Torte në kavanoz

Torte në kavanoz

Përbërësit

1 liter qumësht
1 gote te çajit miell
1 gote sheqer pluhur
2 vezë
1 vanilje
1 Krem
1 kek me kakao
çokollatë
lajthia
sos çokollate

Torte në kavanoz

Hapat

1

Qumështin, miellin, vezën dhe sheqerin e derdhni në një tenxhere dhe e përzieni në temperaturë mesatare derisa të vlojë.

2

Pasi fillon të vlojë ia shtojmë vaniljën, kremin dhe e përziejmë me mikser.

3

Në kavanoz ose në ndonjë tas e derdhim kremin, pas vendosjës së kremin ia vendosim kekun e gatshëm, ku kekin e premë simbas madhësisë së kavanozit.

4

Pas vendosjës së kekut i derdhni fëstëk, kremin dhe copezat e çokollatës.

5

Përmbi ia vendosni sosin e çokollatës dhe pluhurin e fëstëkut.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje