Torte me karrotë dhe arra

Torte me karrotë dhe arra

Përbërësit

3 vezë
1 gotë qumësht
1 gotë sheqer pluhur
gjysmë gote vaj vegjetal
1 gotë arra
2 karrota
1 lugë të çajit kanellë
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
3 gota miell

Torte me karrotë dhe arra

Hapat

1

Karrotat qërroni dhe bëni nerende, vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë dhe i përzieni me mikser.

2

Glazurës ia shtoni qumështin, vajin, arrat, kanellën, karrotën e bërë nerende, pluhur pjekjën, vaniljën, së fundmi miellin dhe e përzieni rreth 10 minuta.

3

Glazurën e derdhim tek ena e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje