Tortë fantastike me 4 përbërës

Tortë fantastike me 4 përbërës

Përbërësit

500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj)
250 gr biskota të bluara
400 gr nutella
100 gr margarin

Tortë fantastike me 4 përbërës

Hapat

1

Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine,te cilen pastaj e perziejme me biskotat e

bluara.

2

Masen e leme ne frigorifer.

3

Pastaj perzijme nutellen me krem djathin me mixer derisa te homogjenizohen mire.

4

Edhe kete mase e leme ne frigorifer per 10 minuta.

5

Pastaj ne kallepin per torte em madhesi 22 e rrafshome mire shtresen me biskotat e bluara.

6

Persiper qesim shtresen me kremin me nutella dhe krem djathin dhe rrafshojme mire.

7

Persiper shtojme arra te bluara sipas deshires dhe leme te ftohet mire ne frigorifer.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje