Torte me lajthi

Torte me lajthi

Përbërësit

3 vezë
1 gotë sheqer
gjysme gote qumësht
1 gotë vaj
1 gotë të çajit lajthia
1 gotë të çajit çokollatë copeza
2 lugë të gjellës kakao
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
miell

Torte me lajthi

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin e tundëni rreth 4 minuta, ia shtoni qumështin e vakët, vajin, miellin, pluhur pjekjën,vaniljën dhe e vazhdojmë përzierjën.

2

Glazurën e ndajmë në dy pjesë, njërës pjesë ia shtoni lajthitë dhe kakaon ndërsa pjesës tjetër copëzat e çokollatës.

3

Enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe miell, pjesën me lajthi e derdhni të parën në enën e pjekjës pastaj pjesën tjetër.

4

Tortën e vëni në furrë për pjekje rreth 30 minuta.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje