhe qëllimet e një personi Jeni gati ta nisni? Ajo çka duhet të bëni është e thjeshtë.…

Sekretet e gjyshes për një shtëpi që shkëlqen në çdo cep. Të gjitha amvisat duhet t’i dinë!

Nëse jeni duke kërkuar mënyra të reja për të pastruar shtëpinë tuaj atëherë mos kërkoni asgjë tjetër veçse këshillave të gjysheve që po i sjellim për ju në këtë artikull Gjithmonë mbajeni shtëpinë të rregullt Mos i lini të gjitha…

Horoskopi ditor, e enjte 27 dhjetor 2018

Dashi Pavarësisht ndikimit jo shumë të favorshëm të Hënës, gjendja emocionale parashikohet e mirë. Në sferën private pranoni me entuziazëm, propozimet e partnerit/es, do e bënit tejet të lumtur. Ata që janë vetëm duhet të lënë pas të kaluarën dhe…

Horoskopi: Si do të jetë dashuria më 2019

Parashikimet për Vitin e Ri për dymbëdhjetë shenjat zodiakale Viti i Ri po vjen dhe parashikimet astrologjike nuk mund të mos na japin informacion të çmuar mbi dashurinë: dikush nuk mund pret orën që të mbyllet viti i vuajtjeve të…

Rrëfehet 13-vjeçarja që u bë nënë

13 vjeçarja H.XH që u bë nënë në QKUK ka folur për televizionin T7, duke treguar pse ka ardhur nga Elbasani në Gjakovë, shkruan Gazeta Express Nga Elbasani erdhi në Gjakovë, e më pas të miturës H.XH, i’u desh të…

Horoskopi ditor, e mërkurë 26 dhjetor 2018

Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të jenë tejet të tensionuar dhe nervoz, si pasojë e ditëve negative të kaluara. Do të ndjejnë nevojën që të ruajnë qetësinë sidomos në fushën profesionale dhe familjare Demi Mund të përfshiheni në…

Pse u nda Çbanja me bashkëshortin?

Quhet Arjola Demiri dhe vjen nga veriu i Shqipërisë, nga një zonë ku femrat janë malësore, të zonjat, por edhe të pashme, shkruan “Kosovarja Arjola është marrë që nga rinia e hershme me aktrim. Ëndrra e saj për tu bërë…

Bukuroshet që u martuan me djem të fes tjetër, ja çfarë përjetuan

Është festa e Krishtlindjes, që në trojet shqiptare festohet nga katolik e mysliman. Populli shqiptar përherë ka treguar tolerancë ndërfetare, shkruan “Kosovarja Ndër vite kanë ndodhur edhe martesa mes të rinjve të dy religjioneve, të cilat megjithatë nuk kamë kaluar…

Parashikimi i Paolo Fox, këto janë shenjat e HOROSKOPIT më me FAT për 2018-ën

Dashi Me Mërkurin në anën tuaj, nuk do ta keni aspak të vështirë të gjeni aleatë si në aspektin profesional edhe në atë personal. Ditët më me fat të mbushura me takime dhe argëtime do të jenë e marta dhe…

Hetem Ramadani: Të gjithë kemi mundësi të jetojmë 140 vjet, kështu

Hetem Ramadani është njeriu që ka bërë kapërcime të mëdha në jetë Ka shënuar arritje rekord në fushën e biznesit, ka ndryshuar tërësisht stilin e jetës dhe regjimin, ka mundur të vetëshërohet dhe të shërojë, duke përjashtuar çdolloj mjeti të…

Ja çfarë pritje iu bë vajzës së Labit në shtëpi

Moderatori Labinot Gashi tre ditë më parë u bë prind për herë të parë Labinot Gashi dhe Qëndresa Bajrami u bënë prindër të një vajze, të cilën e pagëzuan me emrin Rroa, shkruan lajmi.net Përmes rrjeteve sociale Labi ka treguar…

Tortja me salcë portokalli, ëmbëlsira e festave të fundvitit

Në qoftë se sheqerparja dhe bakllavaja tradicionale ju duken shumë të vështira për t’u përgatitur, nuk keni pse të vraponi në pastiçerinë e parë në lagje, pasi me pak punë dhe kreativitet mund të realizoni ëmbëlsirën më të mirë të…

Ushqimet e jetëgjatësisë: Çfarë të hamë e të pimë për një jetë më të gjatë

Ajo çfarë hani nuk ndikon vetëm në peshën dhe energjinë tuaj – por ndikon edhe në atë se sa gjatë do të jetoni Kjo për shkak se njerëzit nuk vdesin thjesht nga mosha, por për shkak të sëmundjeve që vijnë…

Lëkura e limonit e jashtëzakonshme për shëndetit e njeriut

Lëkura e limonit përmban një numër të vitaminave, mineraleve alkaline dhe fibrave të tilla si kalciumi, kaliumi dhe vitamina C, të cilat i japin ushqyes trupit.Gjithashtu përmban disa enzima të shëndetshme që ndihmojnë imunitetin në këto ditë të ftohta, transmeton…

Horoskopi ditor, e diel 23 dhjetor

Çfarë iu thonë yjet Dashi Dashuria: Qetësi dhe moment i rëndësishëm në sferën sentimentale, gjithçka vazhdon sipas planeve tuaja. Kush ka një partner/e historik mund të flerë në mënyrë paqësore! Surpriza të reja për ata që janë vetëm, ju do…

Që të keni një vit ndryshe dhe të plotësoni dëshirat, ja disa këshilla për çdo shenjë të HOROSKOPIT

Dashi Fokusohuni tek qëllimet afatgjatë. Ju jeni një shenjë me energji krijuese (sidomos me Marsin në shenjën tuaj në fillim të vitit), por problemi qëndron në paaftësinë tuaj për të kuptuar se ku duhet ta investoni këtë energji dhe ku…

Sipas horoskopit, kjo shenjë ka pushtet mbi ju më shumë se kushdo tjetër

Megjithëse në fund të fundit të gjithë janë përgjegjës për vendimet dhe veprimet e tyre, ka disa njerëz që doni s’doni kanë pak ndikim tek ju. Njerëzit mund të kenë pushtet mbi ju në disa mënyra të ndryshme, mund të…

Horoskopi i fundjavës, ja çfarë parashikohet për secilën shenjë

Dashi Fundjava fillon me një acarim të vogël për shkak të trysnisë që keni kaluar gjatë gjithë javës në punë. Do ta keni të vështirë të qëndroni në heshtje, prandaj këshillohet që në çdo diskutim që mund të bëni të…