Torte Tart

Torte Tart

Përbërësit

2 vezë
1 gote te çajit sheqer pluhur
1 gote te çajit qumësht
1 gote te çajit vaj vegjetal
1 gote te çajit arra
2 karrota nerende
2 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
Përmbi
150 gr Krem
150 gr çokollatë me qumësht
1 shllag krem

Torte Tart

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin e përziejmë mirë, pastaj ia shtojmë përbërësit e lëngshëm dhe e vazhdojmë përzierjën.

2

Karotën e bërë nerende së bashku më arrat ia bashkangjesim glazurës.

3

Së fundmi ia shtojmë miellin, pluhur pjekjën dhe vaniljën. Glazurën e përgatitur e derdhim në enën e lyer me vaj dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4

Kremit e ngrohim dhe ia shtojmë çokollatën, e shkrirë mirë pastaj ia derdhim tortës së përgatitur në të gjithë sipërfaqën.

5

Pas çokollatës së shkrirë ia derdhim krem shllagun e përgatitur, së fundmi për zbukurim ia derdhim sosin e karamelit.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje