Vezë të mbushura

Vezë të mbushura

Vezë të mbushura

Hapat

1

Vezet zihen dhe ndahen me kujdes pergjysem.

2

Miret e verdha e vezes dhe ndrydhet me pirun dhe i shtohet disa pika leng limoni,krip,peper i zi dhe disa pika vaj ulliri.

3

Pastaj marim magdanozin dhe e grijme shume imet dhe e perzejme dhe seciles gjysem te vezes nga te bardhat e mbushim serish me kete perzierje.

4

Per dekorim mund te perdorim pak domate te grire ne copeza shume te vogla dhe magdanoz i grire.

5

Kete lloj sallate mund ta servojme me mish te pjekur ose si paragjelle e ftohet.

6

Keshille per vezet gjate zierjes(pas 5 minutave te vlimit vezet duhet te renditen ne ene ne forme vertikale qe e verdha gjate zierjes te pozicionohet ne mes e jo ne skaje sikur na ndodh zakonisht)

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje