Torte me çokollatë

Torte me çokollatë

Përbërësit

3 vezë
1 gote sheqer
1 gote qumësht
1 gote vaj vegjetal
3 gota miell
1 tas arra të bluara
4 luge te gjelles kakao
1 luge te gjelles nescafe
1 Pluhur pjekje
1 vanilje

Torte me çokollatë

Hapat

1

Së pari i përziejmë vezët dhe sheqerin, pastaj ia shtojmë përbërësit e tjerë.

2

Përzierjen e vazhdojmë rreth 5 minuta, pastaj e derdhim në tepsinë e pjekjes dhe në temperaturë 180 gradë celsius për 30 minuta e pjekim.

3

Pas pjekjes i derdhim çokollatë te shkrirë.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje