Torte me çokollatë

Torte me çokollatë

Përbërësit

3 vezë
1 gotë sheqer
gjysmë gote jogurt ose qumësht
gjysmë gote vaj vegjetal
1,5 gota miell
2 lugë të gjellës kakao
2 lugë të gjellës çokollatë
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
Përmbi
1 çokollatë
fëstek ose arra

Torte me çokollatë

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin e tundëni në një enë të thellë pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë duke mos e ndalur përzierjën.

2

Glazurën e derdhni në enën e pjekjës, në pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

3

Çokollatën e shkrimë në një tenxhere dhe pasi ti kalon ngrohtësia e parë tortës ia derdhni përmbi.

4

Zbukurimin ia bëni me arra dhe pluhur fëstëk.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje