Blerta Spahiu
19368 Articles0 Comments

Ja kur do të hapen kopshtet e fëmijëve

Ka shumë gjasa që në fllim të muajit të ardhshëm do të hapen kopshtet e fëmijëve. Kështu deklaroi kryeministri në detyrë Albin Kurti. Shefi i ekzekutivit tha se Ministria e Shëndetësisë është duke përgatitur manualin dhe doracakun të situatave për…

2 metoda efektive si të kuroni infeksionet kërpudhore të gishtave të këmbës

Athlete’s Foot është një infeksion kërpudhor që zakonisht shfaqet në zona të lagështa dhe të ngrohta. Kërpudhat, e njohura si Tinea pedis, rriten midis gishtërinjve e ndonëse nuk është një problem që vendos në rrezik serioz shëndetin tonë, është mjaftueshëm…

Në shqip e gjermanisht, ky është urimi i Leartës për kunaten

Sot në familjen e Shyrhete Behlulit ka festë. Sugarica e shtëpisë Gresa feston ditëlindjen, shkruan “Kosovarja”. Siç kemi parë deri tani dihet se kur në familjen Behluli ka festë, bëhet bujë mediatike, për shkak të rëndësisë së madhe që u…

Përdorimi çdo ditë i internetit sjell pasoja tek të moshuarit

Një studim i ri arriti në përfundimin se të moshuarit, të cilët janë përdorues të përditshëm të internetit, kanë më shumë shanse që të izolohen nga shoqëria. Studimi është kryer në Angli dhe rezultoi se 19% e të anketuarve shfaqën…

Ky është orari i ri i lëvizjes pas hapjes së xhamive dhe kishave këtë të enjtë!

Për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit COVID-19, objektet fetare tash e një kohë kanë qenë të mbyllura, por nga nesër ato do të hapen. Po ashtu, ditën e nesërme (28 maj), pritet të hiqet edhe kufizimi i lëvizjes…

Gjystja e ekspozon nga afër trupin e saj bombastik

Ulqinakja Gjyste Vulaj tashmë e një kohë të gjatë është pjesë e skenës muzikore shqiptare, e cila njihet edhe si femër tejet e guximshme me anë të paraqitjeve të saj të cilat gjithmonë lenë pa mend. Duke gëzuar linjat perfekte…

A të lë kafja pa gjumë?

Gjumi është një proces që ndikohet nga shumë faktorë të brendshëm dhe të jashtëm. Kafeina është një prej këtyre faktorëve. Të dhënat shkencore thonë se sasia ditore e kafeinës ka një rol të rëndësishëm në sasinë dhe cilësinë e gjumit…

Arta Nitaj e mbulon pjesën intime me trëndafil

U bë e njohur si aktorja e serialit “O sa mire”, por që me pas e vazhdojë karrierën e saj duke u sfiduar edhe në fushën e modelimit. Bukuroshja pejane Arta Nitaj njihet si femër tejet provokuese duke ngacmuar gjithnjë…

Moderatorja shqiptare del në emision pa të brendshme

Moderatorja sportive, Lei Kraja teksa ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Why Not” të Roza Latit, ka treguar shumë eksperienca që ka kaluar përgjatë gjithë punës në televizion por jo vetëm. Kur është gjendur përballë lojës “E kam…

Ky ilaç në shtatzëni mund të shkaktojë çrregullime tek fëmijët

Tilenoli është një prej medikamenteve kundër dhimbjes, për të cilët mjekët thonë se është i sigurt për gratë që ta përdorin gjatë gjithë shtatzanisë. Por një studim i kohëve të fundit nga Universiteti John Hopkins tregon për një lidhje midis…

Kylie Jenner i tregon asetet trupore e veshur në bikine

Kylie Jenner ka treguar edhe njëherë asetet e saj me foto seksi në bikine derisa ka treguar asetet e saj nga karantina Ajo e ka kaluar vetizolimin me postime të fotove të nxehta pothuajse çdo ditë. Kylie Jenner i ka…

Si të kujdeseni për stomakun çdo ditë

Ushqyerja e shëndetshme shkon krah për krah me mirëqenien e stomakut. Marrëdhënia mes ushqimit dhe stomakut ka ndikim të drejtpërdrejtë jo vetëm tek shëndeti i organizmit por edhe lumturia e njeriut. Ky organ në formën e shkronjës J është një…

Taulant Xhaka publikon foton më të mirë me gruan dhe djalin

Taulant Xhaka ka fituar epitetin e emrit prindër për herë të parë. Këtë ndjesi të veçantë dyshja po e shprehin në rrjete sociale, përmes imazheve të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Për festën e Fitër Bajramit, dyshja kanë publikuar imazhin më të…

Kurti i bindur: Jemi Qeveria më e përkrahur që nga çlirimi i vitit 1999

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përsëritur edhe në një intervistë me Adi Krastën, kërkesën e tij që të ketë zgjedhje. Kurti tha se ky vit do të jetë tejet i rëndësishëm për dekadën e tretë të shekullit, dhe këtu…

Moti sot dhe ditëve në vazhdim

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft jo stabil dhe i freskët. Priten intervale kohore me diell dhe vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të shpeshta shiu. Vende-vende do të ketë edhe rrebeshe të fuqishme shiu…

Qershori do të vijë me shumë fat në dashuri për këto 3 shenja

Duhen vetëm pak ditë nga fundi i muajit dhe yjet na zbulojnë se si do të jetë i riu. Qershori do të jetë i mrekullueshëm sidomos për 3 shenja zodiakale. Jeta sentimentale do të jetë plot pozitivitet e të reja.…

I njihnit vajzat bukuroshe të Naim Krasniqit, por jo edhe burrat e tyre

Naim Krasniqi vazhdon të krijoi muzikë të bukur, ama vetëm për të tjerët dhe ka kohë që nuk bënë diçka për vete. Këngëtari dhe kompozitori i mirënjohur kosovar, njihet si krijues i qindra hiteve, të kënduara nga këngëtarët më eminent…

Horoskopi ditor, e mërkurë 27 maj 2020

Dashi Gjatë kësaj periudhe do të keni shumë energji, por bëni kujdes me paratë, pasi mund të keni projekte që do të ngjallin debate. Mundohuni që të mos shkatërroni miqësitë. Në punë dhe në sferën financiare mund të ketë probleme.…

Duke ngrehur pantollat Tayna për pak sa nuk e zbuloi pjesën intime

Tayna gjithmonë pozon duke provokuar. Pasi që njihet si një femër e veçantë dhe me linja trupore perfekte, ajo nuk ndalet me imazhe të zjarrtja, shkruan “Kosovarja”. Me veprime të shumta dhe interesante, Tayna shpesh qëndron në krye të mediave…

Cila është më e bukur nusja e Getoarit apo e vëllait të tij?

Getoar Selimi, reperi ikonik i këtij zhanri, ka vite që po jeton mes Kosovës dhe Shqipërisë. Reperi nga Prishtina, po jeton mes dy kryeqendrave shqiptare për shkak të martesës me Marina Vjollcën, prezantuesen bukuroshe nga Tirana, shkruan “Kosovarja”. Ndërkohë, vëllai…

Mimoza Mustafen nuk e njohin njerëzit e shtëpisë

“Terri të kafshon”, “Sadist”, “Lule mimoze”, janë vetëm disa nga këngët që i dhanë nam këngëtares Mimoza Mustafa, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja është dukshëm më pak aktive në këtë periudhë, pasi nuk po sjell projekte të reja muzikore. Ajo që bie…

Oriola ia ka “nxirë jetën” të dashurit gjatë karantinës

Një ndër çiftet më interesantë gjatë kësaj periudhe në karantinë ishte padyshim Oriola Marashi dhe Eros Grezda. Ata të dy nuk fshihen më dhe po shijojnë kohën me njëri-tjetrin. Futbollisti i njohur ka qenë i ftuar ditën e sotme në…

Kim Kardashian i ‘çmend’ ndjekësit me imazhet e fundit

Ylli botërorë Kim Kardashian njihet për format e saj bombastike dhe nuk zhgënjen asnjëherë në paraqitjet e saj publike. Ajo për të mbajtur në formë linjat e saj trupore, duhet që të kalojë kohë në palestër dhe të kujdeset për…

Elita Rudi pozon e zhveshur, i mbulon pjesët e trupit vetëm me peshqir

Bukuroshja e ekranit televiziv Elita Rudi është fytyrë mjaftë e dashur nga publiku shqiptar. Pasi ka ndjekës të shumtë ne rrjete sociale, fama e saj dita-ditës po rritet duke dashur të gjithë ta shohin sërish me emisionin e saj, shkruan…

Plas sherri në studio mes Almedës dhe Tolgahan

Almeda dhe Tolga ishin të ftuar në një emision turk së fundmi në televizionin “Kanal D”, ku gjatë intervistës bukuroshja shqiptare u ankua. Ajo tregoi se Tolga luan gjithë ditë play station dhe kjo gjë e acaron shumë. “Tolgahan luan…

Koleget i organizuan ndejë madhështore Lorit për ditëlindjen

Këngëtarja e njohur shqiptare Lori është mjaftë e dashur dhe e dalluar për hitet e saj. Ajo hyri në botën e muzikës kur ishte 5 vjeçare ku u shpërblye me çmime të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Në këtë ditë të veçantë…

Të infektuarit me koronavirus janë nga këto komuna

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se sonte janë identifikuar 9 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, të infektuarit me Covid-19 janë nga Komuna e Vushtrrisë dhe nga Gjilani. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna…

Gold AG: Veç një ditë zog t’ isha ba …

Postimi i sotëm i Gold AG në llogarinë e tij në Instagram është shumë prekës. Ai vizitoi varrin e babait të ndjerë, Xhemaludin Agushi që e thërrisnin me emër përkëdhelës Xhixhia. I ati i reperit kishte vdekur në vitin 1992…

Nora Istrefi lëvizë si ngjalë në fustanin me luspa që e veshi sot

Nora Istrefi është këngëtarja me linjat më hot në estradën shqiptare. Ndonëse nënë e një vajze, trupi i saj është në top formë dhe kjo është mese e dukshme, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja e hitit “Anna”, ka stil të veçantë, me…

Vajza e Lutfi Hazirit provokuese edhe me veshje sportive

Konsiderohet si femra më joshëse e showbizit kosovar. Vajza e të parit të komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, Lotina, vazhdon të marr vëmendjen me pozat e saj provokuese duke vënë në pah linjat në secilin postim. Duke u shfaqur gjithmonë…

Ende s’dihet kur do t’i kthehen shkollës nxënësit në Kosovë

Pas dy ditësh, besimtarët myslimanë do të mund të kryejnë ritualet e tyre fetare në këtë xhami. Ata që e kanë pjesë të përditshme frekuentimin e xhamive do të kenë prapë një mundësi të tillë. Pasi kanë kaluar muaj prej…

Burrat që kanë gishtin e unazës më të gjatë kanë më pak rrezik nga Covid-19

Burrat që kanë gishtin e unazës më të gjatë përballen me një rrezik më të ulët të vdekjes nga Covid-19 dhe kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga simptoma të lehta në rast infektimi, pretendojnë studiuesit. Akademikët zbuluan se…

Besa Kokëdhima flet hapur rreth ndërhyrjeve estetike

Këngëtarja shumë e dashur për publikun dhe që prej vitesh ka sjellë në skenën muzikore shqiptare vetëm hite, Besa Kokëdhima ishte e ftuar në “Piter Pan”. Gjatë intervistës, Besa foli hapur mbi ndërhyrjet estetike duke u shprehur se ditët e…

Egzona iu është rikthyer fuqishëm punës

Egzona Muqiqi është një emër i njohur në lajmet rozë. Me publikimet e shumta në rrjete sociale, gruaja e Albatritit kalon gjithmonë në lajm me veprimet që bën, shkruan “Kosovarja”. Pas pandemisë, ajo është rikthyer fuqishëm në punë, duke publikuar…

Me këto truqe njollat nga pemët dhe lëngjet zhduken në çast!

Njollat të cilat ndodhin nga pemët e freskëta ndonjëherë është e vështirë të hiqen. Mësoni si t’i eliminoni në tërësi me këto truqe të thjeshta Fëmijët, por edhe të rriturit, shpesh ndyjnë rrobat me lëng pemësh apo me pemë, aq…

Vdes Sejdi Smajli nga Lipjani që kërkoi ndihmë për shërim jashtë vendit

Sejdi Smajli, i riu nga Lipjani i cili ishte i sëmurë me Leukemi Akute ka vdekur sot. Ka disa javë që i riu ka kërkuar ndihmë për shërim në Turqi, paratë e të cilët janë grumbulluar, por ky i fundit…

Arbenita Ismajli shfaqet atraktive në foton e fundit

Arbenita Ismajli nuk po i ndalon pozat. Modelja shqiptare, Arbenita Ismajli nuk po i ndalon pozat provokative. Atraktive u shfaq edhe në postimin e fundit ku shihet se ka bërë një grim të lehtë. E dashura e Feros është aktive…

Kjo është bebja shqiptare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët

Nuk është shaka. Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de. Ajo ka emrin më të çuditshëm në botë, ose, së paku në Gjermani! Foshnja me prindër nga Kosova…

Gjermania po planifikon rihapjen e kufijve me 31 vende

Gjermania ka thënë se ka vënë nën kontroll përhapjen e koronavirusit. Qeveria e Gjermanisë planifikon të heqë ndalesën e udhëtimit për turistët e 31 vendeve evropiane, nisur nga data 15 qershor. Gjermania, sikur edhe vendet e tjera të Bashkimit Evropian…

Ronela ndan një imazh të nxehtë në bikini

Këngëtarja e njohur shqiptare Ronela Hajti, është autore e shumë këngëve që janë pritur mjaft mirë nga publiku. Ajo përpos muzikës së bukur që sjellë, shpesh herë merr vëmendjen edhe me paraqitjet e saj. Së fundmi ajo ka shfrytëzuar llogarinë…

Nektari i kajsisë, mbrojtja kundër sëmundjeve të zemrës

Të gjithë lënë kokën pas kajsive. Nektari i tyre konsiderohet si lëngu i artë i vlerave shëndetsore. Shqipëria, është një vend fatlum sepse kajsitë rriten me bollëk. Në aspekt konsumi, ne mjaftohemi me ngrënien e frutit dhe neglizhojmë lëngun ose…

Kujdes nga dezinfektuesi që mbani në makinë

Që prej shperthimit të pándemisë, pjesa më e madhe e njerëzve mbajnë dezinfektues duarsh me vete kudo që shkojnë. Por është paralajmëruar se nuk duhet lënë në makinë pasi shkakton dëme të mëdha. Në mediat e huaja po qarkullon fotografia…

Afrona larg Bleros, ja me kë argëtohet n’shtrat, puthet e ledhatohet

  Afrona Dika dhe Blero edhe pse të martuar shkaku i angazhimeve në karrierë janë detyruar që të qëndrojnë larg njëri tjetrit. Por, kjo situatë ka zgjatur shumë për çiftin e njohur pasi që tani për shkak të virusit nuk…

Makaronat nuk ju shëndoshin nëse i hani kështu

Kemi lajme të mira: makaronat nuk ju shëndoshin. Thjesht duhet të dini t’i zgjidhni, përgatisni dhe shërbeni. Ja se si: Ulni indeksin glicemik të tyre Makaronat kanë një indeks glicemik mesatar- të lartë. Megjithatë ka një truk për të ulur…

Enëlarësen mund ta pastroni me ndihmën e mielli

Të gjithë e dimë që në enëlarëse gjatë larjes së enëve përfundojnë mbetjet e ushqimit, prandaj është shumë me rëndësi që ajo të jetë e pastër Enëlarësja është një ndër elementet më të ndotura në kuzhinë, prandaj duhet kërkuar mjetet…

Ja kur pritet të përfundojnë të reshurat e shiut në vendin tonë

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar edhe me reshje shiu ka mbretëruar gjatë ditëve të fundit në territorin e Kosovës. Në vend, po ashtu ka pasur edhe shkarkime rrufesh si pasojë e vranësirave konvektive të cilat kanë qenë…

Dafina Zeqiri shihni ç’bën për ish-in

Pak kohë më parë Dafina Zeqiri deklaroi ndarjen nga partneri i sa Dj Geek. Në një rrëfim për revistën Story, Dafina tregoi se arriti në një pikë që duhet të zgjidhte mes punës dhe romancës. “Ishte një lidhje e shkurtër…

Arilena Ara konfrimon lidhjen me menaxherin e saj

Për shkak të pandemisë, Eurovision Song Contest 2020 anuloi festivalin që do të mbahej në Rotterdam (Holandë), megjithatë disa blogje Eurovizioni krijuan një platformë, ku këngëtarët do të prezantonin krijimet e tyre. Finalja e “Eurostream 2020” u publikua në “YouTube”,…

Pas buzëve full ‘botox’, Majlinda intervenon edhe në hundë

Modelja e njohur Majlinda Zeka sicc duket e ka marrë seriozisht invenstimin në pamjen e saj. Ka vite që kur Majlinda ka bërë mbushjen e parë më ‘botox’ në buzë, e së fundmi ka vendosë që ta bëjë edhe hundën,shkruan…

E pabesueshme sa vjeç mbushi missi i parë shqiptar

Ndonëse vitet ikin në paraqitje ajo duket si një 20 vjeçare. Mund të duket e pabesueshme por ditën e djeshme ajo ka festuar 47 vjetorin e lindjes. Në mesin e dhjetëra urimeve që ka marrë nga miq dhe të afërm…

Roneli trupin perfekt, belin e hollë e vithet

Këngëtarja shqiptare Ronela Hajati është shfaqur sonte në një foto me bikine e ku duket se ajo ende nuk ka arritur të marrë ngjyrë shkaku i pandemisë. Pandemia globale COVID-19 ka bërë që shumë yje të muzikës dhe filmit të…

Vesa pranon befasinë më të bukur nga Big Basta

Big Basta dhe Vesa Luma janë çifti më romantik në shoëbizin kosovar. Dashurinë që kanë për njëri tjetrin dyshja e dëshmojnë shumë herë në rrjete sociale, me postime të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Sot në mëngjes, këngëtarja pranoi befasinë më të…

Genta dhe i dashuri turk nuk duan t’ia dijnë për koronavirusin

Këngëtarja e njohur Genta Ismajli ka kohë që nuk bën pjesë në grupin e femrave beqare të shoubizit. Ajo ka publikuar që gjysmë viti lidhjen e saj me biznesmenin turk, Husin Usta, me të cilin po përjetojnë një romancë të…

Lori feston ditëlindjen

Edhe këngëtarja e njohur Lori pati fatin që të festojë ditëlidjen në këtë situatë. Përkundër mundësisë që të festojë në ambiente madhështore, asaj urimet e shumta nuk i kanë munguar nga miqt dhe familjarët, shkruan “Kosovarja”. Përveç kësaj, ajo po…

Këto klasa mund të fillojnë mësimin për dy javë

Disa vende evropiane kanë filluar rihapjen e shkollave pas lehtësimit të masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit. Por, Kosova ende nuk ka një datë për rikthimin e mundshëm të nxënëseve në bankat shkollore. Që nga 11 marsi të gjitha institucionet…

Marina na tregon se sa të bukur e ka maçokun

Prezantuesja Marina Vjollca po e vazhdon emisionin e saj humoristik, “Klanifornia”, kurse sot ka rezervuar kohën e saj për një fotosesion me një maçok tepër interesant Maçoku me ngjyrë hiri, që Marina e ka quajtur Mini tregon pak a shumë…

61 vjeçare, por kjo nuk e ndalon Madonen ta tërbojë rrjetin

Madonnës përfundimisht i pëlqejnë polemikat, dhe vazhdon t`i ushqejë, edhe pse i kaloi të 60-tat, duje qenë në superformë dhe në qendër të vëmendjes. Ylli i popit bëri të “shpërthente” Instagrami nga komentet pasi postoi një foto ku shihet e…

Secila më e mirë se tjetra, këto janë tri motrat e Blerta Deliut

Blerta Deliu është deputetja nga radhët e PDK-së e cila shquhet për angazhimin e saj mjaft të madh në skenën politike. Ajo po ashtu është një femër edhe mjaft e guximshme duke iu kundërvënë shpesh herë çështjeve që sipas saj…

Lulja e Lirimit ndanë momente emocionuese me prindërit

Lirimi dhe Lulja janë ҫifti më i njohur shqiptar për shkak të aktivitetit të tyre masiv në Instagram. Ata kanë shumë ndjekës, nga të cilët kanë pasur shumë fjalë të mira, por edhe kritika, shkruan “Kosovarja”. Së fundmi, çfti janë…

Në këtë vend mbahet një dasmë madhështore pas heqjes së kufizimeve (VIDEO)

Ministria e Shëndetësisë dje ka njoftuar për lehtësim të masave, tash kur në Kosovë po raportohet për më pak raste me koronavirus. E ky lajmërim, duket se i ka lehtësuar edhe qyetarët që kanë vendosur që t’i kthen normalitetit të…

Kurti i prezantohet punonjëses së MSH-së: Jam kryeministri, se ndoshta s’më njeh

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka vizituar sot ministrinë e Shëndetësisë, bashkë me ministrin në detyrë, Arben Vitia. Kurti pati bashkëbisedim me disa prej vullnetarëve e punonjësve të kësaj ministrie. Ministri Vitia e prezantoi një nga punonjëset si një…

Gresa e kall atmosferën me muzikë live për Bajram

Emri i saj ka arritur të jetë mjaftë i njohur nga publiku shqiptar. Edhe pse ishte e re në moshë kur nisi të merrej me këtë profesion, Gresa e tregoj që është e zonja ta ndjek rrugën e nënës me…

Në Gjermani distance sociale do të vazhdojë deri në këtë datë

Qeveria gjermane synon të imponojë rregulla në distancë sociale, të paktën më 5 qershor, për të mbajtur nën kontroll shpërthimin e koronavirusit, sipas një drafti të politikës, përballë një revolte nga shtetet e rajonit. Gazeta e punës nga zyra e…

Tayna ia pa sherrin izolimit, shikoni si i është deformuar trupi

Që kur u inkuadrua në botën e muzikës,përveç zërit të ëmbël u veçua edhe për linjat trupore bombastike. Tayna vazhdon të mbetet ende e komentuar për paraqitjet e saj, në të cilat arrin gjithmonë të ngacmoj imagjinatën e ndjekësve, shkruan…

Lorik Cana: Gruaja më ngacmon që të bëhem xheloz

Ish-kapiteni i kombëtares, Lorik Cana ishte pasditen e sotme në një lidhje direkte për emisionin “Ftesë në 5”. Ai ndodhet në Romë së bashku me bashkëshorten, Monika dhe dy fëmijët e tij. Loriku ka treguar në studio që në martesë…

Familja e Milot Llalloshit kanë shkëlqyer dje për festën e Fiter Bajramit

Festa e Fiter Bajramit i ka mbledhur të gjitha familjet që të festojnë bashkë. Me një përkushtim të madh në përgatitje të ushqimeve dhe rregullim në paraqitjet fizike nuk kanë munguar as familja e Milot Llalloshit. Në nje tavolinë së…

Dizajnerja Agnesa Elshani befason me dhurata stafin e Klinikës Infektive

Agnesa Elshani, dizajnere enterieri dhe pronare e ‘p’rralla dekor’, ka vendosur që në shenje mirënjohje ndaj mantelbardhëve në kohë pandemi, t’u dërgojë lule, ëmbëlsira, si kartolinën unike, stafit të Klinikës Infektive në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK). “Dhuratë e…

Era prezanton motrën e tretë, ku ishte deri tash

Nora Istrefi vërtet është një nga vajzat më seksi të showbizit e ndër më të suksesshmet në karrierën e saj muzikore, por Era sot na i ka hequr paksa vëmendjen nga ajo për ta fokusuar tek motra e tyre e…

E ku pastaj të mos ketë linja perfekte Atifete Jahjaga

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga sot ka pasur një ditë mjaft të ngarkuar. Ajo tregoi që ka ecur në një ndër liqenet më të bukura në malet e Sharrit – Liqeni i Jazhinces në lartësi 2180 m/lmd. Jahjaga thotë se…

Këto janë 7 rregullat e reja pas hapjes së xhamive

Institucionet e Republikës në koordinim me Bashkësinë Islame të Kosovës, kanë marrë vendim që të enjten (28 maj) të ri-hapin xhamitë për 5 kohë të namazit, pas rivlerësimit të masave kufizuese për shkak të pandemisë covid 19. Janë shtatë rekomandime…

Afrona larg Bleros, ja me kë argëtohet n’shtrat, puthet e ledhatohet

Afrona Dika dhe Blero edhe pse të martuar shkaku i angazhimeve në karrierë janë detyruar që të qëndrojnë larg njëri tjetrit, shkruan “Kosovarja”. Por, kjo situatë ka zgjatur shumë për çiftin e njohur pasi që tani për shkak të virusit…

Mësoni të mirat shëndetësore nga ngrënia e dy mollëve në ditë

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim. Molla njihet për vlera dhe përbërës të jashtëzakonshëm ushqimorë që të mbrojnë nga një sërë simptomash dhe sëmundjesh. Molla është një frut që mbron qelizat…

Mëngjesi është hapi kryesor për humbjen e peshës

Ritmi kaotik i një dite të zakonshme, shpesh shkakton dilema tek konsumatorët. Të hash apo të mos hash mëngjes? Kjo është çështja! Në shumë raste, vendimi për shqiptarët është i thjeshtë: një byrek të shpejtë tek bukëpjekësi i lagjes ose…

Ky do jetë moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të herëpashershme shiu. Mes intervaleve të reshjeve të shiut do të ketë edhe intervale kohore me diell. Pasdite mund të ketë edhe rrebeshe lokalisht të fuqishme shiu…

Besi i nxjerr ‘sekretin’ gruas me emrin Xhensila

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë padyshim një ndër çiftet më të pëlqyer nga publiku. Ato janë shumë aktivë në rrjete sociale ku publikojnë vazhdimisht momente familjare, momente romantike dhe nuk mungojnë as batutat. Së fundmi Besi ka publikuar në…

Horoskopi ditor, e martë 26 maj 2020

Dashi Ju pret një ditë nën ritmin e duhur. Ndikimi i kundërt i Hënës do të krijojë probleme dhe do të favorizojë melankolinë. Puna do të ecë mirë, por do të ketë ndryshime dhe fillime të reja. Demi Përfitoni nga…

Kjo zonjë bukuroshe- vjehrra e Milot Llalloshit

Erxhina Ismajli është bashkëshortja e këngëtarit të njohur Milot Llalloshit. Jo rrallë herë është vënë në qendër të vëmendjes, për vete faktin se është gruaja e një fytyre publike, shkruan “Kosovarja”. Por që Erxhina të jetë e përfolur dhe fokus…

Pas ndarjes, Mozzik e Loredana kalojnë Bajramin bashkë

Mozzik kishte disa muaj pa takuar vajzën e tij Hanën, dhe gjatë javës që shkoi ai udhëtoi drejt shtetit zviceran. Ai gjatë mëngjesit të sotëm ka ndarë disa fotografi me të bijën për të uruar festën e Bajramit, dhe minuta…

Andrra Destani: Të dua sikur mos të kishte një të nesërme

Një nga çiftet e njohura dhe të dashura për publikun janë edhe këngëtari i njohur Sinan Hoxha dhe bashkëshortja e tij Andrra Destani. Dyshja simpatike janë një çift modern dhe çdo herë në hap me kohën, ndaj dhe simpatizohen shumë,…

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin

Trejsi Sejdini është një ndër modelet më të komentuara në Shqipëri. Por duket se Trejsi është lodhur nga e gjithë kjo, madje pak kohë më parë vendosi të largohet nga Shqipëria dhe po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.…

Jehona e tregon rezultatin e fitnesit me këtë imazh

Jehona Dreshaj hyri në botën e showbizit falë motrës së saj, modeles së njohur Afërdita Dreshaj. Pasi janë të pandarë ku nuk mungojnë as publikimet e shumta në rrjete sociale, motrat e shfrytëzojnë në maksimum kohën të kënaqën së bashku,…

Kështu është rregulluar dje Qëndresa e Labit

Pas 30 ditëve të agjërimit dje është shënuar festa e Fiter Bajramit tek besimarët e fesë islame. Në të gjitha shtëpitë myslimane ndihej aroma e kësaj feste të bukur, edhe pse këtë vit nuk u festua me harmoninë e zakonshme…

Moderatorja e njohur shqiptare flet pa dorashka: Kam punuar në ‘club’ nate

Moderatorja e njohur e sportit, Albana Bejko, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”. Ajo ka treguar se në moshën 20-vjeçarë ka marrë guximin të shkojë në Ibiza të punojë në një club nate. Rudina…

I shkruajnë Adelines: Mos me pas egzistu ish këndasht me t’shpik

Energjike dhe gazmore qysh nga fillimi i karrierës së saj e deri më sot. Ajo vazhdon të qëndroi po e njëjta edhe pas disa pauzave muzikore, shkruan “Kosovarja”. Për shkak të talentit të saj, muzikës së veçantë e origjinalitetit që…

Ronela ndan një imazh të nxehtë në bikini

Këngëtarja e njohur shqiptare Ronela Hajti, është autore e shumë këngëve që janë pritur mjaft mirë nga publiku. Ajo përpos muzikës së bukur që sjellë, shpesh herë merr vëmendjen edhe me paraqitjet e saj. Së fundmi ajo ka shfrytëzuar llogarinë…

Tayna ia pa sherrin izolimit, shikoni si i është deformuar trupi

Që kur u inkuadrua në botën e muzikës,përveç zërit të ëmbël u veçua edhe për linjat trupore bombastike. Tayna vazhdon të mbetet ende e komentuar për paraqitjet e saj, në të cilat arrin gjithmonë të ngacmoj imagjinatën e ndjekësve, shkruan…

Moderatorja shqiptare e sportit e pranon që ka provuar hashashin

Moderatorja e sportit në “RTV Ora”, Albana Bejko ishte e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”. Gjatë intervistës Albana tregoi një eksperiencë të saj kur ka qenë në Amsterdam dhe ka konsumuar torte me hashash. Moderatorja tregoi se ka…

Reagon Era Istrefi pasi u tha se është në lidhje me këngëtarin e huaj

Kohët e fundit kanë qarkulluar zëra se këngëtarja shqiptare Era Istrefi është në lidhje dashurie me këngëtarin Julian Perreta. Dyshja janë parë shpesh së bashku dhe dyshimet u shtuan atëherë kur ai e quante “mbretëresha ime”. Asnjëri nuk kanë sqaruar…

Kështu duket Teuta Krasniqi me grim të rëndë

Aktorja e njohur Teuta Krasniqi është një emër i dalluar në lajmet rozë. Si në aspektin profesional ashtu edhe në jetën private ajo vazhdon të rrëmbejë vëmendje, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse gjithmonë pozon e thjeshtë në paraqitjet fizike, këtë herë…

Kaq kushtoi veshja e Leonorës mbrëmë në koncertin e mbajtur në Skenderaj

Leonora Jakupi mbrëmë mbajti koncert në Skenderaj. Koncerti filloi nga ora 20:45 dhe u mbajt nën patronatin e kryetarit të komunës së Skënderajt, Bekim Jashari. Si gjithmonë, këngëtarja mahniti me dukjen, e artistët Arbër Bytyçi dhe Kaci e zbukuruan edhe…

Blerona Zeqiri prezanton kreacionet e reja të Lia Stubllës

Vazhdimësia e koleksionit “LS2020” të dizenjatores së njohur Lia Stublla po prezantohet me moderatoren e njohur Blerona Zeqirin, e cila kësaj radhe vjen në rolin e modeles. Bleronën për herë të parë e shohim tamam modele edhe pse gjithmonë është…

Yllka publikon foton më të bukur për Bajram

Këngëtarja e njohur Yllka Kuqi po vazhdon të mbetet një emër i dalluar në skenën muzikore. Ajo në të shumtën e rasteve është e dalluar me publikimet e saj në rrjete sociale, shkruan “Kosovarja”. Në të shumtën e rasteve ajo…

Lutfi Haziri i bën urim romantik gruas për ditëlindjen – Ja sa vjet bon ajo sdo ta besoi

Sot ka ditëlindjen gruaja e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Hazirit, e cila mbushi 30 vjet. Haziri i dedikoi një shkrim të Dritëro Agollit, shoqëruar me një fotografi të çiftit ku shihen të buzëqeshur. “Ka ditëlindjen sot kjo artiste Dhe s’merret…

Arta Nitaj nuk i ndalë pozat provokuese

Aktorja e njohur, Arta Nitaj shquhet për bukurinë e saj. Pozat e saj nga më të ndryshmet pëlqehen jo pak nga fansa të shumtë. Së fundmi ajo ka pozuar, duke treguar lehtësisht fizikun e saj të formësuar. Stili i veçantë…

Learta e vendos unazën e madhe për Bajram

Edhe në shtëpinë e këngëtares Shyhrete Behluli, i është dhënë rëndësia e duhur festës së Fiter Bajramit, shkruan “Kosovarja”. Te gjithë të veshur bukur, e kanë festuar Bajramin e madh, e madje nuk i kanë kursyer as pozat. E gjithë…

Kaltrina Mikushnica për Bajram nuse për merak, fustanin e hapur e bakllaven

Një pjesë e mirë e të njohurve tanë sot kanë prezantuar foto nga ambientet faniljare, ku ndjehet fryma e festës. Bajrami, po festohet me dashuri e respekt edhe nga personazhet publik, që po ma tregojnë se si po duken e…

Kështu uron festën Shkurte Fejza

Këngëtarja e njohur Shkurte Fejza për festën e Bajramit ka ndarë një imazh nga oborri i shtëpisë. Me thjeshtësinë e saj, ajo duket mahnitëse në hapësirën gjelbëruese, shkruan “Kosovarja”. ‘Me fat Bajrami, miresi e begati ne familjet tuaja!’, janë fjalët…

Gruaja e Nexhat Osmanit elegante në festën e Bajramit të madh

Yjet e muzikës popullore janë mbledhur në Mushtishtë, në fshatin e bilbilave të muzikës, shkruan “Kosovarja”. Siç e dijmë, Shkurte Fejza gjjthë këtë periudhë pandemie ka qëndruar në fshatin e saj të lindjes. Ndonëse shumë nga këngëtarët e këtij katundi…

Mihrija vjen me 7 foto nga Prapashtica, vendlindja e Naimit

Mihrije Braha edhe për festën e Bajramit është dalluar nga të tjerët. Këtë ditë të veçantë këngëtarja ka zgjedhur që ta kalojë në vendlindjen e Naimit, e cila e ka bërë të ditur përmes imazheve që ka postuar, shkruan “Kosovarja”.…

Nektari i kajsisë, mbrojtja kundër sëmundjeve të zemrës

Të gjithë lënë kokën pas kajsive. Nektari i tyre konsiderohet si lëngu i artë i vlerave shëndetsore. Shqipëria, është një vend fatlum sepse kajsitë rriten me bollëk. Në aspekt konsumi, ne mjaftohemi me ngrënien e frutit dhe neglizhojmë lëngun ose…