Blerta Spahiu
3798 Articles0 Comments

Fitorja e “RTK”-së kaq e bukur për Bajram

Festa e Fiter Bajramit ka sjell gëzim e atmosferë të mirë në çdo familje myslimane. Urime e përgëzime gjithëandej në rrjete sociale, shkruan “Kosovarja”. Gjithashtu, sot kemi parë edhe shume fotografi familjare, njerëz të veshur bukur, duke përcjell urime të…

Elvana Gjata uron Fiter Bajramin, komentuesit e kritikojnë: Foto e frikshme, hiqe se po fëlliq Shqipërinë

Elvana Gjata ka uruar festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë! Edhe pse i përket fesë katolike, këngëtarja ka bërë gjestin e përzemërt duke i kujtuar të gjithë fansat e saj myslimanë në këtë ditë të veçantë. “Gëzuar…

Mbani frymën: Kallashi godet me foton e fundit

Ka kohë që nuk po e shohim gjëkundi. Buja e saj nisi të zbehej, ndoshta sepse media nuk u morr më me të, shkruan “Kosovarja”. Por, foton e fundit të Kallashit nuk mund ta injoroj askush. Vallëtarja e njohur, sapo…

Vjollca Buqaj më nuse se reja e saj për Bajram

Këngëtarja Vjollca Buqaj së fundi u fol për diçka krejt private, për fejesen e të birit. Pra, Vjollca, tashmë është bërë vjehërr, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja e kahershit, është aktivizuar pak më tepër në faqen e saj në “Facebook”, ku kohë…

Një nuse si Gresa, shikoni si është zbukuruar për Bajram

Para pak më shumë se një muaj, këngëtarja e mirënjohur Gresa Behluli i dha fund beqarisë. Si kanagjegji ashtu edhe dasma e saj madhështore bënë shumë bujë në media e në publik, përcjell ORAinfo. Gresa është shumë e pranishme në…

Fero dhe Arbenita ‘çmendin’ të gjithë me këtë video

Paraditën e sotme, kudo në mediat rozë qarkulloi lajmi se Fero dhe Arbenita kishin fshirë njëri-tjetrin nga Instagrami, çka mund të nënkuptonte një “krisje” mes çiftit. Madje modelja kishte fshirë të gjitha fotot sëbashku mw reperin, detaj që i forcoi…

Yllka bashkë me burrin, shikoni si janë zbukuruar sot

Yllka Kuqi është një këngëtare tejet e përfolur dhe e pëlqyer shqiptare. Ajo hy në mesin e këngëtareve më të ftuara të performojë në dasma e festa të ndryshme familjare, përcjell ORAinfo. Yllka është shumë e pranishme edhe me postime…

Shtëpia luksoze e Morena Tarakut në Stamboll

Morena Taraku ka publikuar pamje nga shtëpia e saj në Turqi. Morena Taraku ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën shfaq shtëpinë e saj, shkruan lajmi.net. Këngëtarja tregoi një kënd të shtëpisë nga jashtë, pishinën që…

Meshkujt të këtyre shenjave të HOROSKOPIT janë më besnikët

Jo të gjithë ne themi “të dua” në të njëjtën mënyrë. Disa njerëz thonë më parë, të tjerë më vonë. Ndërsa dikush dridhet në idenë e shqiptimit të këtyre dy fjalëve. Nuk duhet të themi “të dua” nëse nuk e…

Labi për Bajram zbulon fytyrën e vajzës

Labinot Gashi është ndër moderatorët më të njohur dhe më të suksesshëm të vendit, shkruan “Kosovarja”. Publiku thuajse është rritur me këtë personazh duke qenë se prezenca e tij në ekranet televizive tash e sa dekada e ka bërë të…