Vezë të ziera në salcë ajvari

Vezë të ziera në salcë ajvari

Përbërësit

sipas deshires vezë të ziera
4 luge ajvar
4 luge ajkë e thartë
2 luge majonez
biber.sheqer magdanoz

Vezë të ziera në salcë ajvari

Hapat

1

Vezet pasi zihen, qerohen dhe ndahen ne dyshe.

2

Ajvari perzihet me ajken (shmant),majonezen,kripe.biber,sheqer sipas deshires pak,dhe magdanoz te grire.

3

.Perzihen mire keto dhe qitet ne pjate dhe mbi to renditen vezet e ndara dhe mbi te pak magdanoz.Ky ushqim serviret si ushqim i vetem ose si paragjelle e ftohet.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje