Blerta Spahiu
2194 Articles0 Comments

Shyhrete Behluli tregon sakrificat e vajzes së madhe

Njomza është vajza e madhe e këngëtares Shyhrete Behluli. Njomza, nuk e trasoj rrugën e nënës, shkruan “Kosovarja”. Pra, Njomza nuk u bë këngëtare, por frizere. Ajo, zgjodhi një profesion shumë ndryshe nga ai i së ëmës, por që i…

Kjo video po ‘çmend’ rrjetin, njihuni

Nastya Nass është një vajzë e re nga nga Ukraina dhe numëron 3 milionë ndjekës në Instagram. Ajo njihet ndryshe edhe si “Mbretëresha e Twerk”, ndërkohë që së fundmi është kthyer në një mësuese profesionale dhe trajnere e këtij kërcimi.…

Nuk do ta njifni Linda Halimi publikon foto në bikini

Linda Halimi duket joshëse në bikini. Këngëtarja Linda Halimi nuk ka publikuar këngë të reja prej kohësh por aktive në rrjete sociale është shumë. Duke publikuar foto të ndryshme në llogarinë e saj në Instagram, Linda nuk i ka lënë…

Një burrë si Meda, kështu e nderon gruan e tij

Këngët e tij preferohen nga të gjithë. Është këngëtari i njohur Meda i cili po vazhdon të jetë adhuruesi i të gjithëve, shkruan “Kosovarja”. Përveç karrierës, Meda vlerësohet shumë edhe për raportin që ka me familjen e tij. Ani pse…

E njihni vajzën e Gjeneralit Selimi, njiheni edhe djalin e tij

Zakonisht jemi mësuar që ti shohim gjithnjë fëmijët e figurave publike, kryesisht ata të këngëtarëve. Janë ata, që zgjojnë kureshtje dhe ngjallin interesim çdo herë për jetën që zhvillojnë, dhe si ata që na bëjnë të etur për informacione rreth…

Aurela Hoxha habit 1 milon ndjekësit e saj

Ajo numëron plot 1.3 milon ndjekës në Instagram dhe është një nga modelet më të përfolura shqiptare. Aurela Hoxha është duke jetuar mes Spanjës dhe Shqipërisë dhe gjithmonë kohët e fundit ka ardhur me ndryshime në pamjen e saj. Nga…

Ja kur publikohet kënga e re e Loredanës

Ishte reperi Mozzik i cili së fundmi ka zbuluar se kur do të lansohet kënga e re e Loredanës. Reperi përems një postimi në Instagram ka zbuluar se nesër, me 6 qershorë do të lansohet projekti i ri muzikorë nga…

Shqiptari zgjidhet si më i bukuri i Zvicrës, Kenan Murseli fiton titullin e ‘Mister Swiss Francophone’

Djaloshi nga Kosova por që jeton në Zvicër, Kenan Murseli ka fituar titullin si djaloshi më i bukur në spektaklin e bukurisë ‘Miss&Mister Swiss Francophone’, konkurs ky jashtëzakonisht shumë në konkurencë të madhe mirëpo ka arritur të mund të gjithë…

Elita është bërë ‘nuse’ sot, por për ku është nisur kështu

Elita Rudi është moderatorja e njohur dhe shumë e pëlqyer kosovare. Ajo tani po i shijon muajt e parë si nënë e re e një djali që ajo dhe Gjiko e kanë quajtur, Zëri. Pas lindjes, Elita është tejet aktive…

Një nuse kaq zonjë si Ryva, kaq bukur është veshur e rregulluar për Bajram

Është një prej këngëtareve më të pëlqyera të muzikës shqiptare. Ryva Kajtazi u bë e njohur që në daljen esaj të parë në skenë, përcjell ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram ku posedon shumë…