Blerta Spahiu
22441 Articles0 Comments

Croissant (molto)

Përbërësit 600gr gjalpë 1050gr miell 40gr maja birre 250gr uje i vakur 150gr sheqer kallami 6 vezë 15gr kripë qumësht Hapat Perzjejme 500gr gjalpe me 50gr miell dhe formojme me to nje brume te cilin do e veme te pushoje…

Bukë kollomoqe

Përbërësit 1kg miell misri 700ml ujë 3-4luge kos Hapat Në drasën e gatimit e hedhim miellin e misrit dhe ne mesin e tijë fillojmë ta zbrazim ujin e vëluar duke e perzirë vazhdimisht me lugë druri gjër sa mielli e…

Limonada

Përbërësit 1L ujë 2-3 limon sipas deshires sheqer Hapat E tretim sheqerin në ujë të ftohët, pastaj ia shtojmë langun e limonave të shtrydhur.

FLI KOSOVE

Përbërësit 2 kg miell 400 gr mazë ose gjalpë 3 decilitra ajkë ose kos i trashë kripë ujë o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

TORTË SHËN VALENTINI

Përbërësit BRUMI: 6 vezë 170 gr arra të bluara 170 gr sheqer pluhur 170 gr çokollatë pluhur 170 gr gjalpë 2 luge miell GLAZURA: 100 gr çokollatë 100 gr gjalpë Hapat Tundet gjalpi i zbutur. Shtohen të verdhat e vezëve,…

Pogaqe – Buknore

Përbërësit 1kg miell 0.5L kos 1 vezë 3luge sodë bikarbone 1luge kripë Hapat Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të fitojmë brum të fortë homogjen Para se…

Mantija

Përbërësit MISHI: 1kg mish te bluar 2 qepë 1luge kripë biber të zi biber të kuq BRUMI: 1.5kg miell 0.7decilitra ujë 1luge kripë 150gr gjalpë Hapat o i o i o i o i o i o i o i…

TULLUMBA

Përbërësit 9filxhan ujë 1filxhan vaj pak kripë 7filxhana miell 3filxhana niseshte 1 pluhur paste 6 vezë 1L vaj SHERBETI: 1 ½ kg sheqer 7 ½deciltra ujë 1 lëng limoni 1 sheqer vanilije Hapat Uji vlon me një majë thike kripë…

Leçenik (krelan misri)

Përbërësit 1 kg miell misri 3 tasa kos 1 ajkë 3 vezë 200 gr djathë 150 gr puter të shrirë 1 luge kripë 1 paketim pluhur paste Hapat Mielli, kosi, vezët, kripa, djati dhe puteri i shkrirë perzihën mirë dhe…

Tavë me patligjana

Përbërësit 1 kg mish viçi 3 kg domate 2 qepë 2 speca 2 patëlgjana të zi 150 gr gjalpë 1-2 luge kripë sipas deshires Bamje Hapat Qepën e grijmë , e kavë rdisim dhe e hedhim në tavë, pastaj ia…

TORTË E NDËRRIMIT TË VITEVE

Përbërësit 12 vezë 12 luge sheqer 250 gr arra të bluara 8 luge miell lëvore limoni sheqer vanilije KREMI 1/2 L ajkë 4 luge sheqer pluhur 250 gr arra të bluara 400 gr çokollatë 4 luge rum Hapat Gatuhen dy…

TORTË JAFA

Përbërësit 2 patishpanë me nga 7 vezë 7 luge sheqer 15 luge arra të bluara 3 luge miell 3 biskota “Jafa” FILLI I BARDHË: 1 L qumësht 7 luge sheqer 1 sheqer vanilije 7 luge miell 1 margarin i zbutur…

POGAÇE LULE

Përbërësit 1 kg miell 1/2 L qumësht 2 vezë 125 ml vaj 1-2 luge sheqer 1 luge kripë 1 sheqer vanilije 2 tharme buke 100 gr gjalpë Hapat Ulet tharmi në ½ gotë qumësht të vakët(merret nga masa e qumështit)me…

SALLATË ME RRËNJË PERIMESH

Përbërësit 1 rrënjë selinoje 1-2 rrepa të kuqe 2-3 karrota qepë të reja disa thelpinje hudher majdanoz kripë vaj ulliri Hapat Rrënjët kalohen në rende në enë të veçanta. Rrënjës së selinos i hidhet menjëherë lëng limoni që të mos…

Sallata ruse

Përbërësit 1 pulë 200gr karrota 5 patate 5 vezë 250gr bizele 500gr tranguj turshi 500gr majoneze kripë Hapat Veçan zihet pula dhe perimet. Mishi I zier largohet nga eshtrat dhe pastrohet nga lëkura. Pritet imët. Të gjitha perimet dhe vezët…

MUFFINS

Përbërësit 4 vezë 3-4filxhana sheqer 3filxhana vaj 3filxhana kos 1 puding vanilje 1 lëvore limoni 1 pluhur paste(pecive) 7filxhana miell 100gr rrush të terur Hapat Kyçet furra në 200* C Me tel kuzhine tunden vezët me sheqer Shtohen vaji,kosi, vanilja,lëvorja…

Roladë me çokollatë

Përbërësit 8 vezë 8 luge sheqer 6 luge arra të bluara 5 luge miell lëvore limoni 100 gr çokollatë 4 decilitra ajkë e ëmbël o i o i o i o i o i o i o i o i…

Mazë me speca

Përbërësit 1konzerve mazë 1/2kg speca kripë Hapat Mazën me pak kripë e vlojmë për 5- 10 min. mandej i shtojmë specat e pjekur,të qëruar dhe të kryposur Ashtu të përziëra i lëmë të vlojnë afër 10 min dhe i largojmë…

Djath I bardhë

Përbërësit 3-5L qumësht 1-2luge tharmë djathi o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Torte e zezë

Përbërësit 5 vezë 1 gote vaj 1 gote qumësht 18 luge sheqer 12 luge miell 1 kakao 1 pluhur për pjekurina 200 gr çokollatë Hapat Fillimisht përzihen vezët pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të…

Embëlsirë me shtrudlle

Përbërësit 18 shtrudlle me shije vishnje ose fiku 1/2 L qumësht 1 puding vanileje 1 puding maline 125 gr margarinë 8 luge sheqer Hapat Qumështi dhe sheqeri vlohen ,kur fillon të vlojë qiten të dy keset me puding dhe zihen…

Sallatë verore me spec dhe patëllxhan të pjekur

Përbërësit 1kg speca 3-4 patellxhan 3-4 domate majdanoz 5-6 thelbë hudhër vaj kripë Uthëll Hapat Përbërsit e kësaj sallate pjeken ne furrë, qërohen dhe grihen. Pastaj iu shtohet hudrat, kripa, uthulla, vaji dhe majdanozi i grirë. Kjo sallate servohet me…

Lakra turshi me mish të terur

Përbërësit 1 lakër turshi 500-700 gr mish të terur 1 qepë 200 gr gjalpë biber të kuq Biber i zi Hapat Mishin e terur e lajmë, e prejmë dhe e zijmë për 10 minuta. Qepën e kaurdisim me biber të…

Jahni

Përbërësit 700 gr mish viçi 2 kg qepë 250 gr gjalpë kripë biber të kuq Biber i zi Hapat Qepët grihen dhe kaurdisen me kripë për afër gjysmë ore deri sa të zbuten mirë, pastaj ia shtojmë yndyrën, mishin, biberin…

Pite me spanaq

Përbërësit BRUMI: 1 kg miell 500 ml ujë 200 gr yndyrë 1 luge kripë (MBUSHJE): 1 kg spanaq 100 gr djathë 5 luge kos 1 vezë 2-4 qepë të reja 1 luge kripë Hapat Ujit me kripë ua shtojmë miellin…

Flija

Përbërësit 3 kg miell 2 L ujë 2 luge kripë 2 kavanoza mazë Hapat Flija e pregatitur me saça është specialitet i kuzhinës tradicionale shqiptare, por që kryesisht gatuhet në vende malore Flija është specialitet që përgatitet në mbarë Kosovën…

Torte me kokos (pa vezë)

Përbërësit 2 gota kos 2 gota miell 1.5 gota sheqer 1 gote vaj 100 gr kokos 1 pluhur për pjekurina 1 qokoladë kuzhine Hapat Të gjitha këto përzihen ,qiten në tepsi jo aq të madhe dhe piqen në temperaturë 170-180…

Torte me kakao

Përbërësit 2 gota sheqer 2 gota uje mineral 2 gota uje mineral 3 gota miell 1/2 gota vaj 1 luge sodë bikarbone 1/2 qese kanellë 1/2 qese pluhur për pjekurina 1 luge kakao 3 luge marmeladë kajsie Hapat Të gjitha…

KOKOS BAJADERA

Përbërësit PËR PJESËN E ERRËT NEVOJITEN: 1 deciliter qumësht 150 gr sheqer 150 gr margarinë 1 vanil sheqer 1 luge kakao 300 gr keksa të bluar PËR PJESËN E BARDHË NEVOJITEN: 1 deciliter qumësht 150 gr sheqer 125 gr margarinë…

Trileqe

Përbërësit 6 vezë 400 gr sheqer 400 gr miell 1 pluhur paste 1 vanil sheqer 1/2 L ajkë e ëmbël 1/2 L qumësht 300 gr qumesht pluhur 1/2 kg karamel Hapat Tunden të bardhat e vezëve gjersa të shkumojnë mirë…

MUFFINS ME SHIJE TE NJELMET

Përbërësit 1 gote miell kollomoqi 1 gote miell 1/2 gote vaj 1.5 gote qumësht 200 gr djathë 1 vezë 1 pluhur për pjekurina pak kripë Hapat Përzihen të gjithë përbërësit dhe qiten në kallëpet te cilat jane lyer me margarin…

Tortë zebra

Përbërësit 4 vezë 1 gote sheqer 1 vanil sheqer 1 gote qumësht 1 gote vaj 2 gota miell 2 luge kakao 1 pluhur për pjekurina Hapat Fillimisht i rrahim vetëm të bardhat e vesë(vezët duhen të jenë në temperaturë dhome…

MANTIA

Përbërësit 1 kg mish i bluar 3 qepë 1 luge gjalpë piper kripë majdanoz i grirë 1 kg miell 250 gr gjalpë Hapat Zinet brumi me ½ liter ujë, 1 lugë vaj dhe kripë. Brumi i butë ngjeshet mirë dhe…

Shpageta me këpurdha

Përbërësit 500 gr shpageta 400 gr këpurdha 1 filxhan vaj 200 ml ajkë kripë piper i zi erëza të përziera

Kuglof me mish të bluar

Përbërësit 600 gr mish i bluar 7 vezë 300 ml ajkë 1 qepë 2 thelbë hudhër 3 luge miell 1 pluhur për pjekurina 200 gr bizele 150 gr proshutë erëza kripë piper PËR SOSIN: 200 gr këpurdha 200 ml ajkë…

KROFNE

Përbërësit 500 ml qumësht i vakët pak tharm buke 4 vezë 3 luge sheqer 1 luge kripë 1 kg miell 4 decilitra vaj Hapat Përziejmë tharmin me pak qumësht të vakët dhe i hedhim pak sheqer e pak kripë nga…

Pogaçe të vogla me djath

Përbërësit 500 gr miell 500 gr djathë 250 gr margarinë 1 të kuqën e vesë pak kripë pak sodë bikarbone Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Torte shtresore

Përbërësit 7 vezë 220 gr sheqer 100 gr miell 320 gr çokollatë për zierje 250 gr gjalpë 1 lëvorja e portokallit kripë Hapat Thyhen 7 ve, dhe të verdhat e vezëve përzihen me 1450 g sheqer, miksohen, bëhet një masë…

Pica me salcice e domate

Përbërësit Perberesit per brumin: 1 kg miell 6-7 luge vaj ulliri 50 gr maja birre 2 luge sheqer 10-15 gr kripë 1 gote ujë Perberesit per mbushjen: 300 gr salcice 2-3 domate te freskta 300 gr mocarela kripë Rigon gjethe…

Mish pule me qepe

Përbërësit 1 pulë melmesa Erza vaj koke qepe e kuqe thelbë hudhër karrote pak borzilok pak majdanoz Hapat Pulen e pastrojme mire dhe e copetojme ne pjese te vogla . Marim pjeset e mishit te pulles dhe i qesim ne…

Byrek me purri e qumësht

Përbërësit PËR 4-5 PERSONA NEVOJITEN: 500gr miell 300ml ujë kripë PËR MBUSHJE: 1kg presh 1 vezë 1/2 filxhan qumësht kripë 1/2filxhan vaj Hapat Ky lloj byreku përgatitet njëlloj si me spinaq, por për mbushje merren purri Purrinjtë qërohen, lahen, grihen…