Blerta Spahiu
2495 Articles0 Comments

Pse është e dëmshme gota e dytë me kafe?

Disa njerëzve kafeina ju ndihmon me përqendrim dhe jua rritë energjinë, por mund të shkaktojë probleme me ata që kanë probleme me stres apo shqetësim. Nëse keni probleme me stres apo shqetësim, atëherë më mirë është që ta shmangni gotën…

Gjej një burrë jo të pashëm dhe do të jesh e lumtur gjithë jetën!

Sekreti i lumturisë? Të gjesh një të shëmtuar, por që të pëlqen shumë. Nuk kujtoj se në cilin film e kam dëgjuar këtë batutë, por që më bëri menjëherë të buzëqesh, sepse është ajo çka mendoj edhe unë. Burrat e…

Kaq me stil po duken sot Miloti me të dashurën

Janë çifti më i dashur. Futbollisti kosovar i Werder Bremenit, Milot Rashica po kalon momentet më të mira në karrierë në skuadrën e tij, por edhe me Kombëtaren e Kosovës. Por, krahas kësaj ai ka edhe një jetë të lumtur…

Leonora Jakupi ka disa fjalë për shkuarjen e Ramush Haradinajt në Hagë

Këngëtarja e mirënjohur kosovare i dëshiroi rrugë të mbarë kryeministrit në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i cili sot udhëton drejt Hagës. Leonora Jakupi ka shkruar disa fjalë për shkuarjen e Ramush Haradinaj në Hagë për të tretën herë. Ai është ftuar…

Pas ndarjes nga Brad Pitt, Angelina shfaqet me këtë mashkull

Pas ndarjes nga Brad Pitt, Angelina Jolie ka filluar një romancë me truprojën e saj. Duke hedhur kështu poshtë zërat për një ribashkim me aktorin. Angelina Jolie ka shuar edhe shpresat e fundit për një rikthim me Brad Pitt. Burimet…

Edhe Shkurta me motra kallabllak. Vet e shtata

Zakonisht jemi mësuar që të shohim lajme vetëm për motrat e Motrave Mustafa, dhe e gjithë muhabeti të sillet rreth tyre. Kjo ka ndodhur që nga fillimi, sa gjithmonë janë harruar motrat e këngëtarëve të tjera, e sidomos ato të…

Gruaja e Korabit zgjodhi fjalët më të bukura për ta uruar

Korab Shaqiri filloi ditëlindjen me urimin më të veçantë nga gruaja. Njëri ndër këngëtarët më të dashur shqiptar, Korab Shaqiri, sot feston ditëlindjen e 33-të. Në minutat e parë, ai mori mesazhin më të veçantë nga bashkëshortja e tij, Lulkaçela…

U shanë pas ndarjes, çiftet e estradës që nuk janë më bashkë

Shumë personazhe të njohur shqiptar pas ndarjes kanë ruajtur marrëdhënie dhe mendime të mira për ish-partnerët e tyre, ndërkohë për shumë të tjerë ka qenë e kundërta. Historitë e dashurisë dhe ndarjet mes VIP-ave janë dy nga lajmet më të…

Më në fund një zgjidhje për qimet që mbesin në lëkurë pas depilimit

Mënyrat e depilimit janë nga më të ndryshmet. Heqja e qimeve është një proces i lodhshëm që jo gjithmonë shkon ashtu siç duhet. Kohët e fundit po përhapet gjerësisht në të gjithë botën depilimi me vaj milingone. Është një mënyrë…

Bëni këto gjëra që depilimi me brisk të zgjasë më shumë

Brisku nuk i shkul qimet me rrënjë, por vetëm i pret ato duke bërë që këto të fundit të dalin edhe më të errëta edhe më të forta dhe brenda një kohe shumë të shkurtër. Ndonëse është metoda më pak…