Torte me biskota

Torte me biskota

Përbërësit

3 pako biskota
8 copa Fiq
1 shllag krem
7 gota qumësht
1 vanilje
4 luge te gjelles kakao
1,5 sheqer pluhur
gjysme gote miell
3 luge te gjelles nisheste

Torte me biskota

Hapat

1

Fiqat i pastrojme mire pastaj i ndajme ne copa te vogla.

2

E vendosni nje folje te ena e pjekjes dhe fiqat I vendosni me rend.

3

Te gjithe perberesit e kremes dhe perzieni me mikser. Pastaj vendosni ne zjarr dhe perzieni gjate gjithe kohes qe te mos kapet.

4

Shtoni krem shllagun dhe perzieni me mikser rreth 3 minuta.
Permbi fiqa I hidhni 2 luge nga glazura e kremes dhe I vendosni biskotat pastaj permbi biskota kremen.

5

Menyren e njejte e perseritni deri te mbarim te biskotave.

6

E vendosni ne frigorifer per ftohje rreth 4 ore.

7

Pas marrjes nga frigoriferi e ktheni ne anen tjeter dhe e zbukuroni sipas deshires.

8

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje