Vezë në letrat e muffinit

Vezë në letrat e muffinit

Përbërësit

6 copa të bukës
1 grusht spinaq
1/4 gota djathë
6 vezë
6 copa përshutë
kripë
Biber i zi
2 luge te gjelles gjalpë

Vezë në letrat e muffinit

Hapat

1

Letrat e muffinit i lyeni me gjalpe, copat e bukës ose kulaçin e bëni në formë të rrumbullakët dhe i vendosni në letrat e muffinit.

2

Në brendësi i hidhni spinaç, djathë, copat e përshutës dhe në fund përmbi ia vendosni vezën, kripën dhe biberin e zi.

3

Muffinat i vendosni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 15 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje