Blerta Spahiu
11357 Articles0 Comments

Pastë e ftohtë me bajame

Përbërësit 400gr krem pana 5 vezë 12luge ujë 8luge sheqer 2luge fruta te sheqerosura 2luge bajame 30gr cokollate te zeze pak kripë Hapat Zhysim bajamet ne uje te nxehte per t’i hequr lekuren dhe i presim holle. Ne nje tas…

Torta e gjyshes

Përbërësit PER BRUMIN E SHKRIFET 400 gr miell 200 gr gjalpë 150 gr sheqer pluhur 3 të verdha veze 1 bustine vanilje pak kripë PER KREMIN E PASTICERISE 700 ml qumësht 85 gr miell 5 të verdha veze 150 gr…

Sallam prej çokollate

Përbërësit 200 gr cokollate te zeze 300 gr biskota te thata 150 gr gjalpë 100 gr sheqer 2 vezë 2 luge rum Hapat Fillimisht, shkrijme ne banjomari ose ne zjarr shume te ulet cokollaten e zeze derisa te perftojme nje…

Reçel pjeshke

Përbërësit 1 kg pjeshke te pjekura 400 gr sheqer 1 lekuren e limonit Hapat Parapregatitje: Vendosim nje pjate te vogel ne akullin e frigoriferit e cila do te na nevojitet per provezen Si fillim lajme pjeshket, i thajme me leter…

Krapfen (bombolone)

Përbërësit 600 gr miell 2 vezë 2 gota qumësht 2 luge sheqer 2 luge gjalpë 1 luge te vogel maja birre 1 bustine vanilje 1 luge kripë recel per mbushje sheqer pluhur per zbukurim Hapat Ne nje ene te thelle…

Salcë e fresket me domate dhe borzilok

Përbërësit 1.2 kg domate te rrumbullakta 3 lugë vaj ulliri 8 gjethe borzilok kripë Hapat Ne momentin e blerjes se domateve qe do te perdorim per te pregatitur salcen, duhet te kemi kujdes te eleminojme ato qe jane te shtypura…

Tortë Tenerina

Përbërësit 200 gr cokollate te zeze 100 gr gjalpë 3 vezë 150 gr sheqer 60 gr miell 3 luge qumësht pak kripë Sheqer pluhur per sperkatje Hapat Per te pregatitur kete torte fillimisht coptojme çokollaten e zeze dhe e vendosim…

Patate në furrë

Përbërësit 1kg patate 2 thelbë hudhër 2 rozmarine vaj ulliri kripë Hapat Patatet e lara dhe te qeruara i presim ne kubik te medhenj dhe i vendosim ne nje ene me uje te ftohte per rreth gjysme ore Ne kete…

Kotoleta Milaneze

Përbërësit 4 fileto mish viçi 100 gr miell 100 gr galetë 2 vezë gjalpë kripë Hapat Per realizimin e kesaj kotolete rrahim filetot e vicit me rrahesin e mishit per t’i bere me te holla apo nese preferojme i leme…

Rizoto milanez (me shafran)

Përbërësit 400 gr oriz per rizoto 100 gr gjalpë 150 gr djath Grana 1 L lëng mishi 1/2 gote vere te bardhe 1 qepe te vogel 1 bustine shafran Hapat Fillimisht vendosim lengun e mishit te zieje ne nje tenxhere…