Vezë të mbushura

Vezë të mbushura

Përbërësit

10 vezë
2 lugë majonez
1 lugë senf (mustardë)
1 lugë margarinë
1 qepë e vogël e kuqe
10 kokërr ullinjë
kripë
Piper te zi

Vezë të mbushura

Hapat

1

Vezet i ziejme mjaftueshem. Qerojme dhe ndajmene dysh.

2

Largojme te verdhe, e shtypim me luge, shtojem majonezen, mustarden,qepen e grire imet, kriposim dhe piperosim sipas shijes(shtojme dhe shije djeges sipas deshires) ddhe te gjitha keto i perziejem mire bashke. Tanim kemi nje lloj pureje te qullet me te cilen do te mbushim te bardhat e vezeve te ziera. Dekorojme me nga nje kokerr ulliri persiper.

3

Pas ftohjes i servojme si paragjelle ose shtojce mishit te pjekur ose edhe nje specialitet per vitin e ri bashkangjitur te tjerave.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje