Të gjithë ne kemi parë në internet, mijëra zgjidhje për të humbur peshë. Megjithatë, ky trajtim i fuqishëm me ujë xhenxhefili është ndryshe nga të gjitha dhe funksionon me të vërtetë.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Përfitimet e mahnitshme të ujit të xhenxhefilit për të humbur peshën dhe për të djegur yndyrnat më të vështira në trup:

Uji i xhenxhefilit është në gjendje të luftojë nivelet e larta të kolesterolit në trup, duke parandaluar kështu të gjitha llojet e sëmundjeve që lidhen me të. Kjo pije e fuqishme gjithashtu ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut dhe parandalimin dhe luftimin e formimit të mpiksjeve të gjakut në arteriet. Uji i xhenxhefilit, është në gjendje të luftojë me sukses inflamacionin, probleme dhe sëmundje të tilla si reumatizmi ose osteoartriti. Kjo pije e pabesueshme gjithashtu lufton radikalët e lira, të cilët shpesh janë shkak i kancerit.

Në sajë të vlerave antioksiduese dhe anti-inflamatore, uji i xhenxhefilit është një nga mjetet më të fuqishme natyrore në parandalimin dhe luftimin e kancerit.

Ja receta për përgatitjen e saj:

Përbërësit:

Disa rrënjë të holla të xhenxhefilit
1.5 litra ujë
pak lëng limoni

Përgatitja dhe përdorimi

Për të përgatitur ujin e xhenxhefilit, ju do të vloni ujin dhe të shtoni rrënjët e bimës. Lëreni për 15 minuta. Pasi të jetë gati, lëreni të ftohet dhe i shtoni disa pika lëng limoni. Pini një gotë çdo ditë në mëngjes dhe në darkë./Shije.al

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak