Torte me biskota dhe kajsi

Torte me biskota dhe kajsi

Përbërësit

1 litër qumësht
1 gotë të çajit sheqer
1 gotë të çajit miell
2 lugë të gjellës nisheste
1 vanilje
15-16 kajsi
4 pako biskota

Torte me biskota dhe kajsi

Hapat

1

Kajsiat i vendosim në një pjatë, përmbi i derdhim ujë të vakët dhe rreth 10 minuta i lëmë në pritje.

2

Pastaj kajsiat i vendosim në blendar për grirje, në tenxhere e derdhim sheqerin, miellin, nishestën, vaniljën.

3

Dalë nga dalë ia shtojmë edhe qumështin, tenxherën e vënë në zjarrë në temperaturë mesatare.

4

Tenxherës ia shtojmë kajsijat dhe derisa të trashët glazura e përziejmë në zjarrë.

5

Një plastikë e mbështjellim me folje dhe në atë plastikë i rëndisim një rend biskota, përmbi biskota e derdhim glazurën e kremit.

6

Këtë renditje e vazhdojmë derisa ti rëndisim e gjithë biskotat.

7

Tortën me biskota e vëmë në frigorifer për pritje ku duhët të qëndroj rreth 4 orë.

8

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje