Lumturije
104 Articles0 Comments

Katrorë karameli

Përbërësit 1 gotë miell gjysëm gotë sheqer i kaftë. gjysëm gote kokos 250 gr gjalpë 50 gr vaj 800 gr qumësht i kondensuar gjysëm gote mjalte 150 gr qokollate qumeshti Hapat Në një enë sitim miellin, shtojmë sheqerin, kokosin dhe…

Gjellë me brokoli, kërpudha dhe mish pule

Përbërësit 1 copë mesatare mish gjoks pule 20 pjesë lule brokoli 1 qepë 10 kërpudha 200 ml ajkë 80 ml qumësht 50 gr djath parmesan Krip Piper te zi 4 lugë vaj Hapat Mishin e pules e coptojmë ne pjesë…

Krepa me patate, preshë dhe brokoli

Përbërësit 150 gr patate (1 patate mesatare) 150 gr brokoli 150 gr preshë 2 vezë 1 lugë gjelle miell 1 lugë qaji Krip 1 lugë qaji piper i zi 1 lugë qaji magdanoz 5 lugë gjelle vaj Hapat Qërojmë dhe…

Bukë me qumësht (me pjekje interesante)

Përbërësit 1 gotë e gjysmë qumësht i vakët 1 gotë ujë uje i vakur 1 lugë qaji Krip 2 lugë qaji sheqer 2 lugë gjelle vaj 3 gota e gjysmë miell 2 lugë sheqeri maj buke Hapat Në një enë…