Torte me mak

Torte me mak

Përbërësit

3 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 lugë të gjellës kanellë
3 lugë të gjellës mak
4 vezë
2 gota sheqer
1 gotë vaj
1 gotë qumësht
1/2 gota tahin

Torte me mak

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin tundeni rreth 5 minuta, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë.

2

E gjithë glazurën e përzieni me mikser rreth 5 minuta.

3

Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe miell, e derdhni glazurën e përgatitur e tortës në të, të cilën e pjekim në temperaturën 170 gradë celsius për 1 orë.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje