Tortë me dredhëza

Tortë me dredhëza

Përbërësit

3 te bardha te vezes
3 luge sheqer
3 luge miell
500 gr dredhëza
3-4 luge sheqer
200 ml lëng dredhëze
2 qese puding dredhëze
5 ml qumësht
3 te verdha te vezes
2 vezë të plota
1 sheqer vanile
2 luge miell
3 luge sheqer
aromë vanilje ose sheqer vanilje
125 gr margarin
Krem pana(shllag) te pergaditur sips udhezimit ne qeske
dredhëza për dekor

Tortë me dredhëza

Hapat

1

Te bardhat e vezes I perziejme ne shkume te forte,shtojme sheqerin duke perzier dhe ne fund miellin.

2

Masen e qesim ne kallep te lyer dhe permillur me madhesi 20x30 dhe pjekim ne 180 grade per

10-15 minuta.

3

Ne nderkohe perzijme dredhezat,sheqerin,ujin,oluhurin e pudinges dhe qesim te ziejne derisa

te trashet kremi.

4

Largojme nga zjarri dhe ashtu te nxehte e qesim mbi peten e pjekur dhe te ftohur tashme.

Pastaj leme te ftohet mire.

5

Per kremin perziejme vezet,te verdhat e vezes,sheqerin,sheqerin e vaniljes, dhe miellin dhe

qesim ne qumeshtin qe vlone.

6

Kremin e perziejme derisa te trashet,largojme nga zjarri,shtojme margarinen dhe perziejme

derisa te shkrihet margarina.

7

Kremin e qesim mbi shtresen e kuqe te ftohur tashme dhe rrafshojme mire.

8

Krem panen e pergadisim sipas udhezimit ne qeske dhe dekroin e perfundojme me dredheza te

prera sipas deshires.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje