Blerta Spahiu
10104 Articles0 Comments

Krostata (EMBELSIR ME RECEL KAJSIE )

Përbërësit 300gr miell 150gr sheqer pak kripë 150gr gjalpë 1/2 pluhur fryres per embelsira 2 vezë 450gr recel kajsie Hapat Zeme brumin dhe e leme te pushoje ne frigorifer te mbuluar me nje qeske kuzhine qe te mos thahet brumi.…

Rafaello

Përbërësit 300gr arra kokosi pluhur 1/2kg sheqer 400gr qumesht pluhur 250gr margarinë 2 sheqer 2filxhana ujë sipas deshires lajthia Hapat 2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje. I hedhim margarin ,sheqerin pasi te zieje dhe…

Salmon me salcë domatesh

Përbërësit 4 fileta salmoni 4decilitra vaj ulliri 1 qepë 4-5 domate 2-3 thelpinj hudhre 50gr gjalpë 1/5kg spinaq të freskët 3decilitra vere te bardhe 2luge uthull 1luge gjalpë 1luge miell 2decilitra qumësht Hapat Çdo copë e salmonit pritet horizontalisht në…

Patate me xhakete

Përbërësit 8 patate 100gr gjize deleje 150gr krem maskarpone 50gr salmon i tymosur pak bishta qepe te njome kripë pier i bardhe Hapat Lajme patatet me gjithe lekure dhe i mbeshtjellim nje nga nje me leter alumini, me pas i…

Fileto pule (recetë kineze)

Përbërësit 1 karotë 100gr mashurka te pastruara 1 spec i kuq 100gr brokoli 2 fileto pule 3luge vaj 6 qepë të grira 1 thelbë hudhër 1 xhenxhefil 20cl leng pule 1luge niseshte 3luge salce soje 2luge sheqer kripë Hapat Hedhim…

Biftek perimesh me patate

Përbërësit 1/2kg patate 100gr spinaq të ngrirë 100gr djathë kaçkavall të grirë 2 vezë 1 karrote 4 Bukë e thatë e thërrmuar 2-3luge fara susami kripë piper i zi Hapat Kjo antipastë rekomandohet jo vetëm për festa por edhe darka…

Makarona me krem specash

Përbërësit 600gr makarona 5 speca të kuq dhe të verdhë 1 ajkë kuzhine 3luge vaj ulliri 3luge kripë Hapat Qëro specat, priji fije-fije, kriposi dhe zieji në një tigan me vajin. Pasi të jenë zier, kaloji në kullesën e zarzavateve…

Qofte me lëng

Përbërësit 400gr mish i grirë viçi 100gr salcice 20gr djathë i grirë kaçkavall 500gr domate të qëruara 4luge vaj ulliri 1 vezë piper kripë Hapat Bashko me një tas mishin e grirë me salsiçet pasi u ke hedhur cipën, me…

Krem karamele

Përbërësit 6 vezë 1L qumësht 1 vanilje 1/2kg sheqer PËR KARAMELEN: 5luge sheqer Hapat Së pari përgatisni karamelen duke përzier mirë sheqerin deri sa të përfitoni një lëng ngjyrë kafeje të cilin do ta shpërndani nëpër tasa. Nga ana tjetër…

Ëmbëlsirë me mjaltë dhe manaferra

Përbërësit 50gr xhelatinë 5decilitra qumësht 160gr mjalte manaferra arra 4 të verdha veze Hapat Ngroh 160 g mjaltë në zjarr derisa të bëhet një masë e lëngshme. Më pas në tenxheren ku është mjalti bashko edhe qumështin dhe 4 të…