Delimano

Supa

SUPË ME AVOKADO

SUPË ME AVOKADO

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 25 min

Avokadoja pastrohet, pritet në katrorë dhe vendoset në enë ku do të bluhet. Shtohen të gjithë përbërësit dhe së bashku bluhen në blender. Supa futet në frigorifer gjer në përdorim. Kjo supë e shëndetshme dhe [...]

Lexo receten

 
Supë pule me misër

Supë pule me misër

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 30 min

Supë pule me misër është një recetë ideale për ditët e sotme. Është e thjeshtë dhe shumë e shijshme. Udhëzimet se si përgatitet i gjeni mëposhtë.

Lexo receten

 
Supa Mitun

Supa Mitun

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 15 min

Thekni fetat e bukës në furrë, lyejini me hudhër pastaj vendosini të shtrira në një enë balte ose xhami zjarrdurues, duke i vënë në mënyrë të alternuar edhe shtresat e djathit gruviera. Hidhini kripë e [...]

Lexo receten

 
Supë krem me perime dhe domate

Supë krem me perime dhe domate

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 30 min

Si ti luftojme ditet e nxehta nepermjet te ushqyerit? Duke konsumuar sa me shume perime, dhe receta qe po ju servirim sot e ploteson mrekullisht kete kusht. Perveçse ne temperature ambjenti, provojeni edhe te ftohte; [...]

Lexo receten

 
Supë krem me brokoli

Supë krem me brokoli

Shërbehet për: 2 persona

Koha: 25 min

Kjo pjate me shume pak kalori (vetem 200 kalori!) eshte e lehte, kremoze dhe e shijshme. Mund te serviret fare mire ne nje darke pas festave duke synuar reduktimin e kalorive te teperta ne total… [...]

Lexo receten

 
Supe krem me karrota

Supe krem me karrota

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 35 min

Supa me karrota eshte nje recete gatimi ideale per femijet e vegjel, pasi jo vetem ofron shije, por dhe ushqyeshmeri. Kjo recete qe po ju servirim eshte e veçante dhe me siguri do te jete [...]

Lexo receten

 
Supe qepe dhe buke e thekur me djathe

Supe qepe dhe buke e thekur me djathe

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 30 min

Hedhim ne nje tave furre miellin dhe e hapim mire, e vendosim ne furren e nxehur me pare ne 180 grade per 20 min. Presim holle qepet dhe i vendosim ne nje tigan me vaj [...]

Lexo receten