Torte role

Torte role

Përbërësit

2 vezë
4 gota miell
1/2 gota vaj
1 Pluhur pjekje
2 lugë të gjellës sheqer
1/2 gota qumësht
Përbërësit e brendshëm
200 gr mak
½ gota të çajit vaj vegjetal
Për ta lyer
2 lugë të gjellës sheqer
1 të bardhë të vezës

Torte role

Hapat

1

Miellin, pluhur pjekjën e derdhni në një enë të thellë pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe e përzieni glazurën.

2

Glazurën e vendosni në një letër streç, furrën e ndezëni në temperaturë 180 gradë celsius.

3

Makun dhe vajin vegjetal e derdhni në një enë dhe e përzieni.

4

Glazurën që e lamë në pritje, e premë në copa të holla e lyejme me mak dhe vaj vegjetal pastaj ia japim formën role.

5

Ndërsa përmbi e lyejmë me të bardhët e vezës dhe sheqer.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje