Delimano

Tradicionale

Pispili me dhalle

Pispili me dhalle

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Tituj alternative te recetes per regjionin e Kosoves (Leqenik me presh). Lyejme tepsine me vaj dhe shtrojme nje shtrese mesatare me miell misri,hedhim perberjen presh-gjize-veze-kos,pastaj shtrojme nje shtrese tjeter miell misri,me pas kosin ne te [...]

Lexo receten

 
Musaka me patate

Musaka me patate

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Per sot ju sjellim nje recete te re te shkruar nga Ceka. Shpresojme te ju pelqej Burimi: ceka.shpejt.me

Lexo receten

 
Fërgesë e Tiranës

Fërgesë e Tiranës

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 20 min

Sot po ju sjellim nje pjate mjaft te thjeshte, te shendetshme dhe te shpejte, Fergesen. Pasi i kemi lare te gjithe perbersit i grijme holle me rradhe, qepet, specat, domatet. Hedhim ne tigan qepet me [...]

Lexo receten

 
Tave krapi (lloj peshku)

Tave krapi (lloj peshku)

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Shkodra njihet si pjese e Ballkanit dhe si e tille edhe ne artin e kulinarine ka dominuar kuzhina orientale. Kjo kuzhine ka si te vecante te asaj kohe se dominojne yndyrnat dhe salcat e ndryshme. [...]

Lexo receten

 
Tavë dheu tiranse

Tavë dheu tiranse

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 40 min

Marim nje tigan hedhim vajin, hedhim mbrenda ne tigan mishin qepen trazohen,,me pas hedhim domatet e grira, hudrat, specin e kuq,i trazojm dhe i lejme per 20 min derisa te ziejn me pas hedhim dhe [...]

Lexo receten

 
Kavurme

Kavurme

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 50 min

Kavurmja është gjellë  e shijshme, e ngjajshme me jahninë cila pregatitet  zakonisht ne stinen dimërore. Qepët i grijmë dhe i kavërdisim afër gjysmë ore me 1 lugë kripë duke i perzier pandërpre që  të mos [...]

Lexo receten

 
Byrek me kungull

Byrek me kungull

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Byreku eshte nje nga gatimet tradicionale me te njohura te kuzhines shqiptare, i servirur ne pothuajse çdo rast. Receta me kungull qe po ju paraqesim me poshte, mund te sherbehet si e embel (duke i [...]

Lexo receten

 
Byrek me purri e qumësht

Byrek me purri e qumësht

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 1 orë

Ky lloj byreku përgatitet njëlloj si me spinaq, por për mbushje merren purri. Purrinjtë qërohen, lahen, grihen dhe skuqen me yndyrë të mbuluar me kapak. Që të zbuten, pak u shtohet qumësht, lihen të ziejnë [...]

Lexo receten

 
PITE ME KUNGULL

PITE ME KUNGULL

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 50 min

Zinet brumi i butë me miell të situr, sikurse për çdo pite. Pasi të pushoj pak, brumi ndahet në toptha të vegjël të cilët hapen me tëhollues duke i përmillur vazhdimisht dhe petët e hapura [...]

Lexo receten

 
HITHENIK

HITHENIK

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Hithrat duhet të përdoren të njoma dhe atë mundësisht 4 gjethet në majë. Ato pastrohen, përvëlohen në ujë me kripë. Kullohen, futen në ujë të ftohtë që ta ruajnë ngjyrën. Vendosen në kullore gjersa të gatuhet [...]

Lexo receten