Torte pa pjekje

Torte pa pjekje

Përbërësit

5 kajsi
1 gote lajthia
2 luge te gjelles perzierje te dritherave
1 gote te çajit qumësht
1 luge te gjelles kakao
1 luge te gjelles kokos

Torte pa pjekje

Hapat

1

Kajsiat i preni në copa të vogla dhe i vendosni në blendar për grirje.

2

Pastaj ia shtoni edhe përbërësit e tjerë në blendar për grirje.

3

İ përzieni mirë të gjithë përbërësit dhe filloni ti jepni formë me dorë.

4

Tortën e përgatitur e vendosni në frigorifer për ftohje të qëndroj rreth 2 orë.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje