Blerta Spahiu
19468 Articles0 Comments

Fergese me gjize e veze

Përbërësit 300gr gjize 3 vezë majdanoz Menderz te njome Hudhra Rigon piper vaj Salce domate kripë Hapat Marrim tiganin ( ose tenxheren ) hedhim vajin dhe ne te njejten kohe hedhim hudhrat,( thelpinj) i skuqim mire po gjithmone ne zjarre…

Sallatë Kapreze

Përbërësit 4 domate 500gr djath mocarela 1luge rigon apo borzilok te thate vaj ulliri kripë disa gjethe borzilok te fresket Hapat Ne fillim, vendosim vajin e ullirit me kripe dhe rigon (apo borzilok)ne nje ene te vogel duke i lene…

Tiramisu

Përbërësit 5 vezë 1filxhan sheqer 500gr krem mascarpone 400gr biskota Savoiardi 4 kafe ekspres 2luge kakao disa luleshtrydhe Hapat Ndani në dy tasa të verdhat nga të bardhat e 3 kokrrave vezë. 2 kokrrat e tjera hidhini të plota tek…

Rizoto me kërpudha

Përbërësit 320gr oriz 300gr kërpudha 1 qepë 2L leng koncentrate 2luge vaj ulliri 1tufe majdanoz 50gr djath parmixhano te grire kripë piper Hapat Si fillim, vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje dhe 4 kuba koncentrate perimesh te…

Gliko shalqiri

Përbërësit PER 1KG LEKURA SHALQIRI: 1kg sheqer pak gelqere disa gjethe barbaroza Hapat Per te pregatitur kete gliko, duhet te kemi parasysh qe lekurat e shalqirit duhet te jene sa me te trasha. I qerojme lekurat nga pjesa jeshile duke…

Kifle te shpejta me djathe

Përbërësit 2 te bardha te vezes 1 gotë uji kos 1 gotë uji vaj 300 gr djathë (pa yndyre) 1 pluhur paste(pecive) miell (sa te behet brume i trashe) susam Hapat Perberesit perzihen te gjitha ne nje vend dhe gatuhet…

Tavë Krapi Shkodrane

Përbërësit 4-5kg krap te fresket 1kg domate 1.5kg qepë 400gr Hudhra 1/2L uthull rrushi te kuqe 1luge Pistil vaj luledielli kripë biber të zi majdanoz pak sheqer Hapat Pregatisim fillimisht krapin te cilin e pastrojme mire brenda dhe jashte dhe…

Fërgesë verore me speca dhe domate

Përbërësit 5 domate mesatare 5 Speca te gjelber të kuq ose të verdhë 3 thelpinje hudher 5 lugë gjize 3 vezë pak spec djegës pluhur 1 tufë majdanoz kripë piper vaj ulliri Hapat Si fillim, lajme mire specat, i ndajme…

Gurabija

Përbërësit 1 margarinë 1 gote sheqer 1 gote kos 2 vezë 1 pluhur paste(pecive) 1 sodë bikarbone 700 gr miell Hapat Puteri ose margarini , shkrihet vetëm pak ,pastaj tundet me sheqer dhe i shtohen kosi , vezët, soda,peciva dhe…

Rasenik – Pite me lakër të bardhë

Përbërësit BRUMI: 1kg miell 0.5L ujë 1luge kripë 200gr gjalpë YÇI: 1 kokë lakre të bardhë 200gr mazë 1gote qumësht 1luge kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Gjizë me speca

Përbërësit 0.5kg gjize 0.5kg speca 1deciliter vaj 2 vezë 2-4 thelbë hudhër kripë Hapat Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani. Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të…

Shurup trëndafili

Përbërësit 10 Petale të trëndafilave 1L ujë 1 limontos Hapat Shurupi i trandafilave ësht pije freskuese me shije dhe aromë të veqantë. Petalet e trandafilit lahen dhe futen në një kavanoz me ujë ku është tretur limontosi. Pas 4 –…

Tavë me presh

Përbërësit 1kg presh 1 qepë 200gr mish të grirë 120ml vaj ulliri 1luge salce domatesh 1 koncentrate viçi spec te kuq jodjegs kripë piper Hapat Pastrojme si fillim preshin duke eleminuar gjethet jeshile dhe duke mbajtur vetem pjesen e bardhe…

Lakror me spinaq

Përbërësit 1 racion brumë i qullur 600-700gr spinaq i zier 250gr gjize 4-5luge kaçkavall parmixhan i grirë 2 vezë 1.5L ajkë e lëngshme kripë piper 20gr gjalpë 1luge bukë e tharë e thërrmuar Hapat Përzieni në një tas spinaqin me…

Kompot me fruta

Përbërësit 1kg fruta 1.500ml ujë 500gr sheqer Hapat KOMPOTIN ME FRUTA MUND TA KONZERVOJMË PËR KOHË MË TË GJATË NËSE E PËRGADISIM NË KËTË MËNYRË: 1 kg fruta të pastruara i vendosim në 5 kavanozë. Kavanozët gjysmë të mbushur me fruta…

Sallatë patatesh me kos dhe qepë të njoma

Përbërësit 800gr patate 2 qepë 150gr kos i trashe grek 2luge majoneze 2luge bishta qepesh te thata kripë piper Hapat Ziejme patatet me gjithe lekure ne uje pa kripe dhe me pas i kalojme ne uje te ftohte te rrjedhshem…

Akullore e bërë në shtëpi me çokollatë

Përbërësit 250ml qumësht 250ml krem pana 100gr cokollate te zeze 100gr sheqer 2 të verdha veze 1luge miell Hapat PARAPREGATITJE: Vendosim nje tenxhere celiku (jo alumini!) ne akull. Si fillim, veme cokollaten e zeze per tu shkrire ne banjomari. Nderkohe…

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

Përbërësit 1 lulelakër mesatare 2 lugë të vogla Kaperi 2 thelpinje hudher 12 ullinj te zinj 4 lugë vaj ulliri 2 luë uthull te bardhe rrushi majdanoz kripë piper Hapat Fillimisht, pastrojme lulelakren duke e ndare ne pjese te vogla…

Sallatë me rukola (rradhiqe), dardhë, grana dhe arra

Përbërësit 150gr rukola 2 dardha 50gr arra 100gr djathë vaj ulliri uthull balsamike kripë Hapat Lajme rukolen dhe i heqim ujin e tepert. Qerojme dardhen dhe e ndajme ne copa jo shume te medha. Ndajme ne pjese te vogla thelpinjt…

Kremi Katalan

Përbërësit 1L qumësht 150gr sheqer 50gr sheqer integral 8 të verdha veze 20gr miell 1 kanellë 1 lëvore limoni Hapat Hedhim qumeshtin ne nje tenxhere bashke me lekuren e limonit dhe copen e kanelles duke lene nje gote menjane. E…

Biskota me arra kokosi

Përbërësit 100gr sheqer 160gr arre kokosi te grire 100gr gjalpë 2 vezë 4luge miell Hapat Perziejme gjalpin me sheqerin derisa te perftojme nje krem homogjen. Duke vazhduar perzierjen shtojme me rradhe vezet e rrahura, miellin dhe arren e kokosit te…

Llokuma

Përbërësit 1kg miell 3gota jogurt 3 vezë 3luge sode buke 3luge kripë Hapat Brumin e fituar nga këta përbërës e ngjeshim mirë dhe e lëmë ashtu të mbuluar së paku gjysmë orë. Pastaj e shtrijmë me tëhollues në një petë…

Musaka me patëllxhan (Mousakas)

Përbërësit 1kg patellxhan 400gr mish të grirë 4 domate 3 qepë 2 thelbë hudhër 1/2gota verë të kuqe 500ml salce beshamele djath kackavall i grire koper e grire kanellë kripë piper i zi pak gjalpë vaj ulliri vaj per te…

Pastiço me djath të bardhë

Përbërësit 300gr makarona 400ml qumësht 3 vezë djath i bardhe djath kackavall i grire gjalpë arre moskate kripë piper i zi 500ml salce beshamel Hapat Ziejme makaronat ne uje te valuar me kripe per gjysmen e kohes qe tregohet ne…

Salcë Beshamel

Përbërësit 1L qumësht 100gr miell 100gr gjalpë pak arre moskat pak kripë Hapat Per te pregatitur beshamelen si fillim vendosim ne zjarr te avashem gjalpin, e leme te shkrije dhe hedhim pak nga pak miellin duke e perziere perberjen ne…

Thjerrëza të stufuara

Përbërësit 500gr thjerreza 1 salcice 1 karrote 1 dege selino 1 patate 1 qepë 1gote verë të kuqe 1luge salce domatesh 3luge vaj ulliri 2 thelbë hudhër kripë piper Hapat Vendosim thjerrezat ne nje tenxhere me uje te ftohte dhe…

Makarona spageti alla Karbonara

Përbërësit 350gr makarona 4 të verdha veze 150gr pançeta te tymosur 2luge vaj ulliri djathë kripë piper Hapat Ziejme makaronat spageti ne nje tenxhere me uje te kripur Nderkohe ne nje tigan skuqim pançeten e prere ne kubik me 2…

Qofte me gjize ne salce domatesh

Përbërësit 350gr gjize 140gr buke 2 vezë 1 thelbë hudhër 100gr djathë të grirë 1luge majdanoz piper kripë PER SALCEN 750gr salce domatesh 5luge vaj ulliri 1 thelbë hudhër kripë Hapat Therrmojme 140gr buke me duar ose me ndihmen e…

Bombica

Përbërësit 700gr keksa të bluar 500gr qumësht 250gr margarinë 5luge kakao 500gr kokos 5luge sheqer Hapat Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell te te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer i perziejm…

Hallvë me miell gruri (hallvë turke)

Përbërësit 120gr miell gruri 70gr gjalpë 200gr sheqer 250ml ujë arra kanellë sheqer kanellë Hapat Si fillim, perziejme ujin e vaket me sheqerin ne nje ene derisa ky i fundit te kete shkrire plotesisht dhe e leme ne nje ane…

Tortë e ftohtë me luleshtrydhe

Përbërësit 230gr gjalpë 200gr sheqer pluhur 2luge rum 500gr luleshtrydhe 100gr arra 3 të bardha të vesë 100gr biskota te grira PER ZBUKURIM 200gr krem pana 100gr luleshtrydhe Hapat Rrahim gjalpin (ose margarinen) me sheqerin pluhur derisa perberja te marri…

Pastë e ftohtë me bajame

Përbërësit 400gr krem pana 5 vezë 12luge ujë 8luge sheqer 2luge fruta te sheqerosura 2luge bajame 30gr cokollate te zeze pak kripë Hapat Zhysim bajamet ne uje te nxehte per t’i hequr lekuren dhe i presim holle. Ne nje tas…

Torta e gjyshes

Përbërësit PER BRUMIN E SHKRIFET 400 gr miell 200 gr gjalpë 150 gr sheqer pluhur 3 të verdha veze 1 bustine vanilje pak kripë PER KREMIN E PASTICERISE 700 ml qumësht 85 gr miell 5 të verdha veze 150 gr…

Sallam prej çokollate

Përbërësit 200 gr cokollate te zeze 300 gr biskota te thata 150 gr gjalpë 100 gr sheqer 2 vezë 2 luge rum Hapat Fillimisht, shkrijme ne banjomari ose ne zjarr shume te ulet cokollaten e zeze derisa te perftojme nje…

Reçel pjeshke

Përbërësit 1 kg pjeshke te pjekura 400 gr sheqer 1 lekuren e limonit Hapat Parapregatitje: Vendosim nje pjate te vogel ne akullin e frigoriferit e cila do te na nevojitet per provezen Si fillim lajme pjeshket, i thajme me leter…

Krapfen (bombolone)

Përbërësit 600 gr miell 2 vezë 2 gota qumësht 2 luge sheqer 2 luge gjalpë 1 luge te vogel maja birre 1 bustine vanilje 1 luge kripë recel per mbushje sheqer pluhur per zbukurim Hapat Ne nje ene te thelle…

Salcë e fresket me domate dhe borzilok

Përbërësit 1.2 kg domate te rrumbullakta 3 lugë vaj ulliri 8 gjethe borzilok kripë Hapat Ne momentin e blerjes se domateve qe do te perdorim per te pregatitur salcen, duhet te kemi kujdes te eleminojme ato qe jane te shtypura…

Tortë Tenerina

Përbërësit 200 gr cokollate te zeze 100 gr gjalpë 3 vezë 150 gr sheqer 60 gr miell 3 luge qumësht pak kripë Sheqer pluhur per sperkatje Hapat Per te pregatitur kete torte fillimisht coptojme çokollaten e zeze dhe e vendosim…

Patate në furrë

Përbërësit 1kg patate 2 thelbë hudhër 2 rozmarine vaj ulliri kripë Hapat Patatet e lara dhe te qeruara i presim ne kubik te medhenj dhe i vendosim ne nje ene me uje te ftohte per rreth gjysme ore Ne kete…

Kotoleta Milaneze

Përbërësit 4 fileto mish viçi 100 gr miell 100 gr galetë 2 vezë gjalpë kripë Hapat Per realizimin e kesaj kotolete rrahim filetot e vicit me rrahesin e mishit per t’i bere me te holla apo nese preferojme i leme…

Rizoto milanez (me shafran)

Përbërësit 400 gr oriz per rizoto 100 gr gjalpë 150 gr djath Grana 1 L lëng mishi 1/2 gote vere te bardhe 1 qepe te vogel 1 bustine shafran Hapat Fillimisht vendosim lengun e mishit te zieje ne nje tenxhere…

Tavë dheu Tiranëse

Përbërësit 450 gr mish viçi 250 gr gjize 1 qepë 100 gr gjalpë 1 luge miell vaj ulliri kripë piper spec i kuq djeges Hapat Si fillim, presim mishin e vicit dhe qepen ne kubik dhe i kaverdisim ne tigan…

Hallva

Përbërësit 125gr gjalpë 1.5gote qumësht 1gote sheqer 1gote arra 1gote miell Hapat Shkrijme gjalpin ne tigane dhe hedhim miellin dhe e skuqim miellin deri sa te zverdhet Mbasi na eshte skuqur miellin hedhim qumeshtin e ngrohet avash avash qe mos…

Byrekë të vegjël të mbushur me mish

Përbërësit 1/2 mish të grirë pak vaj 1 qepë 1gote verë e bardhë 1 domate pak kanellë djathë petë të gatshme gjalpë Hapat Në një tenxhere vëmë pak vaj dhe skuqim qepën, shtojmë mishin dhe kanellën (mund të shtojmë piper…

Ballakume Elbasani

Përbërësit 1kg miell misri 100gr miell gruri 1kg sheqer 400gr gjalpë 50ml qumësht 8 vezë Hapat Si fillim, tretim gjalpin ne nje tenxhere alumini dhe e leme per rreth gjysme ore derisa te funderrojne kriperat e tij. Me pas ne…

Jahni me fasule

Përbërësit 300gr fasule te thata 1 qepë 2luge salce domatesh vaj ulliri 1 koncentrate viçi nenexhik koper kripë pak spec te kuq djegs Hapat Nje nate perpara pregatitjes se recetes, vendosim fasulet e thata ne nje tas te thelle me…

Supa Mitun

Përbërësit 8 feta buke 2 thelpinj hudhre 200 gr gruviera 1 L lëng mishi kripë piper Hapat Thekni fetat e bukës në furrë, lyejini me hudhër pastaj vendosini të shtrira në një enë balte ose xhami zjarrdurues, duke i vënë…

Sallatë mesdhetare me makarona

Përbërësit 200 gr makarona 15 gjethe borzilok te fresket 15 ullinj te zinj pa berthame 150 gr mocerala 100 gr peshk ton 250 gr domate qershize kripë Hapat Ziejme makaronat ne nje tenxhere me uje te kripur dhe i kullojme…

Tortë me portokall & çokoladë

Përbërësit 6 vezë 100 gr sheqer 200 gr margarinë 3 luge kakao 3 luge miell 1 pluhur për pjekurina PËR KREM 500 ml ajkë e ëmbël 300 gr çokollatë kuzhine 1 lëvorja e portokallit Hapat Fillimisht rrahim margarinen me sheqer,pastaj…

Pica të vogla me djath filadelfia

Përbërësit PER BRUMIN 250 gr miell 250 gr djath filadelfia 50 gr gjalpë kripë PER MBUSHJEN salce domatesh djath mocarela rigon/borzilok Hapat Vendosim ne mikser djathin filadelfia, miellin, gjalpin dhe pak kripe dhe i perziejme derisa te formohet nje top…

Myfle

Përbërësit 1 pete sfoljat 350 gr krem diplomatik sheqer pluhur 1 vezë PER ZBUKURIM copeza cokollate/fruta te fresketa/fruta komposto Hapat Pregatisim rreth 350gr krem diplomatik sipas recetes qe do ta gjeni ketu. Shtrojme peten sfoljat ne tavolinen e punes dhe…

Kremi i pasticerise

Përbërësit 500 ml qumësht 50 gr miell 150 gr sheqer 6 të verdha veze vanilje/lekure limoni/lekure portokalli Hapat Fillimisht, vendosim qumeshtin per t’u ngrohur ne zjarr te moderuar pervec nje gote e cila do te na nevojitet ne nje faze…

Kremi Shantili

Përbërësit 250 ml pana te fresket 50 gr sheqer pluhur vanilje

Simite me susam

Përbërësit 600 gr miell 100 ml qumësht 200 ml ujë 20 gr gjalpë 20 gr maja birre 1 luge kripë 1 luge sheqer per zbukurim fara susami 1 të bardha të vesë Hapat o i o i o i o…

Rizoto me presh

Përbërësit 350 gr oriz per rizoto 4 presh 2 luge djath kackavall te grire 2 luge gjalpë 1/2 gote vere te bardhe lëng perimesh të përziera Piper te zi Hapat Vendosim fillimisht ne zjarr te ulet lengun e perimeve ose…

Salcë xaxiqe

Përbërësit 400 gr kos i trash 4 thelpinje hudher 4 luge vaj ulliri 2 luge uthull 1 kastravec kripë pak koper Hapat Si fillim, grijme kastravecin ne fije te trasha nga ana me e trashe e grireses dhe shtrydhim me…

Rolè proshute të shijshme

Përbërësit 8 feta proshute te pjekur 200 gr djath kremoz 15 ullinj jeshil 1/2 domate 2 luge qumësht disa gjethe borzilok te fresket kripë piper Hapat I heqim berthamen ullinjeve dhe i presim ne copeza te vogla; presim ne kubik…

Vezë alla greke

Përbërësit 4 vezë 100 gr djath Feta 4 fileto açuge 1 spec te kuq te pjekur 3 luge vaj ulliri 2 luge majdanoz te grire kripë piper te bardhe Hapat o i o i o i o i o i…

Patate me pana në furrë

Përbërësit 4 patate 500 ml pana per kuzhine 100 gr djath parmixhano te grire gjalpë kripë piper Hapat Qerojme dhe lajme nen uje te rrjedhshem patatet duke i prere ne feta shume te holla me ndihmen e nje thike apo…

Supë krem me perime dhe domate

Përbërësit 600 gr domate 1 patate 1 spec i kuq9 1 karrote 1 dege selino 1/2 qepë 700-800 ml leng pregatitur me koncentrat perimesh 2 luge gjalpë pak spec te kuq djeges 1 luge miell 4 feta buke 100 ml…

Bizele të stufuara me pançeta

Përbërësit 450 gr bizele te ngrira 50 gr pançeta te tymosur 1 qepe te njome 3 luge vaj ulliri 1 kubik koncentrate viçi kripë piper Hapat Vendosim ne zjarr nje tenxhere me uje dhe e mbajme gjithmone te ngrohte ne…

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Përbërësit 400 gr luleshtrydhe 100 gr spinaq me gjethe te vogla 50 gr rukola 200 gr djath i bardhe dhie 4 luge vaj ulliri 1/2 lëng limoni stika pishe/arra/bajame/lajthi kripë Hapat Lajme dhe thajme shume mire spinaqin dhe rukolen (ose…

Copëza patate në furrë me proshutë

Përbërësit 1 kg patate 200 gr proshute krudo 2 thelbë hudhër djath kackavall te grire pak rozmarine vaj ulliri pak gjalpë kripë piper Hapat Lajme mire patatet, i ziejme me gjithe lekure ne uje te kripur per 20-25 minuta, i…

Simite të ëmbla me rrush të thatë

Për brumin 500 gr miell 300 ml qumësht 50 gr gjalpë 50 gr sheqer 250 gr maja birre 1 lekuren e grire e limonit pak kripë Për mbushjen 200 gr rrush i thatë sheqer pluhur me vanilje Hapat Pregatisim brumin…

Tiramisu me fruta pylli

Përbërësit PER SALCEN ME FRUTA PYLLI 500 gr fruta pylli te fresketa 100 gr sheqer 150 gr ujë PER KREMIN E TIRAMISÙ-SE 400 gr biskota Savoiardi 500 gr krem maskarpone 100 gr sheqer 5 vezë 2 gota leng frutash pylli…

Patatina të bëra në shtëpi

Përbërësit patate vaj luledielli per skuqje kripë piper/rigon/spec te kuq per shije Hapat Qerojme patatet shume mire duke mos lene asnje njolle jeshile ose syth te mbire. I lajme dhe i presim ne feta sa me te holla te jete…

Kupa me luleshtrydhe dhe kek të shkrifët

Përbërësit PER KEKUN E SHKRIFET 120 gr miell 20 gr sheqer 60 gr gjalp te ftohte 100 ml qumësht 1/2 luge pluhur për pjekje nje maje e luges kripë PER LULESHTRYDHET E MARINUARA 300 gr luleshtrydhe 70 gr sheqer PER…

Supë krem me brokoli

Përbërësit 400 gr brokoli 150 gr patate 40 gr makarona spageti 1 thelbë hudhër mente e fresket borzilok lëng mishi vaj ulliri kripë piper Hapat Fillimisht qerojme hudhren, e presim shume imet dhe e vendosim ne nje ene te vogel…

Sallatë greke (Koriatiki salada)

Përbërësit 2 domate 2 kastraveca te vegjel 1 qepe e kuqe e embel 1 spec jeshil 200 gr djath Feta 8 ullinj te zinj 4luge vaj ulliri Rigon sipas deshires kripë Hapat Lajme dhe presim holle specin jeshil, qerojme qepen…

Sallata Çezar

Përbërësit 300gr sallate romane 100gr djath parmixhano te grire 2feta buke te bardhe 1 veze te ziere 2 Hudhra 10luge vaj ulliri 1luge uthull te bardhe 1luge salce Worcestershire 1/2 lëng limoni kripë piper Hapat Pregatisim si fillim salcen me…

Embelsire me 3 kate me pana dhe Luleshtrydhe

Përbërësit 3 padispanje te gateshme 1kg luleshtrydhe 400gr pana 50gr sheqer per zbukurim krem pana Hapat Ne fillim lajme dhe pastrojme luleshtrydhet, i leme pak te thahen dhe i presim në gjysmë, por duhet te leme dhe pak per siper…

Popsa me shalqi

Përbërësit 1/2 shalqi i ndare ne copa 50 gr sheqer 180 ml vodka me pjeper disa gjethe mente e fresket Hapat Bashkojme ne mikser shalqirin e ndare ne copa me sheqerin dhe vodken duke i perziere mire derisa te formohet…

Sallatë e ftohtë me oriz

Përbërësit 300 gr oriz kokerrgjate 150 gr djath kaçkavall 100 gr bizele te ziera 100 gr ullinj te zinj 10-15 domate qershize 1 spec te madh te kuq 2 peshk ton 4 salcice 4-5 kastraveca te vegjel turshi 1 tuf…

KEK ME KOS

Përbërësit 125 gr kos 2 gota sheqer 2 gota miell 1 gote niseshte 1 gote vaj luledielli 3 vezë 1 bustine me sode Hapat Perzieni mire vezet me sheqerin derisa vezet te dyfishojne vellimin, perzieni ne mixer, shtoni kosin, vajin,…

Krostata (EMBELSIR ME RECEL KAJSIE )

Përbërësit 300gr miell 150gr sheqer pak kripë 150gr gjalpë 1/2 pluhur fryres per embelsira 2 vezë 450gr recel kajsie Hapat Zeme brumin dhe e leme te pushoje ne frigorifer te mbuluar me nje qeske kuzhine qe te mos thahet brumi.…

Rafaello

Përbërësit 300gr arra kokosi pluhur 1/2kg sheqer 400gr qumesht pluhur 250gr margarinë 2 sheqer 2filxhana ujë sipas deshires lajthia Hapat 2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje. I hedhim margarin ,sheqerin pasi te zieje dhe…

Salmon me salcë domatesh

Përbërësit 4 fileta salmoni 4decilitra vaj ulliri 1 qepë 4-5 domate 2-3 thelpinj hudhre 50gr gjalpë 1/5kg spinaq të freskët 3decilitra vere te bardhe 2luge uthull 1luge gjalpë 1luge miell 2decilitra qumësht Hapat Çdo copë e salmonit pritet horizontalisht në…

Patate me xhakete

Përbërësit 8 patate 100gr gjize deleje 150gr krem maskarpone 50gr salmon i tymosur pak bishta qepe te njome kripë pier i bardhe Hapat Lajme patatet me gjithe lekure dhe i mbeshtjellim nje nga nje me leter alumini, me pas i…

Fileto pule (recetë kineze)

Përbërësit 1 karotë 100gr mashurka te pastruara 1 spec i kuq 100gr brokoli 2 fileto pule 3luge vaj 6 qepë të grira 1 thelbë hudhër 1 xhenxhefil 20cl leng pule 1luge niseshte 3luge salce soje 2luge sheqer kripë Hapat Hedhim…

Biftek perimesh me patate

Përbërësit 1/2kg patate 100gr spinaq të ngrirë 100gr djathë kaçkavall të grirë 2 vezë 1 karrote 4 Bukë e thatë e thërrmuar 2-3luge fara susami kripë piper i zi Hapat Kjo antipastë rekomandohet jo vetëm për festa por edhe darka…

Makarona me krem specash

Përbërësit 600gr makarona 5 speca të kuq dhe të verdhë 1 ajkë kuzhine 3luge vaj ulliri 3luge kripë Hapat Qëro specat, priji fije-fije, kriposi dhe zieji në një tigan me vajin. Pasi të jenë zier, kaloji në kullesën e zarzavateve…

Qofte me lëng

Përbërësit 400gr mish i grirë viçi 100gr salcice 20gr djathë i grirë kaçkavall 500gr domate të qëruara 4luge vaj ulliri 1 vezë piper kripë Hapat Bashko me një tas mishin e grirë me salsiçet pasi u ke hedhur cipën, me…

Krem karamele

Përbërësit 6 vezë 1L qumësht 1 vanilje 1/2kg sheqer PËR KARAMELEN: 5luge sheqer Hapat Së pari përgatisni karamelen duke përzier mirë sheqerin deri sa të përfitoni një lëng ngjyrë kafeje të cilin do ta shpërndani nëpër tasa. Nga ana tjetër…

Ëmbëlsirë me mjaltë dhe manaferra

Përbërësit 50gr xhelatinë 5decilitra qumësht 160gr mjalte manaferra arra 4 të verdha veze Hapat Ngroh 160 g mjaltë në zjarr derisa të bëhet një masë e lëngshme. Më pas në tenxheren ku është mjalti bashko edhe qumështin dhe 4 të…

Tortë me fiq të thatë

Përbërësit 4 vezë 1pako fiq të thatë 100gr gjalpë 170gr sheqer 250gr miell 125gr kos 1luge kanellë 1qese maja 1gote rum Hapat Prisni në copa të vogla fiqtë dhe lageni me rumin Përziejini vezët me sheqerin Shkrini gjalpin në zjarr…

Ëmbëlsirë në formë shalqiri

Përbërësit 500 gr biskota të bluara 300 gr sheqer 1 gote ujë 200 gr arra të bluara 125 gr margarinë 1 portokall i vogël Hapat Vlohet sherbeti nga sheqeri, uji dhe margarina. Shtohen biskotat dhe arrat e bluara. Hidhen lëngu…

Tortë me të bardha të vezëve

Përbërësit 6 të bardha të vesë 1 gote sheqer 1/2 gote vaj 1 gote miell 1 vanil sheqer 100 gr pemë të thata të përziera 1/5 qokoladë kuzhine 1 luge qaji pluhur për pjekurina Hapat Të bardhat e vezëve i…

Petulla amerikane (pancakes)

Përbërësit 135 gr miell 1 luge caji pluhur për pjekurina 1/2 luge kripë 2 luge sheqer 130 ml qumësht 1 vezë 2 luge margarin të shkrirë Hapat Përzihen mielli,kripa,sheqeri,pluhuri për pjekurina pastaj i shtohen qumështi ,margarina dhe veza. Përzihen mirë…

Kek me banane

Përbërësit 500gr banane të pjekura 70gr gjalpë 200gr sheqer 2 vezë 200gr miell që fryhet vetë 1/2luge kripë 1/4luge sode buke 70gr arra të shtypura PËR MBULESËN E JASHTME: 25gr gjalpë 2luge kakao 175gr sheqer pluhur aromë vanilje per garnitur…

Komposto kumbulle

Përbërësit 1kg kumbulla 5gota ujë sheqer 1luge kafeje 5lule karafil Hapat Qerojme kumbullat nga lekura e farat i shplajme dhe i veme ne kullese per te kulluar. Ne nje tenxhere do te hedhim masen e ujit dhe lengun e limonit…

Lepur me domate

Përbërësit 1 lepur 300gr domate 1luge majdanoz 1 thelbë hudhër 1 gjethe dafine 1gote verë e bardhë Hapat Lajme lepurin dhe e fshijme me leter kuzhine. Ne nje tenxhere te gjere dhe te thelle hedhim 3luge vaji dhe gjalpin e…

Syri i vjehrrës

Përbërësit 300gr biskota 200gr fiq i thatë 100gr thelpinj arrash 250gr gjalpë 50gr çokollatë 300gr sheqer 16luge ujë Hapat Fiqve ua heqim bishtat dhe sipër tyre hedhim ujë të valuar, për t’u zbutur. I thërrmojmë biskotat me petës dhe i…

Oriz me gorgonxola

Përbërësit 200gr gorgonxola 300gr oriz 1/2 qepë 1/2 verë e bardhë 1L leng vegjetal 30gr gjalpë 2luge krem pana kripë piper Hapat Heqim pjesen mbeshtjellese te djathit dhe e presim ne copa te vogla. Qerrojme qepen dhe e presim holle,…

Gliko arre

Përbërësit arra 2kg sheqer karafil kanellë 1 lëng limoni Hapat PËRGATITJA E GËLQERES: Marrim 3 luge gjelle me gelqere dhe e tresim ne uje deri sa te shkrije. Mbasi eshte tretur mire gelqerja e marrim dhe e hedhim ne nje…

STRUDEL ME MOLLE

Përbërësit 1pako sfoliat 2filxhane buke e thermuar 1filxhan arra te grimcuara 4 molle te verdha 3luge gjalpë 4luge sheqer 2 kanellë Hapat Marrim gjalpin e hedhim ne tigan qe te shkrije pastaj hedhim galeten buken dhe e kavardisim pasi e…

Komposte qershie

Përbërësit 1kg qershi te embla 1filxhan sheqer 5gota ujë 1/2 limon Hapat I lajme qershite i heqim bishtat dhe po te doni i hiqni berthamat. Mbasi i kemi lare i kullojme ne nje kullese. Hedhim ne nje tenxhere 5 godat…

Fileta pule – recete kineze

Përbërësit 1 karotë 100gr mashurka te pastruara 1 spec i kuq 100gr brokoli 2 fileto pule 3luge vaj 6 qepë 1 thelbë hudhër 1 xhenxhefil 20cl leng pule 1luge niseshte 3luge salce soje 2luge sheqer kripë Hapat Hedhim ne uje…

Buke me djathe dhe hudhra te njoma

Përbërësit 1 buke 2-3 Hudhra djathi kaçkavall sipas deshires vaj ulliri sipas deshires erëza Hapat Nese doni mund te shtoni dhe domate qershiza te prera pegjysem. Presim buken si ne figure. Shtojme te gjithe perberesit duke i shperndare ne menyre…

Si te gatuajme midhjet

Përbërësit 1/2gote vaj ulliri 2-3 thelpinj hudhre piper i zi majdanoz 2kg midhje Hapat Hapi i pare dhe me i “lodhshmi” eshte pastrimi i midhjeve 1 nga 1 duke ju hequr qimet qe dalin jashte dhe me pas duke pastruar…

Guacamole – Recete Meksikane

Përbërësit 2 avocado 1/2 qepë 1 domate kripë lëng limoni spec djegës Hapat PER PERGATITJEN E GUACAMOLES VEPROJME NE KETE MENYRE: Presim ne kube te vegjel domaten dhe qepen. Qerrojme dhe shtypim avokadon derisa te behet pure. Ne nje ene…