Tortë me biskota oreo

Tortë me biskota oreo

Përbërësit

200 ml ajkë e ëmbël (hopla per embesira)
300 gr Krem djathi
40 gr gjalpë
40 gr sheqer pluhur
30 copë biskota oreo
1 lugë e çajit aromë vanilje

Tortë me biskota oreo

Hapat

1

20 biskota bluhen, gjalpi shkrihet dhe pastaj hidhet mbi biskota të bluar.

2

Përzihen mirë dhe shtrihen në një tepsi të rrumbullakët.

3

Pastaj e vendosim në frigorifer për 45 minuta që të forcohet mirë.

4

Kremi rrahet me mikser, shtohet krem djathi, sheqer pluhuri dhe biskotat oreo të mbetur, të thyer në copa të vogla pastaj dhe aromën e vaniljes.

5

Mbas 45 minutave tortën e largojmë nga frigoriferi dhe ia shtojmë kremin që kemi përgatitur dhe vendoset përsëri në frigorifer për 3 orë.

6

Pastaj mund ta zbukuroni si të dëshironi.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje