Blerta Spahiu
1316 Articles0 Comments

Zbulohet një shpellë mahnitëse në Deçan, banorët u habitën çfarë panë brenda saj

Kosova vazhdon të jetë e bekuar me shumë bukuri të fshehura e pasuri nëntokësore. Një shpellë është zbuluar së fundmi në Belle të komunës së Deçanit, e që habit me bukurinë që ka përbrenda. Banorët kanë thënë se në këtë…

Parandaloni thinjat e parakohshme me këto metoda

Thinjat në përgjithësi simbolizojnë përvojën dhe eksperiencën në jetë. Thinjat në moshën e shtyer janë një proces normal, mirëpo për personat që thinjen në të 20-at e tyre, kjo nuk është një gjë shumë e mirë. Ekzistojnë disa faktorë, të…

Morena me foto atraktive nga vetura

Morena Taraku ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në rrjete sociale, në të cilën vjen tejet joshëse, shkruan lajmi.net. Këngëtarja teksa po voziste ka shkrepur një fotografi, në të cilën kishte vënë në pah gjoksin me dekolte të…

Ndërron jetë aktorja e njohur, ja kush është ajo

Ndahet nga jeta aktorja e famshme Edith Gonzalez. Pas një lufte të gjatë me kancerin, aktoria nuk mundi t’ia dilte. Gjatë kësaj periudhe ajo gjithmonë ka dashur të tregojë mesazhe force për të mos u mposhtur nga sëmundja.   Ajo…

Pas nderimit me medaljen e Gjergj Kastriotit, Mozzik ka disa fjalë për Labinot Tahirin

Labinot Tahiri sot u nderua me medaljen e heroit Gjergj Kastrioti nga kryeministri Ramush Haradinaj për veprimtarinë e tij, shkruan lajmi.net. E fjalët e mira për humanizmin e deputetit/këngëtarit nuk kanë të ndalur. Përveç kryeministrit, edhe reperi mozzik ka publikuar…

Gjira e njofton djalin me vendin më të dashur për të

Publikon fotografi të veçanta me Maëlin. Artistja e mirënjohur shqiptare, Gjira Kajtazi, sot publikoi disa fotografi të bukura me djalin e saj, Maëlin, teksa bëhet e ditur se ata po qëndrojnë në Kosovë. Krahas fotografive, artistja la një mbishkrim të…

Pas thashethemeve për ndarje nga bashkëshorti, Angela ‘thumbon’ me këto fjalë

Angela Martini mori vëmendje për shkak të lajmeve që qarkulluan për bashkëshortin e saj, Dragos Savulescu, shkruan lajmi.net. Modelja kishte mohuar lajmet për ndarje, pasi u tha se Dragos kishte probleme me drejtësinë. Së fundi, Angela ka publikuar një fotografi,…

Kaq ditë duhet të zgjasin pushimet ideale

Çdo vit ti ke një sasi të caktuar ditësh për të pushuar. A duhet t’i shfrytëzosh të gjitha njëherësh dhe të humbasësh në rehatinë e pushimeve? Apo t’i ndash ato në mini pushime, duke i dhënë vetes fundjava më të…

Ky është çifti shqiptar që ndërroi jetë në gurbet, lanë fëmijën 7 muajsh jetim

Mbrëmë në një aksident trafiku rrugës nga Italia për në Francë kanë humbur jetën dy të ri nga Hasanbegu i Shkupit! Ebubekir Sulejmani ka qenë duke udhëtuar bashkë me bashkëshorten e tij me veturë, të dy të moshës së re…

Nis festa e beqarisë për Afrona Dikën, dalin fotot e para

Lajmi për dasmën e Bleros në vitin 2018 bëri bujë të madhe sidomos zbulimi i datës e dasmës. Dasma e çiftit do të mbahet në muajin shtator të këtij viti saktësisht në Shëngjin. Çifti tash veç se kanë filluar përgatitjet.…