Tortë me pudingë çokollate

Tortë me pudingë çokollate

Përbërësit

4 puding të çekollatës
100 gr çokollatë për zierje
1.5 l qumësht
9 luge sheqer
300 gr biskota katrore
500 ml ajkë e ëmbël (hoplla per embelsira)

Tortë me pudingë çokollate

Hapat

1

Biskotat i coptojme me pjese te vogla.

2

Ne 300 ml qumesht te ftohet perziejme pluhurin e pudingave,kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje me sheqerin.

3

Kur qumeshti te vloje,shtojme pudingat e tretura dhe perziejm derisa te trashet kremi.

4

Ne pudingen e ngrohte shtojme cokollaten e coptuar dhe perziejme derisa te shkrihet cokollata.

5

Ne enen me biskotat e thyera shtojm pudingen dhe perzijme derisa pudinga te depertojemmire neper biskota.

6

Masen me biskotat dhe pudingn e qesim ne kalle te thelle te mbuluar me folie plastmasi.

7

Embelsiren e leme te ftohet dhe dekorojme me ajken e embel te tundur ne shkume ose edhe me krem pana te pergaditur sipas udhezimeve ne qeske.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje