Reumatizma, por edhe probleme të tjera me dhimbjet e kockave, osteoporoza dhe artriti mund të shërohen duke pirë 2 lugë çaji çdo ditë për 4 javë nga ky përbërës që gjendet në çdo supermarket

Në ditët e sotme duket se ka ilaç për çdo gjë. Ke një problem shëndetësor, pi një tabletë mjekësore dhe problemi u zgjidh. Por tabletat mund të kenë efekte anësore të dëmshme për organizmin. Alternativat natyrale mund të bëhen shërimi më i mirë i çështjeve të shëndetit

Ky është ilaçi natyral që shëron artritin, osteoporozën dhe reumatizmën. Vetëm duke përdorur xhelatinën, ju mund të shëroheni prej dhimbjeve të kyçeve dhe kockave. Duhen vetëm 4 deri 6 javë

PËRGATITJA:

Ju duhet së pari xhelatinë e një cilësie shumë të mirë. Konsumoni një lugë çaji në një gotë me ujë para se të shkoni për të fjetur. Mund të përdorni edhe lëngje frutash, ose kos në vend të ujit, ose konsumojeni me drithëra, ose me qumësht

Doza e rekomanduar është 1 lugë çaji në ditë për dhimbjet e kyçeve dhe 1 lugë çaji dy herë në ditë për problemet e reumatizmës. Vetëm për një javë dhimbja do të ulet. Trajtimi me xhelatinë zakonisht duhet të zgjasë 4 deri në 6 javë

Ajo është shumë e mirë për të moshuarit, dhe ata që kanë vështirësi në lëvizje. Xhelatina është një proteinë që nxirret nga kockat e kafshëve, palca dhe tentinat

Ne zakonisht e konsumojmë nëpërmjet mishit, nënprodukteve të qumështit, por shumë njerëz nuk e dinë këtë. Ajo mund të gjendet me emrin ‘E441’ në shumë etiketa. Me kalimin e moshës, prodhimi i kolagjenit në trupin tonë ulet dhe muskujt dhe kockat bëhen më të ndjeshme
Prandaj disa njerëz kanë probleme lëvizshmërie, apo dhimbje të kyçeve

PËRFITIMET:

Stimulon rritjen e thonjve dhe i bën ata më të fortë
Ofron elasticitet më të mirë për lëkurën dhe trupin, dhe fshin shenjat e dukshme të plakjes së lëkurës
Përmirëson gjumin
Nxit metabolizmin dhe largon alergjitë
Ndihmon kundër problemeve të reumatizmës