Blerta Spahiu
22433 Articles0 Comments

Krepe me shpageta

Përbërësit 150gr miell 2.5decilitra qumësht 1 vezë 50gr kackavall te grire sipas deshires erza,vaj ,krip,dhe piper te zi 175gr shpageta te ziera 40gr gjalpë PER MBUSHJEN; 1 kozerev peshku ton 20gr kackavall parmigjan te grire 1deciliter salce kosi 15gr mustardë…

PERZIERJA BAZE PER KREPE

Përbërësit 600gr miell te bute 1L qumësht 4 vezë 1deciliter vaj 1luge kripë Hapat Perzihet mielli,qumshti,vezet dhe kripa dhe behet nje perzierje e lehte dhe lihet te qendroje 30 minuta. Krepat piqen ne tigan te nxehte me vaj paraprakisht dher…

Krepa me oriz

Përbërësit 12 krepa 100gr oriz 2 qepë 100gr gjalpë 2 vezë të ziera 100gr proshute e grire erza,vaj ,krip,dhe piper te zi Hapat epet i grijme holle dhe i skuqim nr gjalpe,pastaj shtojme vezet e ziera dhe te grira ne…

Krepa te mbushura me djathe dhe proshute

Përbërësit 12 krepa 100gr proshute e tymosur 150gr djathë 1decilter salce kosi pak gjalpë krip,piper, ereza 50gr kackavall te grire Hapat Proshuten e grijme holle dhe e bashkojme me djathin dhe e shtojme ngadale salcen e kosit duke krijuar keshtu…

Gjizë e bërë në shtëpi

Përbërësit 1L qumësht 2luge uthull molle 100ml krem pana Hapat Vendosim qumeshtin ne nje tenxhere ne zjarr te ulet dhe e nxehim derisa te arrije temperaturen 80°C duke e kontrolluar me termometer gatimi, ose nese nuk e keni mund te…

Tortë e thjeshtë për diabetikë

Përbërësit 260gr miell 40gr kakao 50gr fructan 1luge sode buke 10gr uthull e bardhë 200gr ujë i ftohtë 1 bustinë me vanilje 30gr vaj luledielli PËR TA DEKORUAR: 50gr çokollate fondente lajthia të pjekura Hapat Në fillim do të ndezim…

Mjedra ne alkool

Përbërësit 1kg mjedra 400gr sheqer 4 gjethe mjedre 1L raki mjedrash Hapat Sterilizojini 6 kavanozë. Futini në kavanozë në radhë mjedrat, sheqerin dhe 2 gjethe mjedre. Hidhni përsipër raki, duke lënë një hapësirë bosh 1 cm. Mbyllini hermetikisht vazot duke…

Ajvar

Përbërësit 10kg speca 2decilitra vaj 50gr kripë Hapat Specat i lajmë, i pastrojmë, i pjekim, i qërojmë , i bluajmë dhe i vejmë në enë të thellë të pershtatshme për zierje. Ajvarin e zijmë 4- 6 orë nvarësishtë nga sasia…

Role buke me proshute dhe djath filadelfia

Përbërësit 5 buke tosti 10 feta proshute te pjekur 10 djathë 1/2kuti djathi filadelfia Hapat Vendosim nje fete buke tramezzini ne nje leter celofoni dhe e hapim me okllai derisa te ngjeshet. E lyejme me djath filadelfia, vendosim dy feta…

Torte pa ve

Përbërësit 5 molle 2filxhan vaj 2gota sheqer 1luge sodë bikarbone 1gote griz 3gota miell Hapat Mollet e grira ne rende ,vajin,sheqerin dhe soden bikarbone i perzine mire dhe i len deri 30 minuta duke i perzier kohe pas kohe.Pastaj ia…

TATAR BYREK

Përbërësit 250gr miell 800gr petë të gatshme 700gr mish i bluar 1L kos 3 vezë 250gr gjalpë 4-5 thelbë hudhër 3-4decilitra supë mishi Hapat Gatuhet brumi për katmer, ngjeshet mirë, ndahen 10 kuleç dhe mbulohen me pecetë të lagur ose…

PITE ME KUNGULL

Përbërësit 700gr miell 1kg tul kungulli 1/4kg gjalpë qumësht 1 sheqer vanilje 2-3luge sheqer kripë Hapat Zinet brumi i butë me miell të situr, sikurse për çdo pite. Pasi të pushoj pak, brumi ndahet në toptha të vegjël të cilët…

Petulla

Përbërësit 0.5L qumësht 400gr miell 1luge kripë 1luge pluhur paste(pecive) Hapat Qumështit ja shtojmë vezët, miellin, kripën dhe pecivën. Brumin që e fitojmë duke i përzier gjithë kta përbërës me lugë të madhe e hedhim në vaj të nxehtë dhe…

Torte me molla (stili amerikan)

Përbërësit PERBERESIT PER BRUMIN: 300gr miell 150gr gjalpë 50ml ujë pak kripë PERBERESIT PER MBUSHJEN: 1kg molle te verdha 100gr sheqer 1luge miell 1luge kanellë pak arre moskat pak kripë 1 lekuren dhe lengun e limonit PER LYERJE: pak qumësht…

Kifle të vogla me çokollatë

Përbërësit 3 vezë 3luge sheqer 1gote qumësht 700gr miell 1luge maja birre Hapat Per mbushje mund te perdorni Nutella ose sipas deshires mund te zgjedhni edhe ndonje recel te preferuar Nje luge sheqer e perzien me gjysme gote uje te…

HITHENIK

Përbërësit 300gr hithra të pastruara 300gr miell misri 50gr miell gruri 2 vezë 1/2L qumësht 1gote mazë të vjetër 200ml vaj 1maje e thikes sode buke 200gr djathë pak kripë Hapat Hithrat duhet të përdoren të njoma dhe atë mundësisht…

Pica tradicionale me perime

Përbërësit PERBERESIT PER BRUMIN: 1kg miell 6-7luge vaj ulliri 50gr maja birre 2luge sheqer 10-15gr kripë 1gote ujë PERBERESIT PER MBUSHJEN: 300gr salcice 2-3 domate 300gr djath mocarela kripë Rigon gjethe borzilok te fresket vaj ulliri Hapat Ndërkohë që presim…

Brumi per buken

Përbërësit 500gr miell 250ml ujë 25gr maja birre 5luge vaj 15gr kripë 2luge sheqer Hapat Gjeja e pare qe duhet te bejme, eshte te copetojme imet me duar majane e birres te cilen e vendosim ne nje tas te vogel,…

Kompoti nga kumbullat

Përbërësit 2kg kumbulla 500gr sheqer 1L ujë Hapat Kumbullat i pastrojme dhe ua heqom fara dhe i terim me lecke secilen veq e veq. Pastaj i mbushim kavanozet mire deri sa te mos mbushen me kumbulla deri 2 centimetra pa…

Lenge prej molle, kajsie dhe karrote

Përbërësit 1kg molle 1kg kajsi 1kg karrota 8L ujë 800gr sheqer 2 limontos 1 konzervans Hapat Te gjitha frutat pasi ti pastrojme i vendosim ne pak uje (nga masa e ujit)dhe i ziejme. Pasi ti ziejme i kullojme mire dhe…

Leng prej portokalli, limoni dhe karrota

Përbërësit 2kg portokall 0.5kg limon 0.5kg karrota 3L ujë sipas nevojes sheqer Hapat Portokallet dhe limonet i qerojme e i baluajme ne makinen per bluarjen e mishit. Karrotat i bluajme ne rendeKrejt kete perzierje e veme ne ujin qe e…

Lenge vishnje

Përbërësit 6kg vishnje 2kg sheqer 5 limontoz 1/2 konzervans 10L ujë Hapat Vishnjet i pastrojme dhe ia heqim fara dhe shkurt i ziejme me pak uje.Kur vishnjet zbuten ia shtojem sheqerin ujin tjeter qe ka mbet ,limontozin dhe i ziejme…

Lenge dredheze (luleshtrydhe)

Përbërësit 5kg dredhëza 1.2kg sheqer 4 limontoz 1/2 konzervans 8L ujë Hapat Dredhezat i pastrojme mire nga bishtat dhe i vendosim ne nji ene dhe i mbulojme me uje. Dredhezat i ziejme dhe i kullojme ne nje site te shpeshe…

Lëngë mollë

Përbërësit 1kg molle 1.25kg sheqer 4 limontoz 1/2 konzervans 12L ujë Hapat Mollet i pastrojme mire nga farat por nuk i qerojme. .Mollet i vejem ne tengjere ,,i qesimi ujin deri sa te mbulohne me uje dhe i veme te…

Reçeli prej mjedrave

Përbërësit 3kg mjedra 3kg sheqer 3 limontoz Hapat Marim mjedra te forta dhe i pastrojme dhe i vendosim ne nji tengjere nji rend mjedra nji rend sheqer duke i sterpikim ne cdo rend me limonoz te shkrire paraprakisht ne pak…

Reçel prej manaferrave

Përbërësit 1kg manaferra 1.3kg sheqer Hapat Manaferrat me kujdes i pasrojme mire.Ne tengjere do te vendosim nje rend manaferra nje rend sheqer dhe keshtu do te bejme deri sa te hargjhet masa krejtesisht vetem ne rendin e fundit duhet te…

Reçeli prej rrushit

Përbërësit 2kg rrushe 1kg sheqer Hapat Rrushin e pastrojme mire dhe e qesim ne nje tengjere ku do ta ziejme dhe i shtojme sheqerin dhe e ziejme per rreth nji ore dhe kur dalin faran ne siperfaqe i largojme ato.…

Reçel prej ftonjeve

Përbërësit 1kg ftonje 1.25kg sheqer 2gota ujë Hapat Kur te zihet embelsira nga ftoni ,duhet provuar a eshte ftoni i mire per embelsire ftoi apo jo ku ajo provohet ne kete menyre;ne ujin qee vlon e qesim ftonin te pastruar…

Reçeli prej qershive

Përbërësit 1kg qershija te pastruara 1kg sheqer 1 limon 1 sheqer vanilje Hapat Qershite i pastrojme, ia heqim bishtat dhe e pastrojme nga berthama (farat). Ne tenxheren per embelsira e ziejm shurupin prej sheqerit me 2 gota uje, ia heqim…

SALLATË ME TUNË

Përbërësit disa rukola 5 domate 1 speca disa qepë të kuqe djath parmezan 1konzerv ton kripë vaj ulliri uthullë ballsamiko Hapat Të gjithë përbërësit,përpos konzervës përzihen. Sipër aty këtu vendoset mishi,qoftë ai ton,ose mish i bardh pule i skuqur më…

POGAÇE LULE

Përbërësit 1kg miell 1/2L qumësht 2 vezë 125ml vaj 1-2luge sheqer 1luge kripë 1 sheqer vanilije 2 tharme buke 100gr gjalpë Hapat Ulet tharmi në ½ gotë qumësht të vakët (merret nga masa e qumështit) me 1 lugë miell dhe…

POGAÇE ME SUXHUK

Përbërësit 4 vezë 2gota kos 1gote vaj 3gota miell 1 pluhur paste pak kripë Suxhuk Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

PITE ME PRESH

Përbërësit 1kg presh 1/2gote ajkë 1/2kg petë për pite 4 vezë 1luge gjalpë 150gr margarinë 1gote uje mineral kripë Hapat Preshtë pastrohen nga gjethet e gjelbra. Pjesët e bardha të preshve priten imët dhe fërgohen me një lugë yndyrë, në…

Speca në furrë me kaperi

Përbërësit 4 speca 2 thelbë hudhër 2luge Kaperi pak galetë pak borzilok vaj ulliri kripë Hapat Pastrojme specat duke i hequr si fillim bishtin dhe duke i ndare ne dy pjese nga ana gjatesore. Me majen e thikes eleminojme farat…

TORTË TUNELI I KALIMASHIT

Përbërësit PATISHPANI I BARDHË 6 te bardha te vezes 6 lugë sheqer 5 lugë miell 1/2 filxhsn kafeje vaj lëvore limoni PATISHPANI I KAFTË 5 vezë 5 lugë sheqer 5 lugë arra të bluara 2 lugë miell FILLI I VERDHË…

Bakllava

Përbërësit 5 vezë 1 e plotë dhe 4 të kuqtë 1 gotë vaj 1 gotë qumësht 1 lugë të mesme sheqer 1 maje thike kripë Rreth 500 gr miell Rreth 400 gr arra të qëruara e të coptuara 200 –…

Supë pule me misër

Përbërësit 450gr miell misri 1 presh 1 karotë 1 shpinë pule 1 kofshë me këmbë pule kripë spec djegës 1luge gjalpë Hapat Shpinën e pulës, kofshën dhe këmbën, vëjini në një litër e gjysmë ujë të ftohtë. Shto karotën e…

TORTË MARGARITA

Përbërësit 8 vezë 8luge sheqer 8luge arra të bluara 3luge miell 1 sheqer vanilije FILLI ME ARRA:  200gr arra të bluara 1/2gote qumësht 5luge sheqer 150gr gjalpë KREMI:  1/2L qumësht 5 vezë 5luge sheqer 5luge miell 2 ekstrakt…

Kremi ganash

Përbërësit PERBERESIT PER KREMIN GANACHE JANE NE VARESI TE MADHESISE SE TORTES, POR PERGJITHESISHT 250ml krem pana 250gr cokollate te zeze 20gr gjalpë Hapat Vendosim ne zjarr te ulet panen e lengshme bashke me gjalpin e prere ne copeza te…

Krem gjalpi

Përbërësit PER TE MBUSHUR NJE TORTE ME DIAMETER 26-28CM 250gr gjalpë 4 të bardha të vesë 150gr sheqer pluhur 1 bustine vanilje Hapat Gjalpi qe do te perdoret per kete krem duhet te jete i cilesise me te mire, shume…

Krem marengë

Përbërësit 1 të bardha të vesë 4 sheqer pluhur disa pika lëng limoni Hapat Persa i perket perberesve, eshte e domosdoshme te ruhet raporti 1:4, psh nqs 1 e bardhe veze mesatare peshon afersishte 80gr duhen 320gr sheqer pluhur. I…

Makarons (ëmbëlsira franceze)

Përbërësit PERBERESIT PER RRETH 40 MAKARONS 150gr të bardha të vesë 200gr miell 220gr sheqer 200gr sheqer pluhur 50gr ujë 1luge ngjyrues ushqimor pluhur PER MBUSHJEN (NJE NGA TE MEPOSHTMET) krem gjalpi marmalate krem ganash Hapat Ndajme ne dy ene…

Tortë kinder buono

Përbërësit 200gr lajthi të coptuara 10 të bardha të vesë 15luge sheqer 1luge uthull molle 100gr nutella PËRBËRËSIT PËR FILLIN: 1.5L qumësht 10luge miell 10 të kuqën e vesë 10luge sheqer 1 puding vanilje 250gr margarinë 3 vanil sheqer 100gr…

Role me arra dhe krem kafe

Përbërësit PER PANDISPANJEN 100gr miell 100gr arra te qeruara 100gr sheqer 4 vezë 1luge pako te vogel pluhur pjekes pak vanilje 30gr vaj ulliri pak rum PER KREMIN ME KAFE 250ml krem pana 1luge kafe e tretshme ne uje disa…

Pulë me balsamik dhe e zier ngadalë

Përbërësit 6 gjoks pule piper i zi 1luge hudhër të kripur 2luge vaj ulliri 1 qepë 1/2filxhanit uthullë balsamik 1kanace domate 1luge baziliko të thatë 1luge rosmarinë të thatë 1/2luge ‘thyme’ e thatë Hapat Gjoksi i pulës i marinuar me…

Penne Arabiata

Përbërësit 1/2filxhan vaj ulliri 6 thelbë hudhër 1luge biber të kuq 1 domate 1/2filxhanit salce domatesh 1tuf baziliku 1 makarona pene 2 vezë 2filxhana prezlla 1luge hudhër pluhur 1luge kripë 1luge piper 450gr gjoks pule të prerë Hapat Ngrohni ¼…

Makarona me pesto siciljane

Përbërësit 400gr makarona 400gr domate te vogla 400gr arra 400gr arra pishe 100gr gjize borzilok kripë

Rulet mishi i lehtë

Përbërësit 700gr mish i bluar 1 vezë 1 qepë 1filxhan qumësht 1filxhan prezlla kripë piper 2luge sheqer i kaftë. 2luge mustardë 1/3filxhan ketchup Hapat Të ngrohet furra në 175 gradë C. Në një enë të madhe kombinoji mishin, vezën, qepën,…

Pite Tako

Përbërësit 225gr petëve gjysëmhënë të ngrira 450gr mish të grirë 30gr tako përzierje sezonale 450gr krem të tharët 225gr djathë të coptuar 400gr nacho Hapat Të nxehet furra në 175 gradë C. Shtroji petët gjysëmhëne drejtë në tepsinë katrore dhe…

Lazanja ala bolonjeze

Përbërësit 12 peta lazanjash 200gr Parmigiano Reggiano i grirë 1kg krem beshamel PËR KIMËN: 1 karotë 1 qepë 4luge vaj ulliri 1gote qumësht 50gr gjalpë 1gote verë e kuqe kripë piper 100gr pançetë mish i grirë viçi 250gr lëng mishi…

Pop Kek i bere ne shtepi

Përbërësit 2 vezë 8luge sheqer 8luge vaj 1gote kos 15luge miell 1 pluhur paste(pecive) 1 sheqer vanilije FILLI PER LYERJE 1 çokollatë për zierje 1/2 margarinë Hapat Te gjithe perberesit perzihen ne nje ene dhe behet brume paksa i trashe…

TORTË ME VISHNJA

Përbërësit 6 vezë 5luge miell 6luge sheqer 1deciliter qumësht 1luge niseshte 1 pluhur për pjekje PER KREM 4decilitra vlshnjash 6luge sheqer 1/2luge kanetle 3luge niseshte 650gr vishnja pa berthame 5decilitra qumësht 1 puding vanilje 6decilitra shtalpe e embel Hapat PANDISPANJA:…

Role me kanellë (cimet,cinnamon)

Përbërësit 300ml ujë 50gr margarinë 600gr miell 50gr sheqer pak kripë 10gr tharm buke PËR FILLIN: 50gr margarin e shkrire 100gr sheqer i kaftë. 10gr kanellë PËR GLAZURËN: 250gr sheqer pluhur 2luge lëng limoni 2luge qumësht Hapat Nga përbërësit e…

Mish viçi me tre salca

Përbërësit 800-1000gr tul viçi 1 qepë 1 karrote 1 dege selino kripë PER SALCAT 9luge majoneze 1luge salce pesto 1 thelbë hudhër pak kerri Hapat Vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje te ftohte, 1 luge te vogel…

Torte me kokos

Përbërësit 5 vezë 1gote sheqer 150gr kokos 200gr çokollatë 1luge ujë 250ml ajkë e ëmbël Hapat Ndajmë të bardhat e vezëve dhe i rrahim me sheqer deri te formohet shkumë e fortë.I shtojme kokosin dhe e pjekim 20 minuta në…

File pule me spinaq

Përbërësit 800gr file pule 8luge spinaq të zier djathë 1 vezë pak miell o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Pasul

Përbërësit 0.5kg pasul 1 qepë 2 speca 1 domate 1deciliter vaj 1luge kripë 1luge biber të kuq Hapat Pasulin me pak ujë e zijmë per 15 min. Atë ujë e derdhim dhe Ia shtojmë 2L. Tenxheren më pasul e lëmë…

Bishtaja të gratinuara me djath

Përbërësit 500gr bishtaja jeshile 1 presh 1/2gote qumësht 1luge miell 1gote verë e bardhë djath kackavall te grire 1 thelbë hudhër vaj ulliri gjalpë kripë piper i zi Hapat Ziejme bishtajat e pastruara per rreth 10 minuta ne uje te…

Qahi

Përbërësit 1kg miell 2gota qumësht 2luge kripë 1luge maj buke 150gr gjalpë 300gr djath gorgonxola 2 vezë 1 ajkë Hapat Brumi i qahisë nxinët me qumësht, ujë ,1 lugë krip, maj buke dhe miell Pastaj e lëmë të qëndrojë 1-1orë…

Pallaqinka

Përbërësit 5 vezë 0.5L qumësht pak kripë sheqer vanilije vaj 400gr miell Hapat Se pari tunden vezet pastaj shtohen: qumeshti, vaji, kripa, sheqeri i vaniles e mielli dhe tunden te gjitha Tigani per pallaqinka, pasi ngrohet me pare, lyhet me…

Hashure

Përbërësit 500gr grurë 4L ujë 300gr sheqer Hapat Gruri ulet në ujë të vakët dhe lihet për 2 – 3 orë. Pastaj ai shpërlahet dhe zihet në temperaturë të ulët për 5 deri në 6 orë. Pasi që të zihet,…

Kastraveca turshi

Përbërësit 3kg kastraveca 2L ujë 1filxhan kripë Hapat Së pari e vlojmë ujin me kripë dhe e lëmë të ftohet gjer sa i vendosim kastravecat në kavanoz. Kastravecat e pastruar i prejmë rathë rathë dhe I vendosim në enën prej…

Klafuti (Clafoutis) me qershi

Përbërësit 400-500gr qershi te embla 180ml qumësht 65gr miell 60gr sheqer 2 vezë 2luge gjalpë 1pako vanilje sheqer pluhur pak kripë Hapat Lajme si fillim qershite nen uje te rrjedhshem, i thajme me nje pecete te paster dhe i heqim…

Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër

Përbërësit 10 kg speca 2 L ujë 0.5 L vaj 0.5 L uthull 300 gr kripë 1 filxhan sheqer 10 thelbë hudhër 10 karotë 2 tuba majdanoz Hapat Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji krip, i…

Rizoto me katër djathëra

Përbërësit 350gr oriz 50gr djath aziago 50gr djath kaçkavall dele 50gr djath gorgonxola 50gr djath parmiggiano 1-2luge pana per kuzhine 1/2 qepë 70gr gjalpë 1L lëng perimesh të përziera 1gote vere te bardhe pak piper i zi Hapat Grijme shume…

Fergese me gjize e veze

Përbërësit 300gr gjize 3 vezë majdanoz Menderz te njome Hudhra Rigon piper vaj Salce domate kripë Hapat Marrim tiganin ( ose tenxheren ) hedhim vajin dhe ne te njejten kohe hedhim hudhrat,( thelpinj) i skuqim mire po gjithmone ne zjarre…

Sallatë Kapreze

Përbërësit 4 domate 500gr djath mocarela 1luge rigon apo borzilok te thate vaj ulliri kripë disa gjethe borzilok te fresket Hapat Ne fillim, vendosim vajin e ullirit me kripe dhe rigon (apo borzilok)ne nje ene te vogel duke i lene…

Tiramisu

Përbërësit 5 vezë 1filxhan sheqer 500gr krem mascarpone 400gr biskota Savoiardi 4 kafe ekspres 2luge kakao disa luleshtrydhe Hapat Ndani në dy tasa të verdhat nga të bardhat e 3 kokrrave vezë. 2 kokrrat e tjera hidhini të plota tek…

Rizoto me kërpudha

Përbërësit 320gr oriz 300gr kërpudha 1 qepë 2L leng koncentrate 2luge vaj ulliri 1tufe majdanoz 50gr djath parmixhano te grire kripë piper Hapat Si fillim, vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje dhe 4 kuba koncentrate perimesh te…

Gliko shalqiri

Përbërësit PER 1KG LEKURA SHALQIRI: 1kg sheqer pak gelqere disa gjethe barbaroza Hapat Per te pregatitur kete gliko, duhet te kemi parasysh qe lekurat e shalqirit duhet te jene sa me te trasha. I qerojme lekurat nga pjesa jeshile duke…

Kifle te shpejta me djathe

Përbërësit 2 te bardha te vezes 1 gotë uji kos 1 gotë uji vaj 300 gr djathë (pa yndyre) 1 pluhur paste(pecive) miell (sa te behet brume i trashe) susam Hapat Perberesit perzihen te gjitha ne nje vend dhe gatuhet…

Tavë Krapi Shkodrane

Përbërësit 4-5kg krap te fresket 1kg domate 1.5kg qepë 400gr Hudhra 1/2L uthull rrushi te kuqe 1luge Pistil vaj luledielli kripë biber të zi majdanoz pak sheqer Hapat Pregatisim fillimisht krapin te cilin e pastrojme mire brenda dhe jashte dhe…

Fërgesë verore me speca dhe domate

Përbërësit 5 domate mesatare 5 Speca te gjelber të kuq ose të verdhë 3 thelpinje hudher 5 lugë gjize 3 vezë pak spec djegës pluhur 1 tufë majdanoz kripë piper vaj ulliri Hapat Si fillim, lajme mire specat, i ndajme…

Gurabija

Përbërësit 1 margarinë 1 gote sheqer 1 gote kos 2 vezë 1 pluhur paste(pecive) 1 sodë bikarbone 700 gr miell Hapat Puteri ose margarini , shkrihet vetëm pak ,pastaj tundet me sheqer dhe i shtohen kosi , vezët, soda,peciva dhe…

Rasenik – Pite me lakër të bardhë

Përbërësit BRUMI: 1kg miell 0.5L ujë 1luge kripë 200gr gjalpë YÇI: 1 kokë lakre të bardhë 200gr mazë 1gote qumësht 1luge kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Gjizë me speca

Përbërësit 0.5kg gjize 0.5kg speca 1deciliter vaj 2 vezë 2-4 thelbë hudhër kripë Hapat Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani. Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të…

Shurup trëndafili

Përbërësit 10 Petale të trëndafilave 1L ujë 1 limontos Hapat Shurupi i trandafilave ësht pije freskuese me shije dhe aromë të veqantë. Petalet e trandafilit lahen dhe futen në një kavanoz me ujë ku është tretur limontosi. Pas 4 –…

Tavë me presh

Përbërësit 1kg presh 1 qepë 200gr mish të grirë 120ml vaj ulliri 1luge salce domatesh 1 koncentrate viçi spec te kuq jodjegs kripë piper Hapat Pastrojme si fillim preshin duke eleminuar gjethet jeshile dhe duke mbajtur vetem pjesen e bardhe…

Lakror me spinaq

Përbërësit 1 racion brumë i qullur 600-700gr spinaq i zier 250gr gjize 4-5luge kaçkavall parmixhan i grirë 2 vezë 1.5L ajkë e lëngshme kripë piper 20gr gjalpë 1luge bukë e tharë e thërrmuar Hapat Përzieni në një tas spinaqin me…

Kompot me fruta

Përbërësit 1kg fruta 1.500ml ujë 500gr sheqer Hapat KOMPOTIN ME FRUTA MUND TA KONZERVOJMË PËR KOHË MË TË GJATË NËSE E PËRGADISIM NË KËTË MËNYRË: 1 kg fruta të pastruara i vendosim në 5 kavanozë. Kavanozët gjysmë të mbushur me fruta…

Sallatë patatesh me kos dhe qepë të njoma

Përbërësit 800gr patate 2 qepë 150gr kos i trashe grek 2luge majoneze 2luge bishta qepesh te thata kripë piper Hapat Ziejme patatet me gjithe lekure ne uje pa kripe dhe me pas i kalojme ne uje te ftohte te rrjedhshem…

Akullore e bërë në shtëpi me çokollatë

Përbërësit 250ml qumësht 250ml krem pana 100gr cokollate te zeze 100gr sheqer 2 të verdha veze 1luge miell Hapat PARAPREGATITJE: Vendosim nje tenxhere celiku (jo alumini!) ne akull. Si fillim, veme cokollaten e zeze per tu shkrire ne banjomari. Nderkohe…

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Përbërësit 1 lulelakër mesatare 2 lugë të vogla Kaperi 2 thelpinje hudher 12 ullinj te zinj 4 lugë vaj ulliri 2 luë uthull te bardhe rrushi majdanoz kripë piper Hapat Fillimisht, pastrojme lulelakren duke e ndare ne pjese te vogla…

Sallatë me rukola (rradhiqe), dardhë, grana dhe arra

Përbërësit 150gr rukola 2 dardha 50gr arra 100gr djathë vaj ulliri uthull balsamike kripë Hapat Lajme rukolen dhe i heqim ujin e tepert. Qerojme dardhen dhe e ndajme ne copa jo shume te medha. Ndajme ne pjese te vogla thelpinjt…

Kremi Katalan

Përbërësit 1L qumësht 150gr sheqer 50gr sheqer integral 8 të verdha veze 20gr miell 1 kanellë 1 lëvore limoni Hapat Hedhim qumeshtin ne nje tenxhere bashke me lekuren e limonit dhe copen e kanelles duke lene nje gote menjane. E…

Biskota me arra kokosi

Përbërësit 100gr sheqer 160gr arre kokosi te grire 100gr gjalpë 2 vezë 4luge miell Hapat Perziejme gjalpin me sheqerin derisa te perftojme nje krem homogjen. Duke vazhduar perzierjen shtojme me rradhe vezet e rrahura, miellin dhe arren e kokosit te…

Llokuma

Përbërësit 1kg miell 3gota jogurt 3 vezë 3luge sode buke 3luge kripë Hapat Brumin e fituar nga këta përbërës e ngjeshim mirë dhe e lëmë ashtu të mbuluar së paku gjysmë orë. Pastaj e shtrijmë me tëhollues në një petë…

Musaka me patëllxhan (Mousakas)

Përbërësit 1kg patellxhan 400gr mish të grirë 4 domate 3 qepë 2 thelbë hudhër 1/2gota verë të kuqe 500ml salce beshamele djath kackavall i grire koper e grire kanellë kripë piper i zi pak gjalpë vaj ulliri vaj per te…

Pastiço me djath të bardhë

Përbërësit 300gr makarona 400ml qumësht 3 vezë djath i bardhe djath kackavall i grire gjalpë arre moskate kripë piper i zi 500ml salce beshamel Hapat Ziejme makaronat ne uje te valuar me kripe per gjysmen e kohes qe tregohet ne…

Salcë Beshamel

Përbërësit 1L qumësht 100gr miell 100gr gjalpë pak arre moskat pak kripë Hapat Per te pregatitur beshamelen si fillim vendosim ne zjarr te avashem gjalpin, e leme te shkrije dhe hedhim pak nga pak miellin duke e perziere perberjen ne…

Thjerrëza të stufuara

Përbërësit 500gr thjerreza 1 salcice 1 karrote 1 dege selino 1 patate 1 qepë 1gote verë të kuqe 1luge salce domatesh 3luge vaj ulliri 2 thelbë hudhër kripë piper Hapat Vendosim thjerrezat ne nje tenxhere me uje te ftohte dhe…

Makarona spageti alla Karbonara

Përbërësit 350gr makarona 4 të verdha veze 150gr pançeta te tymosur 2luge vaj ulliri djathë kripë piper Hapat Ziejme makaronat spageti ne nje tenxhere me uje te kripur Nderkohe ne nje tigan skuqim pançeten e prere ne kubik me 2…

Qofte me gjize ne salce domatesh

Përbërësit 350gr gjize 140gr buke 2 vezë 1 thelbë hudhër 100gr djathë të grirë 1luge majdanoz piper kripë PER SALCEN 750gr salce domatesh 5luge vaj ulliri 1 thelbë hudhër kripë Hapat Therrmojme 140gr buke me duar ose me ndihmen e…

Bombica

Përbërësit 700gr keksa të bluar 500gr qumësht 250gr margarinë 5luge kakao 500gr kokos 5luge sheqer Hapat Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell te te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer i perziejm…

Hallvë me miell gruri (hallvë turke)

Përbërësit 120gr miell gruri 70gr gjalpë 200gr sheqer 250ml ujë arra kanellë sheqer kanellë Hapat Si fillim, perziejme ujin e vaket me sheqerin ne nje ene derisa ky i fundit te kete shkrire plotesisht dhe e leme ne nje ane…

Tortë e ftohtë me luleshtrydhe

Përbërësit 230gr gjalpë 200gr sheqer pluhur 2luge rum 500gr luleshtrydhe 100gr arra 3 të bardha të vesë 100gr biskota te grira PER ZBUKURIM 200gr krem pana 100gr luleshtrydhe Hapat Rrahim gjalpin (ose margarinen) me sheqerin pluhur derisa perberja te marri…

Pastë e ftohtë me bajame

Përbërësit 400gr krem pana 5 vezë 12luge ujë 8luge sheqer 2luge fruta te sheqerosura 2luge bajame 30gr cokollate te zeze pak kripë Hapat Zhysim bajamet ne uje te nxehte per t’i hequr lekuren dhe i presim holle. Ne nje tas…

Torta e gjyshes

Përbërësit PER BRUMIN E SHKRIFET 400 gr miell 200 gr gjalpë 150 gr sheqer pluhur 3 të verdha veze 1 bustine vanilje pak kripë PER KREMIN E PASTICERISE 700 ml qumësht 85 gr miell 5 të verdha veze 150 gr…

Sallam prej çokollate

Përbërësit 200 gr cokollate te zeze 300 gr biskota te thata 150 gr gjalpë 100 gr sheqer 2 vezë 2 luge rum Hapat Fillimisht, shkrijme ne banjomari ose ne zjarr shume te ulet cokollaten e zeze derisa te perftojme nje…

Reçel pjeshke

Përbërësit 1 kg pjeshke te pjekura 400 gr sheqer 1 lekuren e limonit Hapat Parapregatitje: Vendosim nje pjate te vogel ne akullin e frigoriferit e cila do te na nevojitet per provezen Si fillim lajme pjeshket, i thajme me leter…