Hana
8001 Articles0 Comments

Si të pakësoni aromën e pakëndshme të hudhrës

Ju mund të adhuroni të konsumoni hudhër dhe ta përdorni atë në çdo recetë, por pavarësisht kësaj ajo ka një shije dhe aromë shumë të fortë. Kështu, ndonjëherë edhe pse ajo përdoret në sasi të voglë, aroma dhe shija ndihen…

Ja çfarë i bën trupit tuaj vetëm një kanaçe Red Bull

A keni menduar ndonjëherë çfarë i bëjnë trupit tuaj pijet energjike? Një hulumtues ka bërë një eksperiment dhe ka nxjerrë një grafikë që tregon në detaje efektet e pirjes së një pijeje si Red Bull. o i o i o…

Një program detoksikues për një pastrim të shpejtë 3 ditor

Asgjë nuk ju ndihmon të keni një lëkurë më të pastër, një mendje më të kthjellët apo të largoni ndjesinë e fryrjes, sa një pastrim I brendshëm. Sa herë ndiheni letargjike, provoni një seancë të shkurtër e të shpejtë dezintoksikimi.…

Njollë vaji, gjalpi

Për të hequr njollën nga një veshje e bardhë pambuku, marrim një leckë të lyer me benzinë ose amoniak dhe e fërkojmë rrobën sipër. Në një pëlhurë me ngjyrë, përdorni ujin e holluar me pak amoniak. Për pëlhurat e mëndafshit,…

Ja pse duhet të hani gjithmonë mëngjes

Sipas hulumtimeve të fundit, personat që nuk hanë mëngjes janë më të predispozuar të vuajnë nga mbipesha, diabeti dhe gripi infektues. Anashkalimi i ngrënies së mëngjesit duket se shkakton një sërë problemesh me shëndetin. Sipas hulumtimeve të fundit, personat që…

Hani portokall pasi lufton këto sëmundje

Lëngu i portokallit vlerësohet se i lufton sëmundjet e zemrës dhe diabetit. Ky produkt preferohet të konsumohet pas një ushqimi të pasur me yndyrna dhe karbohidrate, për t’iu shmangur këtyre sëmundjeve. Po ashtu, është zbuluar se lëngu i portokallit ndihmon…

Flasin shefat e kuzhinës: Këto pjata mos i porosisni asnjëherë në restorant

Ata i njohin mirë sekretet e restoranteve. 1. Kurrë mos porosisni peshk të hënave Shumica e restoranteve furnizohen me prodhime deti të enjteve ose të premteve, që të mund të kenë rezerva të mjaftueshme për fundjavën plot me njerëz. Rreth…

Pas këtij lajmi do të filloni të hani fasule çdo ditë

Fasulet janë shumë popullore në shumë kultura dhe janë ushqim bazë në kuzhinën meksikane, braziliane, kubane dhe atë domenikane. U prezantuan në Evropë në shekullin e 15-të nga spanjollët. Sot prodhuesit më të mëdhenj të fasuleve të zeza janë India…

Ushqimet më të mira për forcim të imunitetit

Sëmundjet “ikin” nga kokrrat e shtogut, grjepfruti, patatet e ëmbla, bajamet, spinaqi, jogurti dhe çaji i gjelbër dhe çaji i zi, prandaj përdorni në sezonin e ardhshëm të ftohjeve. Popaji kishte të drejtë kur hante sasi të mëdha spinaqi, sepse…

Si të dalloni orizin plastik nga Kina

Kina mbetet prodhuesi më i madh në botë i orizit. Ky vend arrin të mbledhë mbi 200 milion ton oriz në vit dhe një pjesë e madhe e kësaj sasie eksportohet në mbarë botën. Konsumatorët dhe veçanërisht amvisat kanë të…