Torte me domate të thata

Torte me domate të thata

Përbërësit

125 gr gjalpë
10-12 ullinj te zinj
1 pijat domate te thata
1 gote djathë
2 luge te gjelles ujë
1 luge te gjelles kripë
2 gota miell
Fara susami

Torte me domate të thata

Hapat

1

Domatet dhe ullinjt i preme. Pastaj i shtojme perberesit e tjere.

2

Glazures ia japim formen e roles dhe e zhytim ne susam.

3

E vendosim ne frigorifer per 15 minuta.
Pastaj I prem ne 1cm dhe I vendosim ne tepsi per pjekje.

4

Ne temperature 175 grade celsius e bejme pjekjen.

5

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje