Makarona me patëllxhanë

Përbërësit: makarona 2 patëllxhan 3 thelpinj hudhre 2 lugë gjelle vaj ulliri kripë dhe piper i zi djath parmezan Përgatitja: Hapi 1 Patëllxhanët qërojini e më pas pritini në kubikë të vegjël. Hapi 2 Më pas skuqini lehtas në vaj…

Qofte me patate

Një vakt që na kthen në fëmijëri. Qoftet me patate janë poaq të shijshme, sa ishin dikur. Patatet e grira në rende lajini në ujë të ftohtë, thajini mirë e kullojuni lëngun e tepërt. Vendosini në një enë të thellë,…

Rizoto e mrekullueshme me kërpudha është ushqim ideal për vapën verore

Verës gjithsesi pëlqehet ushqimi i lehtë, ndërsa ky është pikërisht një ndër ushqimet e tilla Përbërësit: – 200 gramë kërpudha – 100 gramë oriz; – 1 karotë e madhe; – 2 tufa qepë të reja; – fletë majdanozi; – vaj,…

Për një dark më ndryshe “Patate e mbushur me perime dhe e rreshkur në gjalpë”

Pjatat që ju rekomandojmë janë super të thjeshta, të shijshme dhe në harmoni të plotë me ngjyrat e tryezës. Përbërësit për 4 persona: 2 patate mesatare 2 kërpudha. 2 copa lulelakër kripë, piper dhe vaj ulliri. Përgatitja: Patatet, pasi i…

Speca të kuq të mbushur me djathë dhe erëza

Mbushni edhe ju specat në mënyrën më pak të zakonshme dhe kënaquni me shijen e lehtë të gjellës së preferuar… Përbërësit: – speca gogozhare (të trashë), – djathë feta, – domate, – spec djegës, – rozmarinë, – rigon, – djathë…

Fresh chips në shtëpi

Përbërësit 3 patate vaj vegjetal biber i kuq Biber i zi kripë kackavall Hapat Patatet i pastrojmë mirë dhe ia largoni skajet e patates. Për të mos i prere patatet e vendosni një lugë të drurit, i preni patatet por…

Makarona me Somun

Përbërësit 500 gr tagliatelle makarona 1 pako somon 1 kremë gjysmë koper 1,5 Biber i zi lugë të cajit gjysmë kripë luge të gjellës Hapat Ujit që është duke vluar ia shtojmë 1 lugë të gjellës kripë. Makaronat e ziera…

Omlet me kërpudha

Përbërësit 2 vezë 2 copë kërpudha pak kripë pak magdanoz I grire imet 2-3 lugë vaj për fërgim Hapat Perziejme vezen me pirun,shtojme kripen sipas shijes,shtojme kerpudhat e grira ne fleteza.magdanozin e grire imet dhe perziejme. Ne nje tigan ngrohim…

Vezë të mbushura me proshutë

Përbërësit vezë zjeni aq kokrra sa mendoni të servirni proshutë Spec të kuq kripë piper vaj ulliri pak magdanoz Hapat Zjeni vezët, pastrojini nga lëkura dhe pritini përgjysmë. Të verdhën e të gjithave bashkojeni me proshutën e prerë në kubikë…

Kungull dhe fara të pjekura në furrë

Përbërësit 1 kungull sheqer kripë Hapat Zgjedhim një kungull të mirë, pastaj lajme kungullin me uje të bollshëm nga jashtë E ndajmë përgjysmë duke përdorur një thikë të mprehtë dhe me ndihmën e luges gërryejme farat nga brenda Pastaj e…