Torte me tre përbërës

Torte me tre përbërës

Përbërësit

200 gr Krem
3/4 gota sheqer pluhur
1 pako biskota

Torte me tre përbërës

Hapat

1

Sheqer pluhurin e vendosni në nja pjat, ia shtoni kremin dhe e vazhdoni përzierjën.

2

Biskotat i rëndisni në tepsi, biskotave përmbi ia derdhni glazurën e kremit, prap një rend të biskotave e vendosni dhe kremin.

3

Së fundmi përmbi e lyeni gjithë tortën me krem, e zbukuroni me ndonjë frutë dhe e vendosni në frigorifer për ftohje.

4

Sipas dëshirës mund ta lyeni me çokollatë të shkrirë.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje