Vezë të mbushura me proshutë

Vezë të mbushura me proshutë

Përbërësit

vezë zjeni aq kokrra sa mendoni të servirni
proshutë
Spec të kuq
kripë
piper
vaj ulliri
pak magdanoz

Vezë të mbushura me proshutë

Hapat

1

Zjeni vezët, pastrojini nga lëkura dhe pritini përgjysmë.

2

Të verdhën e të gjithave bashkojeni me proshutën e prerë në kubikë të vegjël, domaten dhe specin e prerë imët.

3

Shtoni aty pak majonezë dhe erëzat.

4

Përfundoni me pak vaj ulliri dhe përziejeni të gjithë masën mirë në mënyrë që kremi të jetë homogjen.

5

Mbushni me të të verdhat e vezëve dhe shërbejini sipas fantazisë.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje