Meda njihet si këngëtari më i pëlqyer që i këndon dashurisë, shkruan “Kosovarja

Aq bukur e përmbledh këtë temë në këngët e tij sa nuk shpëton dot pa i dëgjuar

Publiku e respekton dhe e çmon shumë Meden që prej se kur shkeli për herë të parë në skenën muzikore

Në mënyrë të papritur dhe të shpejt u ngjit në majat e suksesit. E tani është ndër më të popullarizuarit

Jo vetëm Meda, por edhe familja e tij shpesh zënë hapësirë në mediat rozë e veçanërisht gruaja e tij bukuroshe Lulja

Çifti i këndshëm shumë shpesh bëhen temë e komenteve të shumta për shkak të pamjes së tyre madje edhe ta raporteve shumë të mira, pavarësisht angazhimeve të Medës

Por, a e kanë vërejtur fansat këtë detaj të vogël te çifti Përgjegjaj se Lulja qenka me gjasë më e gjatë se Meda

Shikojeni dhe binduni./Kosovarja