Çfarë ndikimi ka ngrënia e bakllavës në organizmin e njeriut?

Bakllava është një nga ëmbëlsirat e preferuara dhe shumë të përhapura në vend. Mirëpo cilat janë vlerat ushqyese të saj, a duhet të hani shumë dhe cilat janë dëmet që bakllava i shkakton në organizëm? Përmbajtja ushqyese e bakllavës varet…

Vlerat shëndetësore të kores së bukës

Një herë e një kohë, një nga këshillat e përsëritura të gjysheve të zonave të veriut të Shqipërisë ishte që fëmijët duhet të hanin koret e bukës, sepse nuk do të kishin ftohtë në dimër. Korja e fortë e bukës…

Byrek role me hithra dhe djathë të bardhë

Përziheni dhe në fund shtoni djathin e shkërmoqur, majdanozin e grirë dhe dy lugë vaj ulliri (nëse ju duket shumë e lëngëshme mund ti shtoni akoma pak miell). Hapni fletët e byrekut dhe vendosni për së gjati në mesin e…

Petullat e nënës

Të gjithë e kujtojmë me nostalgji kohën e fëmijërisë. Kujtojmë sidomos mëngjeset e të dielave, kur shtëpia mbushej me aromën e petullave që piqte nëna në kuzhinë. Kjo recetë do t’ua kujtojë ato kohëra…. Me Shije! Tharmie bukës e vë…

6 ushqime që mund t`i hani pa frikën se do të shtoni në peshë

Duket e pamundur, por në fakt ekzistojnë disa ushqime, të cilat përveçse ju largojnë urinë dhe janë të shijshme, nuk ju shkaktojnë shtim në peshë. Nuk bëhet fjalë për ushqime të lehta, por për ushqime të bollshme që do t`ju…

Petulla për darkë, ja receta

Petullat mund të jenë vetëm një ndër ushqimet që gjenden në tavolinën tuaj përgjatë iftarit, transmeton lajmi.net. Megjithatë, askush nuk do i thoshte ‘jo’ petullave të shijshme përgjatë këtij vakti ushqimor. Ndiqeni recetën më poshtë: Përbërësit: 400gr miell 200gr djathë…

Pite me pekmez: Kafshata të buta që do t’ju kënaqin!

Gatuhen nga petët e mbushura me pekmez apo edhe me djathë Mund të jenë të ëmbla, por edhe të njelmëta Përbërësit: 500 g miell 4 vezë ujë (sipas nevojës) një lugë e vogël kripë Shtesa: Pekmezi nga kajsitë, kumbullat apo…

Pite me mish të bluar

Përbërësit: 500gr mish te bluare 3 qepe ½ luge caji piper te kuqe 1/2 luge caji piper te zi ½ luge caji kripe 4 veze 200gr miell 1 pako pluhur per pjekje 1 luge caji kripe 150ml jogurt 100ml uje…

Pica më e mirë për vetëm 15 minuta: Të këtilla nuk mund të gjeni në asnjë piceri!

Racion i shpejtë, i shijshëm, krokant dhe i mrekullueshëm Përbërësit: 20 g tharmë 250 – 300 g miell kripë 50 ml vaj 1 presh 100 g djathë të fortë 100 g kaçkavall pak domate qershi 200 ml qumësht rigon 200…

Kifle

Perbersit: 400 ml qumësht i nxehtë 2 vezë 10 gr tharm buke 2.5 gr pluhur pjekurinash 30 gr sheqer pak kripë 30 ml vaj 20 gr gjalpë miell një e verdhë veze Pergatitja: Së pari nxehim qumështin aq sa mund…

Pite me mollë

Përbërësit: 500 gr pete per pite 1 kg molle 150 gr arra 1 luge cimet 100 gr sheqer dietal(I kaft) Pak vaj Për sherbetin: 500 ml uje 500 gr sheqer 1 sheqer vanile Përgatitja: Se pari zihet sherbeti dhe lihet…

Pide me suxhuk

Perbersit: 520 gr miell 325 mş qumësht i vakët 1 maje ½ lugë sheqer ¼ lugë kripë NË BRENDËSI: Suxhuk kaçkavall 2 vezë gjalpë. Pergatitja: Ujin e vakët dhe majën e vendosim në një enë të thellë dhe e përziejmë…

Mantija Kosove

Përbërësit: 1 kg miell 2 gota ujë (të vakët) 2 lugë vaj ulliri (kosovarët përdorin vaj luledielli) pak kripë 600 gr mish viçi i grirë 3 kokrra qepë kripë 4 lugë gjalpë (i freskët, i shkrirë) piper i zi. Përgatitja:…

Pite Shqiptare

Perbersit: 1 kg purri gjysmë gote të çajit vaj 1 lugë salcë salcë biberi 1 lugë kripë 1 gotë të çajit ujë PËR TA LYER 250 gr gjalpë ose margarinë PËR BRUM 7 gota miell 1,5 lugë kripë 3 gota…

Somuna të mbushur

Përbërësit: 600 gr miell 500 ml ujë 25 gr maja te fresket 1 luge e vogle kripë 1 luge e volge sheqer 2 luge vaj 250 gr përshutë ose sallami 350 gr mazë ose ajke per lyerje te bukes Pergatitja:…

Bukë me hudhër

Perbersit: 250 ml ujë të vakët 2 lugë gjelle sheqer 1 lugë gjelle tharm buke 1 lugë gjelle kripë 1 lugë gjelle vaj ulliri 370 gr miell Për marinadën: 4 thelpinj hudhre 5 fije magdanoz 4 gjethe trumze 90 gr…

Buke me djathë dhe qepë

Përbërësit: 1 bukë e ftohtë 250 gr djath të fortë 100 gr margarin,ose vaj ulliri 3-4 qepë të reja pak erëza sipas dëshirës Përgatitja: E prejmë bukën horizontalisht dhe vertikalisht ,po jo deri ne fund(dmth korja përfundi s`duhet të prehet).Djathin…

Kifle me Salsiçe (Virshlle)

Përbërësit: 500 gr miell, 1 luge maja, 100 ml vaj, 250 ml qumësht të vakët, 1 luge e vogle kripë, 1 vezë për lyerje, susam, salsiçe të freskëta Përgatitja: Perzijme qumeshtin e vaket me majen,leme te fermentohet dhe me pas…

Pogaçe e shpejtë e butë

Perbersit: 6 gr tharm buke 250 ml ujë të vakët 1 lugë kripë 1 lugë sheqer 2 lugë vaj 350 gr miell. Pergatitja: Tharmin e bukës trazojeni me ujë të vakët e sheqer. Lëreni mënjanë që të fermentohet Ndërkohë siteni…

Byrek me kos

Përbërësit: 700 gr miell 3-4 kokrra vezë 350 gr kos 100 gr gjalpë 15 ml vaj 100 gr niseshte (për të hapur petët) 100 gr djathë i bardhë. Përgatitja: Zini brumin me pak ujë të vakët e punojeni mirë, pasi…

Pite me patate

Perbersit: 500 gr petë 200 gr gjalpë qumësht ose jogurt 4 qepë mesatare 1 kg patate kripë Biber i zi Pergatitja: Marrim qepët e grimcuara dhe i skuqim, më pas ia shtojmë patatet e prera në kubëza të vogla dhe…

Pite me patate

Perbersit: 4-5 patate 2 qepë kripë dhe piper i zi piper i kuq i bluar Podravka vaj gjalpë miell ajkë për gatim. Pergatitja: Patatet qërohen dhe grihen shumë imët. Vendosen në ujë (që të mos nxihen Edhe qepa grihet imët…

Pite me djathë

Përbërësit: 700gr miell, pak kripë, 4 lugë vaj, 3.5-4 dcl ujë të vakët Mbushja: 700gr-1kg djath, 2 vezë, pak qumësht Përgatitja: Ne nje ene qesim 700 gr miell Shtojme kripen, vajin dhe shtojme ujin gradualisht derisa te behet nje brume…

Byrek me mak

Përbërësit 1 gotë qumësht i vakët 1 gotë ujë të vakët 1 lugë majë ½ lugë sheqer ½ gota vaj vegjetal 1 lugë kripë 2,5 gota miell 1 gotë mak 1 gotë arra 6 lugë vaj vegjetal 2 të kuqe…

Pogaçe me koper

Përbërësit 2 vezë 125 gr gjalpë ose margarinë Gjysmë gote vaj vegjetal 1 gotë çaji jogurt 1 pluhur pjekje 1 lugë sheqer 1 lugë çaji kripë 1 lugë uthëll 1 tas koper 3 gota miell Në brendësi Djathë Hapat o…

Keksa me susam

Përbërësit 250 gr gjalpë 2 vezë 3 lugë vaj vegjetal 2 lugë uthëll Gjysmë gote e çajit sheqer pluhur 1 lugë kripë 1 pluhur pjekje 4 gota miell 1 gotë çaji lajthi Susam Hapat Gjalpin e shkrimë në temperaturë të…

Pogaçe të thjeshta

Përbërësit 1 gotë qumësht 1 vezë 1 gotë çaji ajran 1 gotë çaji vaj 1 gotë ujë mineral Gjysmë maje 1 lugë kripë 1 lugë sheqer 2,5 gota miell Hapat o i o i o i o i o i…

Byreka të vogël

Përbërësit 1,5 gota miell 1 vezë ½ gota ujë ½ lugë çaji pluhur ½ lugë çaji kriipë Në brendësi 200 gr djathë ¼ tubë majdanoz Për ta fërguar 2 gota vaj Hapat Miellin vendosni në një enë në midis ia…

Pogaçe me koper

Përbërësit Gjysmë gote ujë mineral 2 lugë jogurt 1 gotë vaj vegjetal 1 lugë sheqer 1 lugë majë 2 gota qumësht i vakët 2 vezë 1,5 lugë kripë Miell Përmbi Koper Hapat o i o i o i o i…

Kifle bystek

Përbërësit 250 gr gjalpë 3 lugë vaj vegjetla 2 të kuqët e vezës 2 lugë uthëll 1 filxhan sheqer 1 lugë kripë 1 pluhur pjkeje 4 gota miell Përmbi Të kuqët e vezës Susam Hapat o i o i o…

Llokuma

Përbërësit 1 gotë qumësht i vakët Gjysme gote ujë të vakët 1 gotë çaji vaj vegjetal 1 vezë 1 lugë sheqer 1 lugë kripë 1 lugë majë 4,5 gota miell Për ta fërguar Vaj vegjetal Hapat Qumështin e vakët, ujin,…

Byrek me petë të gatshme

Përbërësit 3 petë djathë Për sos 2 vezë 1 gotë vaj vegjetal 1 gotë qumësht Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pogaçe me miell misër

Përbërësit 3 pluhur pjekje 2 gota jogurt 1 gotë vaj vegjetal 1 lugë kripë 5 gota miell ½ gota miell misri Djathë 1/3 majdanoz Hapat Në një enë derdhni jogurtin, vajin vegjetal, pluhur pjekjën, kripën e përziejmë në atë enë.…

Pogaçe me djathë

Përbërësit 1 gotë jogurt 2 vezë 1 gotë vaj vegjetal ½ gota gjalpë ose margarinë 6 gota miell 200 gr djtahë Gjysmë tube majdanoz 1 pluhur pjekje Kripë Hapat o i o i o i o i o i o…

Simita të vogël

Përbërësit 1 vezë ½ gjalpë ose margarinë 1 lugë jogurt 2,5 gota miell 2 lugë uthëll 1 lugë pluhur pjekje 1 të kuqët e vezës Susam Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i…

Byrek me arra

Përbërësit Për brum 2 gota qumësht i vakët 1 gotë çaji ujë i vakët 1 majë 1 lugë kripë 2 lugë sheqer pluhur 3 lugë vaj vegjetal Miell Për ta lyer 100 gr gjalpë 1 tas arra Hapat o i…

Gurabija me kripë

Përbërësit 190 ml ujë 250 gr gjalpë 1 gotë çaji vaj vegjetal 1 vezë 1 lugë kripë 1 lugë sheqer 4 lugë sheqer pluhur 4 lugë uthëll 1 pluhur ojekje 5 gota miell Përmbi Susam Hapat o i o i…

Pitalka të fërguara në tigan

Përbërësit 2-3 gota miell 1 gotë ujë i vakët 1 lugë majë 1 lugë kripë 1 lugë sheqer ½ gote çaj vaj vegjetal Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Byrek

Pёrbёrёsit 500 gr yndyrё 200 gr kajmak 1 kg petё pёr byrek 10 vezё 2 lugё salcё kosi Pak piper Kripё 6 decilitra qumёsht Vaj Hapat Nё djathin e grimcuar pёrziejmё kackavallin, 8 vezё pak tё rrahura, krem, piper dhe…

Pite me salsiçe

Pёrbёrёsit 250 gr petё pёr pite 5 vezё 400 gr djathё Kripё 5 copё salsice 2 decilitra krem kosi Rigon Vaj Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Bukё bajat

Pёrbёrёsit 1 bukё 6 copa hudhёr 100 gr gjalpё 1 gotё kackavall i grirё 1 gotё djathё cheddar Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Pite me arra

Pёrbёrёsit 300 gr miell 300 gr gjalpё 450 gr sheqer 6 vezё 3 lugё arra 300 gr thёrrime buke 100 gr bajame e gatuar 1 sheqer vanilje Sheqer pluhur Hapat Brumi bёhet nga mielli, gjalpi dhe 150 gr sheqer, ndahet…

Pite me molla

Pёrbёrёsit 500 gr mollё 50 gr rrush 320 gr miell 120 gr gjalpё ose margarinё 1 vezё Pak kripё 2 lugё qumёsht Limon 5-6 lugё sheqer 1 sheqer vanilje Hapat Mollёt lahen dhe copёtohen nё rrathё njё gisht tё trasha,…

Pite me reçel kajsish

Pёrbёrёsit 200 gr margarinё 480 gr miell Gjysmё qese pluhur pjekje Kripё 200 gr sheqer 2 vezё 1 grusht arra tё grimcuara 2 decilitra qumёsht Limon Recel kajsish Sheqer pluhur pёr pluhurosje Hapat Nga margarina e shkrirё, mielli dhe pёrzierja…

Byrek i zbraztё

Pёrbёrёsit 2 decilitra ujё 3-4 lugё margarinё Kripё 500 gr petё pёr pite Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Sarma

Pёrbёrёsit 5 kёrcej presh 250 gr kёrpudha 150 gr speca tё kuqe 200 gr misёr Erёza tё thata 200 gr petё pёr byrek Pak salcё domatesh kripё Hapat o i o i o i o i o i o i…

Pite soje

Pёrbёrёsit 1 kokё qepё e kuqe 1 kёrcell presh Vaj 450 gr kёrpudha 120 gr lёvore soje Pak djathё 2 thelpinj hudhre Kripё Pipёr Rigon 500 gr petё pёr pite Pak ujё tё tharёt Hapat o i o i o…

Pite me patate

Pёrbёrёsit 1 kg patate 3 kokё qepё Pak kripё Piper Vaj 500 gr yndyrё 800 gr petё pёr pite Pёr salcёn 2,5 decilitra ujё 1 lugё caji vaj kripё Hapat Patatja e qёruar grihet nerende, qepa pritet imёt shtohet pak…

Pite me lakra

Pёrbёrёsit 1,5 kg lakёr 8 lugё arra tё grimcuara 1 filxhan vaj Pak vaj pёr petё 1 lugё caji piper i kuq Piper i zi Kripё Majdanoz 500 gr petё pёr pite 1,5 decilitra ujё mineral Hapat o i o…

Pite me kёrpudha

Pёrbёrёsit 2 kokё qepё tё kuqe 0,5 decilitra vaj 350 gr kёrpudha Piper Kripё 1 lugё thёrrime buke 1 lugё borzilok 500 gr petё tё gatshme Hapat o i o i o i o i o i o i o…

Byrek me vishnje

Pёrbёrёsit 400 gr miell 200 gr yndyrё 2 tё verdha vezёsh  2 lugё sheqer 2 decilitra qumёsht 1 fare bukё e butё 500 gr komposto vishnjash 50 gr thёrrime buke 50 gr oriz 100 gr sheqer pluhur Margarinё pёr lyerje…

Burek me mollё

Pёrbёrёsit 1,5 kg mollё 100 gr rrush tё thatё Gjysme qese kanellё 3 qese sheqer vanilje 50 gr sheqer pluhur 150 gr nisheste 350 gr miell 250 gr margarinё 10 lugё ujё Margarinё pёr lyerje Hapat o i o i…

Pite me kungull

Pёrbёrёsit 40 gr margarinё ose vaj 1 kg kungull 250 gr sheqer 1 grush rrush i thatё 1 grusht rrush serezi 1 qese kanelle apo vanilje 1 grusht arra tё copёtuara 1 kg petё pёr pite Sheqer pluhur pёr spёrkatje…

Pitja e Mirёs

Pёrbёrёsit 1 kg molla 200 gr sheqer 30 gr margarinё 2 grusht arra tё copёtuara Rrush tё thatё 1 lёvore portokalli Vaj 500 gr petё pёr pite Hapat o i o i o i o i o i o i…

Pite me fruta

Pёrbёrёsit 250 gr fruta tё pёrzier 4 lugё sheqer 2,5 decilitra ujё 3 lugё nisheste 1 pako petё 1 qese krem pluhur Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Pite me drithёra

Pёrbёrёsit 300 gr grurё 250 gr sheqer 1 grusht arra tё grimcuara 1 filxhan vaj arrёmyshk 500 gr kore tё holla pёr pite Sheqer pluhur Hapat Gruri i larё dhe i zier kullohet, kur tё ftohet, shtohet sheqeri, arrat dhe…

Byrek me vishnje dhe boronicё

Pёrbёrёsit 250 gr margarinё 5 lugё sheqer pluhur 2 lugё qumёsht 250 gr miell 200 gr vishnje 200 gr boronicё 150 gr sheqer pluhur Gjysmё qese kanellё Sheqer pluhur pёr pluhurosje Hapat o i o i o i o i…

Kifle bystek

Pёrbёrёsit 10 gr gjalpё 30  gr miell 7 tё vedha vezёsh 1 e bardhё vezёsh Pak kripё 80 gr sheqer pluhur Vaj Sheqer pluhur Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Pite me lakër turshi

Përbërësit 1,5 kg lakër turshi Vaj Piper i kuq 1 fletë dafine Piper Kripë 4 vezë 500 gr petë të gatshme Hapat Lakra turshi me pak vaj, piper të zi, piper të kuq, kripë dhe fletë dafine piqet në furrë.…

Kifle tё vogla

Pёrbёrёsit 250 gr miell 80 gr sheqer pluhur 1 lёvore limoni 1 qese sheqer vanilje 2 vezё 250 gr gjalpё 2 lugё vinjak Gjysmё pluhur pjekje Hapat o i o i o i o i o i o i o…

Pite me kungull

Përbërësit 1 kg kungull i njomë 4 vezë 1-2 speca të kuq 150 gr djathë 6 lugë griz Piper i zi Pak spec i kuq 1 decilitër vaj Kripë Rigon Borzilok Hapat Kungujt e njomë lahen dhe grine nereden, shtohet…

Pite e shpejtë me mish

Përbërësit 1 qepë 4 vezë 300 gr mish i grirë viçi 2 domate Majdanoz Piper i zi Kripë 1 pako petë të gatshme Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pite me mish

Përbërësit 2 decilitra krem kosi 60 gr thërrime buke 1 qepë 30 gr margarinë 1 tugë majdanoz 4 vezë 500 gr mish i grirë Piper Kripë 500 gr petë për pite 200 gr djathë Hapat o i o i o…

Bukë-Pite

Përbërësit 1 kg bukë 50 gr margarinë 2 domate 250 gr dajthë 4 vezë 1 lugë çaji mustardë Pak erëza 1 lugë çaji piper i kuq Piper i zi Kripë 4 decilitra qumësht Hapat o i o i o i…

Pite me kajmak dhe kungull të njomë

Përbërësit 5 kunguj të njomë 3 vezë 150 gr kajmak 1 kërceşş presh Perime të përziera Pak piper Kripë Vaj 500 gr petë për byrek 2,5 decilitra qumësht Hapat o i o i o i o i o i o…

Pite me djathë

Përbërsit: 500 gr miell 1 filgjan uje(250ml) te vaket 1 luge vaj 1 luge e vogle krip 100 gr margarin 100ml vaj Për mbushjen: 400 gr djathe 100 gr ajke e tharte(shmant,pavllake) 3 veze Udhëzimet: Ne nje ene qesim ujin…

Pite me makarona dhe me mish

Përbërësit 0,5 kg mish viçi 1 qepë 200 gr gjalpë ose margarinë 3 domate Kripë Piper 0,5 kg makarona 300 gr kaçkavall të grirë 3 vezë 1 filxhan thërrime buke Salcë beshamel Rigon Hapat o i o i o i…

Pite me sallame

Përbërësit 300 gr djathë 2 të verdha vezësh Kripë Piper 300 gr sallamë 400 gr peta për pite 30 gr gjalpë 150 gr marule 100 gr përshutë Kaçkavall Hapat o i o i o i o i o i o…

Petulla të shpejta

Përbërsit: 20 luge miell 3 veze 200 ml kos 1 pluhur per pjekje Pak krip Pak sheqer Udhëzimet: Te gjithe perbersit perzihen ne nje ene te madhe,derisa behet nje qull i trashe. Ne nje tigan te thelle ngrohim ne max…

Pite me ton

Pёrbёrёsit 1 konserv ton 1 petё pёr pite 4 vezё Kripё Piper 4-5 lugё ajvar 2 decilitra krem kosi 1 e verdhё veze Fara susami 1 margarinё Hapat o i o i o i o i o i o i…

Bukë- Simite

Përbërësit 3 vezë 250 gr djathë 2 decilitër salcë djathi Gjysmë luge miell 6 decilitra qumësht Kripë 1 gotë vaj 1 copë bukë bajat 200 gr përshutë Pak majdanoz Hapat o i o i o i o i o i…

Mantia

Përbërsit: 600 gr miell 1 veze 200-300 ml uje te vaket 1 luge vaj 2 luge te vogla krip Për mbushjen: 500 gr mish i bluar 1 qepe Vaj, krip, piper i zi, piper i kuq Për lyerjen përsiper: 1…

Pite me perime

Përbërësit 3 karrota 1 selino 2 patate 500 gr petë për pite 80 gr kërpudha 2 qepë 2 decilitra vaj 5 vezë 1 decilitër krem kosi 80 gr djathë 50 gr krem Pak erëza 0,5 decilitra qumësht Gjysmë tufe majdanoz…

Pite me fasule të gjelbër

Përbërësit 500 gr brumë i ngrirë 5 kokra qepë të kuqe 1 pjesë gjalpë 250 gr fasule jeshile Kripë Piper Erëza 200 gr djathë 1 vezë Hapat o i o i o i o i o i o i o…

Pite fizarmonikë

Përbërësit 500 gr petë për pite 0,5 decilitra kos 2 decilitra krem kosi 4 vezë Vaj Kripë Fara susami Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pite franceze

Përbërësit 200 gr miell Gjysmë luge çaji kripë 100 gr gjalpë 5 lugë ujë të ftohtë 1 copë gjalpë Pak miell për vajosje të tepsisë 100 gr përshutë 150 gr mish 2 vezë 250 gr krem kosi Pak piper i…

Byrek me mish

Përbërësit 1 kg mish i grirë Pak vaj 4 qepë 4 kërcje presh 3 lugë sheqer ngjyrë kafe Kripë Piper 1 lugë gjelle trumzë 1 lugë gjelle borzilok 1 pako peta të gatshme 2 lugë mustardë Hapat o i o…

Petulla me djathë

Përbërësit 3 decilitra ujë 60 gr gjalpë 125 gr miell 2 të verdha vezësh 2 vezë të tëra 125 gr djathë Kripë Piper Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pogaçe me nisheste gruri

Përbërësit 1 majë 2 gota qumësht i vkaët 1 gotë vaj vegjetal 2 lugë sheqer 1 veze 1,5 lugë kripë 1 gotë nisheste misir 6 gota miell Përmbi Susam Hapat o i o i o i o i o i…

Byrek samsa

Përbërësit 500 gr miell 200 ml ujë 1 lugë çaji kripë 50 gr gjalpë Përbërësit e brendshëm Djathë Majdanoz Hapat Miellin vendosni në një enë, në midis të enës ia vendosni ujin, kripën dhe gjalpin e shkrirë E përzieni mirë…

Simit- Pogaçe

Përbërësit Për brum 2 gota qumësht ½ majë 1,5 lugë sheqer pluhur 1 lugë kripë 1 gotë vaj vegjetal 2 vezë Miell Përbërësit e brendshëm Djathë Përmbi Susam Hapat o i o i o i o i o i o…

Byrek me thjerrëza

Përbërësit 2 gota thjerrëza të ziera ¼ gota ullinjë Kripë Biber i zi Petë milfoj Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pogaçe e madhe

Përbërësit 1 gotë çaji qumësht i vakët 1 majë ½ gotë çaji vaj vegjetal 1 vezë 1 gotë çaji jogurt 1 lugë kripë 3,5 gota miell Përbërësit e bredshëm 1 gotë djathë ½ tubë majdanoz Përmbi 1 të kuqët e…

Pankek me drithëra

Përbërësit ¼ gota qumësht 2 vezë ½ gota miell ½ drithëra ½ kanellë pluhur pjekje ½ lugë kanellë ¼ lugë vanilje Fara chia Luleshtrydhe Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Lalanga

Përbërësit 2 vezë 1,5 gota qumësht 2 lugë jogurt 1 gotë çajit kaçkavall 2 gota miell 1 lugë çaji kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Tortë me palapeta dhe spinaq

Përbërësit 3 vezë 100 gr miell gruri 50 gr miell integral 50 gr miell misri 100 gr pure spinaqi 40 ml vaj vegjetal Kripë Qumësht 500 gr gjizë 4 vezë Sipas dëshirës Ajkë Kripë Hapat o i o i o…

Bukë e ëmbël me çokollatë

Përbërësit 750 gr miell 2 lugë mjaltë 20 gr majë të freskët 300 ml qumësht 80 gr gjalpë 1 lugë çaji kripë 50 gr grimca të çokollatës Hapat o i o i o i o i o i o i…

Pite me brokoli

Përbërësit 250 gr brumë  të fletëzuar 2/3 kokë brokoli 5 vezë Bishtat e 2 tufave të qepëve 1 qepë mesatare 200 gr gjizë 200 gr djathë të ri 1 lugë supe koper Kripë Biber i zi Hapat o i o…

Kifle me djathë

Përbërësit 750 gr miell 3 lugë çaji majë buke 1 lugë sheqer ose mjaltë 2 vezë 100 ml vaj vegjetal 1 lugë çaji majë të tharë 500 ml qumësht 500 gr gjizë 1 vezë Pak kripë Hapat o i o…

Pogaçe e mbushur me djathë dhe susam

Përbërësit 150 gr krem djathë 80 ml vaj vegjetal 250 gr miell ½ pluhur pjekje Kripë Mbushja 200 gr djathë 2 vezë 150 gr susam 20 gr fara liri 1 lugë çaji koper Hapat o i o i o i…

Kifle me krem vanilje

Përbërësit 450 gr miell 200 ml qumëst 2 të kuqët e vezës 80 gr gjalpë të shkrirë 7 gr mjaë buke 3 lugë mjaltë 1 lugë çaji krşpë Për brum 400 ml qumësht 40 gr niseshte 2 të verdhët e…

Tartë me salcë domatesh, mocarellë dhe karkaleca

Përbërësit Për brum 300 gr miell 100 ml vaj vegjetal 2 vezë Erëza të thata Majdanoz Për salcë 1 kg domate Gjysmë qepë 1 kokë hudhër Kripë Bibër i zi 20 ml vaj vegjetal 1 kungullesë 300 gr karkaleca 100…

Bukë me djathë

Përbërësit 250 gr miell gruri 250 gr miell gruri integral 50 gr gjalpë i shkrirë 1 vezë 80 ml qumësht 20 ml vaj vegjetal 15 gr majë buke 10 gr mjaltë Kripë Mbushja 200 gr djathë krem 200 gr djathë…

Kifle İntegrale me arra

Përbërësit 350 gr miell 250 gr miell integral 7 gr majë buke 200 ml qumësht 100 gr gjalpë të shkrirë 2 vezë 2 lugë mjaltë 1 lugë çaji kripë Mbuhsja 1 të bardhë të vezës 50 gr sheqer 150 gr…

Palapeta tё shёndetshme pёr fёmijё

Pёrbёrёsit 60 gr miell hikror 60 gr miell thekre 30 gr fjolla tёrshёrё 30 gr fara Gjysmё luge çaji sode bikarboni Gjysmё  luge çaji kripё 200 ml jogurt 2 lugё vaj vegjetal Hapat o i o i o i o…

Pogaçe me pesto

Përbërësit 400 gr miell 1 vezë 200 gr djathë krem 400 ml qumësht 60 ml vaj vegjetal ½ lugë çaji kripë ½ pluhur për pjekje 2 lugë pesto sos 60 gr gjizë 1 të kuqët e vezës Hapat Në një…

Shportëza të njelmëta

Përbërësit 130 gr gjalpë 260 gr miell 1 lugë kripë 1 lugë koper Mbushja 2 vezë 200 ml ajkë 100 gr djathë 2-3 speca Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Palapeta me krem çokollate

Përbërësit 1 vezë 200 gr miell 3 lugë gjalpë të shkrirë 1 lugë sheqer 1 pako sheqer vanilje 1 pako pluhur pjekje 300 ml qumësht Lëvore e një portokalli Për krem 100 gr çokollatë të zezë 60% kakao 150 gr…

Biskota të njelmët

Përbërësit 130 gr gjalpë 50 ml vaj vegjetal 50 ml qumësht 100 gr susam 150 gr djathë 250-300 gr miell Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Brumë pice i mbushur me gjizë

Përbërësit 1 kg miell 7 gr majë buke 600 ml ujë 20 gr kripë 60 ml vaj vegjetal Mbushja 500 gr djathë 10 ml vaj me aromë tartufi Spec djegës sipas dëshirës Hapat o i o i o i o…