Torte me sos çokollatë të bardhë dhe të zezë

Torte me sos çokollatë të bardhë dhe të zezë

Përbërësit

4 vezë
2 gota sheqer
1 gotë jogurt
1 gotë vaj
2,5 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
1 tas sos çokollate
1 lugë të gjellës kakao
Për ta lyer
çokollatë e bardhë
çokollatë e zezë

Torte me sos çokollatë të bardhë dhe të zezë

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë të thellë të cilat i përzieni rreth 8 minuta.

2

Glazurën e vendosim për pjekje rreth 40 minuta në temperaturë 180 gradë celsius.

3

Pas pjekjës, të dy çokollatat i shkrimë dhe i vendosim në qese (torbe) ia derdhim përmbi tortës.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje