Vezë me krem proshute

Vezë me krem proshute

Përbërësit

vezë
proshutë
gjizë e ëmbël
ketchup
kripë
piper
vaj ulliri

Vezë me krem proshute

Hapat

1

Zjeni vezët. Lërini të ftohen dhe ndajini përgjysmë duke i hequr të verdhat.

2

Në një enë, përzjeni të verdhat me gjizën e ëmbël, proshutën, salcën e kuqe dhe erëzat.

3

Shtoni pak vaj ulliri dhe frulojini deri sa të përftoni një masë kremoze. Rregulloni shijen me kripë dhe piper.

4

Me kremin që përftuat, mbushni sërish të bardhat e vezëve dhe shërbejini të shoqëruara me sallatrat që preferoni.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje